Dzisiaj Rosja jest barbarzyńskim agresorem, morduje cywili, dokonuje strasznych zbrodni na Ukrainie. W związku z tym aktywa rosyjskie powinny być skonfiskowane, a Rosjanie nie powinni otrzymywać wiz innych niż humanitarne – podkreślił premier Mateusz Morawiecki i dodał, że nie przypomina sobie, by w 1943 roku niemieccy turyści podróżowali do krajów wolnego świata.

„Jestem przekonany, że kropla drąży kamień i nasze działania mają sens. Ja sobie nie przypominam, żeby jacyś niemieccy turyści w 1943 roku podróżowali na przykład do Wielkiej Brytanii albo do innych krajów wolnego świata w celach turystycznych”.

Mateusz Morawiecki

Prezes Rady Ministrów

„Dzisiaj Rosja jest barbarzyńskim agresorem, morduje cywili, dokonuje strasznych zbrodni na Ukrainie. Zbrodni ludobójstwa. W związku z tym aktywa rosyjskie powinny być skonfiskowane, o tym tutaj również mówiłem naszym przyjaciołom z Unii Europejskiej, a Rosjanie nie powinni otrzymywać wiz innych niż humanitarne”

– podkreślił.

W jego ocenie „świadomość wagi tego będzie się przebijać coraz bardziej do umysłów, serc opinii publicznej w Zachodniej Europie”. „I mam nadzieję, że ten postulat również zostanie przyjęty” – dodał premier.

Przypomnijmy, Polska, Finlandia, Dania, Łotwa, Litwa i Estonia poparły zakaz wydawania wiz Rosjanom.

Źródło: PAP, Niezalezna.pl

PRZECZYTAJ:

Polska pracuje nad koncepcją, która pozwoli na niewydawanie wiz Rosjanom

OGLĄDAJ NASZ FILM O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: