Prezydent Donald Trump spotkał się w Białym Domu z premier Theresą May. Podczas wspólnej konferencji prasowej przywódcy Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych zadeklarowali utrzymanie specjalnych relacji pomiędzy oboma krajami.

Theresa May zapowiedziała bliższą współpracę handlową ze Stanami Zjednoczonymi i zwiększenie wysiłków w walce z tzw. Państwem Islamskim. Premier oświadczyła, że Wielka Brytania i Stany Zjednoczone uznają NATO za filar wspólnego bezpieczeństwa. – Potwierdziliśmy nasze niezachwiane przywiązanie do NATO. Pan prezydent zadeklarował stuprocentowe poparcie dla NATO – dodała.

Brytyjska premier sprzeciwiła się zniesieniu sankcji wobec Rosji, dopóki Moskwa nie wywiąże się w pełni z porozumienia z Mińska. Donald Trump nie złożył tak stanowczej deklaracji. – Wypracowanie pozytywnych relacji z Rosją i innymi krajami oraz wspólną walkę z Państwem Islamskim uznałbym za pozytywną rzecz, a nie negatywną – mówił Donald Trump, który jutro ma rozmawiać telefonicznie z Władimirem Putinem. Amerykański prezydent dodał, że ma nadzieję na „fantastyczne relacje” z Władimirem Putinem, ale nie wie, jak ostatecznie ich stosunki się ułożą.

Jagiellonia.org / Polskieradio.pl