Na wschodzie Ukrainy doszło do kolejnej potwornej zbrodni hord kontrolowanych przez krwawą bandę kremlowskich maniaków.

Raszystowsko-putinowskie mordercy uderzyli pociskiem Toczka U w dworzec kolejowy w Kramatorsku. W momencie uderzenia na dworcu znajdowały się tysiące ludzi, którzy próbowali opuścić miasto. Co najmniej 50 osób (głównie kobiety i dzieci) zginęło, a dziesiątki zostało rannych – podają lokalne władze

„Rosyjscy nieludzie nie rezygnują ze swoich metod. Nie mając siły i odwagi, by stanąć do konfrontacji z nami na polu bitwy, cynicznie niszczą ludność cywilną”

napisał prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Wcześniej regionalne administracje wojskowe w Donbasie zwróciły się do mieszkańców kontrolowanych przez Kijów części obwodów ługańskiego i donieckiego o jak najszybszą ewakuację przed zakrojoną na szeroką skalę ofensywą raszystowsko-putinowskich hord. Dlatego na dworcu w Kramatorsku zgromadziły się tysiące ludzi, głównie kobiety, dzieci i osoby starsze.

Według szefa donieckiej obwodowej administracji wojskowej Pawła Kyryłenki 38 osób zginęło bezpośrednio po ataku rakietowym, a 12 kolejnych zmarło w szpitalu z powodu ciężkich obrażeń. Rada miejska Kramatorska informuje, że 98 rannych trafiło do szpitali, w tym także ci, którzy później zmarli; wśród ofiar – 16 dzieci, 46 kobiet i 36 mężczyzn.

„Atak na ukraiński dworzec kolejowy to kolejne straszliwe okrucieństwo popełnione przez Rosję, która uderza w cywilów, którzy próbowali się ewakuować i dotrzeć w bezpieczne miejsce”

– napisał na Twitterze prezydent USA Joe Biden.

KOMENTARZ REDAKCJI

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że raszyści celowo i świadomie zadały podły cios w tłumy cywilnych i bezbronnych Ukraińców, którzy próbowali uciec przed agresją putinowskich hord. To celowa taktyka zastraszania ludności cywilnej. Tchórzliwi rosyjscy najeźdźcy celowo stosują takie nikczemne i niegodne metody prowadzenia wojny. Ale taka taktyka przyniesie dokładnie odwrotny skutek – wywołuje słuszny gniew, pogardę, wstręt i nienawiść Ukraińców. To właśnie te niegodne metody prowadzenia wojny inspirują ukraińskich żołnierzy do niszczenia najeźdźców z jeszcze większym gniewem, wściekłością i bezwzględnością. Nie będzie litości dla rosyjskich okupantów!

Jagiellonia.org