Media podają, że w miejscowości Przewodów przy granicy z Ukrainą doszło do eksplozji po uderzeniu „zabłąkanych rakiet” wystrzelonych przez Rosję. Nieoficjalne źródła mówią o ofiarach śmiertelnych.

O sprawie informuje reporter Radia ZET.

„Nieoficjalnie: w miejscowości Przewodów w województwie lubelskim przy granicy z Ukrainą spadły dwie zabłąkane rakiety. Uderzyły w suszarnie zboża. Zginęły dwie osoby. Na miejscu jest policja, prokuratura i wojsko”

– napisał na Twitterze Mariusz Gierszewski.

W kolejnym wpisie dodał, że z lotniska pod Tomaszowem Lubelskim poderwano wojskowe samoloty. Zastrzegł, że są to informacje nieoficjalnie.

Inną wersję wydarzeń przedstawia Radio Lublin, które podaje, że zdarzenie miało miejsce około godziny 15:40 na wadze najazdowej. Rozgłośni informację tę potwierdziła lokalna policja. Ciągnik, który wjechał na wagę, miał nagle eksplodować.

Na miejsce udaje się wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Zmasowany atak na Ukrainę

Rosjanie przeprowadzili dziś zmasowany atak na Ukrainę. Alarmy przeciwrakietowe ogłoszone w całym kraju. Rosjanie mieli wystrzelić rekordową liczbę pocisków. Celem ataków była infrastruktura energetyczna. W wyniku ostrzału prądu częściowo pozbawiona został również Mołdawia.

Premier zwołuje Komitet ds. bezpieczeństwa

Przed godziną 18 rzecznik rządu Piotr Müller poinformował w mediach społecznościowych, że premier Mateusz Morawiecki zwołał pilne spotkanie Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych.

Źródło: Radio Lublin, Twitter, DoRzeczy.pl, Fronda.pl

Z kolei, Agencja Associated Press napisała:

Wysoki rangą urzędnik wywiadu USA twierdzi, że rosyjskie rakiety przekroczyły granice Polski należącej do NATO, zabijając dwie osoby. Rzecznik polskiego rządu nie potwierdził natychmiast informacji, ale powiedział, że przywódcy spotykali się w sprawie „sytuacji kryzysowej”.

Źródło: Twitter.com, Niezalezna.pl

Dlaczego Rosja nienawidzi Polski?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „ANTYPOLONIZM. ZWYCZAJNY ROSYJSKI FASZYZM”

Jak pokonać Rosję?
OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NAJNOWSZY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

 

ZOBACZ ARCHIWUM CZASOPISMA „GŁOS POLONII” Z LAT 2018-2022

ZOBACZ ARCHIWUM CZASOPISMA „GŁOS POLONII” Z LAT 2012-2017

ZOBACZ TAKŻE: