W wywiadzie udzielonym portalowi wpolityce.pl szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, który jest także pełnomocnikiem rządu do spraw szczepień, podkreśla duże zaangażowanie szefowej KE Ursuli von der Leyen w program szczepień Unii Europejskiej, informuje portal Fronda.pl.

„Ursula von der Layen, na dowód tego, że proces szczepień w Unii Europejskiej postępuje sprawnie, wskazała Polskę jako kraj, który dobrze radzi sobie ze szczepieniami”.

Michał Paweł Dworczyk

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, minister-członek Rady Ministrów

Jak dodał „to zasługa tysięcy lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, ale również urzędników, którzy są zaangażowani w przygotowanie i realizację Narodowego Programu Szczepień”.

„W Polsce od początku lutego 94 proc. personelu medycznego domów spokojnej starości i 80 proc. pensjonariuszy zostało zaszczepionych, 93 proc. w Danii, we Włoszech – ponad 4 proc. całej populacji. Te trzy przykłady pokazują, że kampania szczepień w Europie naprawdę przyspieszyła”

– powiedziała Ursula von der Leyen.

Dworczyk wyraził też nadzieję, że „dostawcy szczepionek zaczną wywiązywać się ze swoich wcześniejszych deklaracji i będą dostarczać więcej szczepionek do Polski i innych państw UE”.

Zadeklarował także, że w Polsce istnieją większe możliwości szczepień obywateli i główną przeszkodą są opóźnienia w dostawach szczepionek.

Szef kancelarii premiera odniósł się także do słów opozycji i stwierdził, że ich stanowisko nie pokrywa się ze stanem faktycznym, a „opozycja staje się coraz bardziej niewiarygodna”.

Źródło: wPolityce.pl, Fronda.pl