Rząd czy samorząd, lewica czy prawica – wszyscy działamy wspólnie i w porozumieniu – oświadczył premier Mateusz Morawiecki po czwartkowym spotkaniu z przedstawicielami klubów parlamentarnych.

Podkreślił, że w obliczu koronawirusa polskie społeczeństwo powinno być i jest jednością. Premier przypomniał też o jedynych oficjalnych źródłach informacji.

„Proszę Państwa – rząd pracuje 24/7. W obliczu koronawirusa polskie społeczeństwo powinno być i jest jednością. Rząd czy samorząd, lewica czy prawica – wszyscy działamy wspólnie i w porozumieniu”

– napisał premier na Twitterze.

PANDEMIA CORONAVIRUS COVID-19 ZOBACZ MAPĘ ONLINE>>>

W kolejnym wpisie Morawiecki zaznaczył, że panika i plotki nie służą nikomu, mogą wyłącznie zaszkodzić wspólnym wysiłkom.

MAPA ZARAŻEŃ KORONAWIRUSEM (SARS-COV-2) W POLSCE>>>

„Przypominam, że jedynymi kanałami, które stanowią oficjalne źródło informacji o decyzjach rządu, są strony z domeny .gov.pl, w szczególności: @PremierRP, @MZ_GOV_PL, @GIS_gov. Stop #fakenews”

– napisał premier.

Dziś w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami klubów parlamentarnych. Uczestniczyli w nim m.in. Ryszard Terlecki i Marek Suski z PiS, Tomasz Siemoniak i Marcin Kierwiński z klubu Koalicji Obywatelskiej, Marcelina Zawisza i Dariusz Wieczorek z klubu Lewicy, Władysław Kosiniak-Kamysz i Stanisław Tyszka z klubu PSL-Kukiz15 oraz Jakub Kulesza i Krzysztof Bosak z koła Konfederacji.

W rozmowach udział wziął również m.in. szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Łącznie w Polsce od 4 marca, czyli od dnia, gdy poinformowano o pierwszym przypadku w kraju, zdiagnozowano 49 osób zarażonych SARS-CoV-2. W czwartek odnotowano jeden przypadek śmiertelny. To pacjentka, która hospitalizowana była w Poznaniu.

Źródło: PAP, Niezalezna.pl