Po wybuchach i strzelaninie w stolicy Austrii policja zatrzymała 14 osób: są to obywatele Rosji, Macedonii Północnej, Austrii, Bangladeszu i Turcji – informuje Die Presse.

Jak powiedział prasie szef wiedeńskiej policji Gerhard Pürstl, funkcjonariusze organów ścigania przeprowadzili 18 przeszukań i 14 aresztowań. Zatrzymani są „w wieku od 18 do 26 lat, mają różne obywatelstwo. Niektórzy mają podwójne obywatelstwo” – powiedział policjant.

PRZECZYTAJ:

Państwo Islamskie pomaga Putinowi w walce z Zachodem

Oficer FSB: Za działalnością terrorystów w Europie i USA stoi Kreml (WIDEO)

Przypomnijmy, w nocy z 2 na 3 listopada doszło do szeregu ataków terrorystycznych w stolicy Austrii. Zaczęło się od strzelaniny w pobliżu synagogi znajdującej się w centrum miasta, potem strzały padały też w innych miejscach. W wyniku ataku terrorystycznego zginęły 4 osoby, 22 kolejne zostały ranne o różnym stopniu ciężkości.

Początkowo doniesiono, że w ataku brało udział kilku przestępców, ale później policja wiedeńska wyjaśniła, że terrorysta (zastrzelony przez funkcjonariuszy organów ścigania) działał sam. Zlikwidowany terrorysta okazał się 20-letnim mieszkańcem Wiednia. Miał podwójne obywatelstwo i albańskie korzenie. Wcześniej przyszły zabójca został skazany za próbę wstąpienia w szeregi organizacji terrorystycznej ISIS – złożył przysięgę przywódcy Państwa Islamskiego Abu Ibrahimowi al-Hashimi al-Quraishi.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

Fundamenty pod islamski terroryzm kładło KGB

John McCain: Putin używa uchodźców jako broni

Generał KGB: Terroryzm musi stać się naszą główną bronią