Rosja rozpoczyna przygotowania do ostatniego etapu swojego planu interwencji hybrydowej na Białorusi, który jest prawdopodobnie nieuchronny – twierdzi Defence-blog.com, powołując się na świadków i nagrania wideo.

Defence-blog powołuje się na świadków, którzy widzieli duże kolumny nieoznakowanych ciężarówek z tak zwanymi „zielonymi ludzikami” na trasie z Moskwy i St. Petersburga w stronę granicy z Białorusią.

W kolumnach widziano nieoznakowane ciężarówki i autobusy „Kamaz” i „Ural”, identyczne z pojazdami rosyjskiej Gwardii Narodowej i policyjnymi pojazdami transportowymi. Na trasie z Moskwy widziano co najmniej 30 ciężarówek, z Petersburga ponad 30.

PRZECZYTAJ:

Brutalne stłumienie protestów na Białorusi wskazuje na udział w nim rosyjskich sił specjalnych

Łukaszenko i Putin szykują się do konfrontacji. Białoruska brygada desantu idzie na zachód, Rosja gotowa do pomocy

Kreml toczy wojnę przeciwko suwerennej Białorusi. To początek wojny kontynentalnej – były ambasador Ukrainy na Białorusi

Przypomnijmy, że Aleksander Łukaszenka oświadczył w sobotę po rozmowie z Władimirem Putinem, że prezydent Rosji „obiecał mu pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa Białorusi w razie potrzeby”.

Ostrzegł, że „na pierwszy sygnał z naszej strony Rosja udzieli nam pomocy w zakresie bezpieczeństwa w ramach Państwa Związkowego i OUBZ”.

W niedzielę 16 sierpnia Łukaszenka i Putin uszczegółowili plan bratnie pomocy.

Źródło: Defence-blog, Kresy24.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Rosyjskie siły ofensywne na styku Białorusi i Ukrainy – InformNapalm

Putin marzy o wskrzeszeniu Imperium Rosyjskiego w granicach z 1914 roku

Rosja wchłonie Białoruś, by uczynić ją trampoliną do inwazji na Polskę i państwa bałtyckie