Współpraca w ramach NATO oraz relacje Ankary z UE pojawią się wśród tematów rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoğanem, który składa wizytę w Polsce.

Po ceremonii oficjalnego powitania, która odbyła się na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego, przywódcy Polski i Turcji porozmawiają w cztery oczy, a następnie pod ich przewodnictwem odbędzie się spotkanie plenarne delegacji obu krajów.

W obecności prezydentów zostaną dziś także podpisane dwustronne dokumenty. Zaplanowano również udział Andrzeja Dudy i Recepa Tayyipa Erdoğana w Forum Gospodarczym.

– Turcja jest bardzo ważnym krajem na Bliskim Wschodzie, a wszystko to, co dzieje się w tym regionie, konflikty, które tam mają miejsce, są dla pokoju światowego kluczowe – tłumaczy szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Zwraca uwagę, na rolę Polski, która od przyszłego roku obejmie niestałe członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. – Jest niezwykle ważne, żeby poznać turecką optykę na sytuację w regionie – dodaje szef gabinetu prezydenta.

Jagiellonia.org / Prezydent.pl / PAP

ZOBACZ TAKŻE:

Erdogan: Nie uznajemy i nie uznamy bezprawnej aneksji Krymu