W państwach Unii Europejskiej trwa dyskusja o konieczności wprowadzeniem zakazu wjazdu dla obywateli Federacji Rosyjskiej, z których zdecydowana większość popiera agresję zbrodniarza wojennego Władimira Putina na Ukrainę, jednak kanclerz Niemiec Olaf Scholz otwarcie się temu sprzeciwia, mówiąc, że „to wojna Putina, a nie narodu rosyjskiego”. Z kolei, wiceminister spraw zagranicznych RP Marcin Przydacz w programie „Kwadrans Polityczny” w TVP1 nazwał taką opinię szefa niemieckiego rządu „próbą wybielenia” społeczeństwa wspierającego politykę Putina i dzielenia na „dobrych Rosjan i złego cara”.

[Kanclerz Niemiec Olaf Scholz] nie doczytał tych wszystkich raportów mówiących o gigantycznym poparciu dla polityki Władimira Putina wśród zwykłych Rosjan, być może nie widział tych wszystkich filmików, w których gromadzą się ludzie, układając się w literkę „Z”, być może nie widział tych wszystkich mityngów, także w Niemczech, w samym Berlinie, ludzi popierających politykę Władimira Putina.

Marcin Przydacz

Wiceminister spraw zagranicznych RP

Jak dodał, „można tak żyć i tego nie widzieć, ale warto mieć zinternalizowaną tę wiedzę, aby podejmować decyzje polityczne, jakie są potrzebne”.

To oczywiście próba w pewnym sensie wybielenia czy spowodowania podziału, że są dobrzy Rosjanie i zły car” – podkreślił wiceszef MSZ i dodał, że „społeczeństwo rosyjskie, karmione propagandą przez ostatnie dziesiątki, setki lat, żyje w imperialistycznym śnie, w którym jego pozycja miałaby zależeć od tego, jak wiele terytoriów zagrabi, jak wiele państw podbije”.

PRZECZYTAJ:

Polska pracuje nad koncepcją, która pozwoli na niewydawanie wiz Rosjanom

OGLĄDAJ NASZ FILM O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: