Znany rosyjski politolog, profesor i dziekan Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych (MGIMO) Walerij Sołowiej w eterze radia „Echo Moskwy” podczas rozmowy z dziennikarzem Sergiejem Naryszkinym nazwał władze putinowskiej Rosji absolutnym złem metafizycznym.

„Zło przychodzi – bardzo ważne jest, aby to zrozumieć. Teraz nadchodzi zło. (…) Tak, w sensie dosłownym, w pełnym tego słowa znaczeniu, jeśli chcesz, w sensie metafizycznym. Rozumiem bardzo dobrze, co mówię. Już wkrótce będziemy mogli upewnić się, w tym wszyscy, którzy nas teraz słuchają. (…) Chcę po prostu podkreślić: zło nasila się. To, jeśli chcesz, prawie jak jest to w powieści Władca Pierścieni. I mamy dwa lub trzy bardzo trudne lata, które nadejdą, kiedy stanie się to coraz bardziej namacalne, a kiedy wszyscy, którzy chcą być uczciwymi, będą musieli dokonać wyboru. (…) Władze próbują złamać ludzi, złamać ich dusze, one [władze] są po drugiej stronie dobra i zła w dosłownym sensie tego słowa”.

Walerij Sołowiej

Znany rosyjski politolog i historyk, profesor, dziekan Moskiewskigo Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych (MGIMO)

Przypomnijmy, kremlowski szaman Aleksandr Dugin, nazywany ideologiem Putina, na jednym ze spotkań ze swoimi zwolennikami przedstawił swoje apokaliptyczne wizje:

„Gdzie my jesteśmy, tam jest centrum piekła. I tak naprawdę nie trzeba nam myśleć, czy nie nadejdzie koniec świata, musimy myśleć, jak tego dokonać”.

PRZECZYTAJ:

Aleksandr Dugin: Na eurazjatyckim kontynencie dla Polski miejsca nie ma

KATECHIZM OPRYCZNIKÓW Z EURAZJATYCKIEGO ZWIĄZKU MŁODZIEŻY

„Jesteśmy sojuszem zwierzchników, nowych władców Eurazji. Jesteśmy budowniczymi imperium najnowszego typu i nie zgadzamy się na coś mniej niż panowanie nad światem, które – jak wiadomo – może dać tylko kontrola nad kontynentem eurazjatyckim. Wyciągnęliśmy wnioski z geopolityki. […] Zbudujemy nowy kraj – Rosję-3, Rosję-Eurazję, Wielki Imperium Eurazjatyckie od oceanu do oceanu”.

PRZECZYTAJ:

Rosyjska państwowość spoczywa na kościach milionów zamęczonych i złamanych niewinnych ludzi

Moskwa wściekle nienawidzi Ameryki, która po II wojnie światowej nie pozwoliła stalinowcom podbić całej Europy, stała się lokomotywą NATO i nadal jest gwarantem wolności i suwerenności narodów europejskich. Właśnie dlatego Rosjanie tak namiętnie wspierają nastroje antyamerykańskie.

„W dzisiejszym świecie istnieje moc – wielka i poważna – która stoi na naszej drodze. To cywilizacja daleko na zachód, po drugiej stronie oceanu. USA. Musimy wprowadzić ścisłą antyamerykańską higienę. Jest to pierwszy krok w wielkiej wojnie kontynentów: Eurazji przeciwko Ameryce. Naszym absolutnym wrogiem są USA. To jest początek i koniec naszej nienawiści”

– obwieszcza katechizm młodych opryczników Eurazjatyckiego Związku Młodzieży. To właśnie w tym duchu wychowywane są następne pokolenia putinowskiej Rosji.

PRZECZYTAJ:

Dugin: Rosyjski car powinien stać się carem ogólnoeuropejskim [WIDEO]

Nie jest to tylko deklaracja młodych maksymalistów, to państwowa polityka Rosji. Wraz z przyjściem do władzy Władimira Putina zaczęło się stopniowe wdrażanie strategii Dugina w praktykę polityczną. Krwawe wojny w Czeczenii, Gruzji, Syrii i na Ukrainie są konsekwencją koncepcji eurazjatyckiej.

Aleksandr Dugin, najbardziej popularny rosyjski strateg, ideolog rosyjskiego imperializmu i eurazjatyzmu, nazywany ideologiem Putina, człowiek, którego strategię od 15 lat skrupulatnie wciela w życie cały polityczny establishment współczesnej Rosji.

Niezdrowe pomysły Aleksandra Dugina zainfekowały całą generalicję i establishment Rosji. Dugin ma ogromny wpływ na osoby podejmujące decyzje w najważniejszych sferach życia politycznego. Rosyjskie elity podzielają jego poglądy. Książka Dugina pod tytułem „Podstawy geopolityki” została opublikowana przy wsparciu Wydziału Strategii Akademii Wojskowej Sztabu Generalnego Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej i otrzymała rekomendację, jako podręcznik dla tych, którzy podejmują decyzje w najważniejszych sferach życia politycznego.

Jagiellonia.org