Politolog i historyk był gościem Telewizji Republika. Mówił m.in. o działaniach Konfederacji.

„Konfederacja chce zanegować sojusz polsko-amerykański i pozbyć się wojsk amerykańskich z Polski, a to leży w interesie Rosji”.

Jerzy Targalski

Doktor nauk humanistycznych, politolog, historyk

PRZECZYTAJ:

Prorosyjska prawica. Pożyteczni idioci Putina podkopują polską państwowość

Orientacja prorosyjska jest opcją zdrady. Wolność słowa czy wolność kłamstwa?

Prowadząca program Dorota Kania zwróciła uwagę, że Mateusz Piskorski, po wyjściu z aresztu, gdzie spędził trzy lata, podejrzany i oskarżony o współpracę z Federacją Rosyjską, od razu udał się do… rosyjskich mediów.

„Każdy idzie do swego”

– skwitował publicysta.

PRZECZYTAJ:

Nowa Targowica! Konfederacja na kolanach przed Putinem! „Złote myśli” Korwina

Jak tłumaczył Targalski, trudno, aby Mateusz Piskorski, „jawny przedstawiciel agentury wpływu Rosji, udał się gdzieś indziej niż do swego patrona”. Pytany o Janusza Korwin-Mikkego oraz Grzegorza Brauna czy innych polityków Konfederacji, którzy, jak powiedział Piskorski, publicznie go bronili, gość Telewizji Republika podkreślił, że te osoby są znane z prorosyjskich i antyamerykańskich poglądów.

„Zdecydowali się bronić Piskorskiego, ponieważ uważają, że Polska powinna zbliżyć się do Rosji – ewentualnie do Chin, a ochłodzić stosunki z Ameryką. Z ich punktu widzenia rzeczą naturalną jest, że Mateusz Piskorski jest sojusznikiem jako przedstawiciel opcji, która uważa, że Polska powinna związać się z Rosją”

– ocenił dr Jerzy Targalski.

PRZECZYTAJ:

Lider partii Zmiana, oskarżony o szpiegostwo na rzecz Rosji i Chin: „Wspierali mnie Janusz Korwin-Mikke i Grzegorz Braun”

Pytany o strategię Konfederacji, politolog stwierdził:

„Im bardziej jesteśmy radykalni, oryginalni, im ostrzej atakujemy przeciwników tym łatwiej przebijemy się do opinii publicznej. Ten radykalizm jest pewną taktyką. Konfederacja doszła do wniosku, że główną dźwignią, która ich wyniesie na ogólnopolską scenę polityczną i da mandaty w PE jest kwestia ustawy 447 i ataków żydowskich”.

W ocenie Targalskiego, relacje polsko-żydowskie stały się centralnym punktem Konfederacji, która liczy, że dzięki zaostrzeniu przekazu zdobędzie większe poparcie.

„Problem polega na tym, że obrona przed skutkam ustawy 447 jest rzeczą słuszną i to jest punkt, dzięki któremu Konfederacja zyskuje poparcie wśród młodzieży. Jeżeli PiS chce wygrać z Konfederacją, to musi przejąć inicjatywę. Obecna taktyka partii rządzącej – czyli mówienie niewyraźnie, że Polska nie zapłaci roszczeń jest nieskuteczna”

– zaznaczył Targalski.

Zdaniem dr. Targalskiego, „Konfederacja staje się formacją polityczną, która jest wybierana przez ludzi młodych. Konfederacja tych młodych ludzi prowadzi w kierunku Rosji i to jest ogromny problem”.

„Według Grzegorza Brauna wojska chińskie nie są okupacją, a wojska amerykańskie owszem. Pomijając tak skrajne wypowiedzi i osoby, jak Braun to generalnie Konfederacja chce zanegować sojusz polsko-amerykański i pozbyć się wojsk amerykańskich z Polski, a to leży w interesie Rosji”

– podkreślił politolog. Jak wskazał, Polska i Rosja nie mają żadnych stycznych interesów.

Źrodło: Telewizja Republika, Fronda.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Na celowniku Kremla. Ukryta wojna Putina przeciwko Europie

Dr Jerzy Targalski: Rosja chce zwasalizować Europę, w tym celu prowadzi wojnę nieliniową używając internetu i portali społecznościowych

Tomasz Sakiewicz: Skłonność Moskwy do ubierania się w szaty polskich patriotów znana jest od czasów targowicy

Tomasz Sakiewicz: Podnoszenie ustawy 447 „to potężna operacja Moskwy”