Dziś, 15 marca, szef rządu RP Mateusz Morawiecki udaje się do Kijowa na spotkanie z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. Poinformował o tym na Facebooku.

Dziś, w 20 dniu zbrodniczej agresji Putina na Ukrainę, razem z wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim, premierem Czech Petr Fiala oraz premierem Słowenii Janez Janša jedziemy do Kijowa, by pokazać Ukraińcom naszą solidarność.

“Dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę”.

Tak 14 lat temu mówił ś.p. Lech Kaczyński w stolicy Gruzji, Tbilisi, podczas rosyjskiej inwazji na ten kraj. Jego wizyta zmieniła wtedy percepcję tej wojny, a wielki akt odwagi dodał ducha Gruzinom i jest do dziś wspominany na całym świecie.

Udajemy się tam w porozumieniu i koordynacji z Unią Europejską i jej najważniejszymi przedstawicielami – szefem Council of the European Union Charles MICHEL, szefową European Commission Ursulą von der Leyen oraz United Nations.

W tak przełomowych dla świata chwilach naszym obowiązkiem jest być tam, gdzie wykuwa się historia. Bo nie chodzi o nas, tylko o przyszłość naszych dzieci, które zasługują, by żyć w świecie wolnym od tyranii.

Mateusz Morawiecki

Prezes Rady Ministrów

ZOBACZ TAKŻE:

Spotkanie premierów Trójkąta Lubelskiego. Polskie, ukraińskie i litewskie serca biją w rytm wolności – Morawiecki