Rozmowy Prezydenta Andrzeja Dudy z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem dotyczyły negocjacji z USA w związku z planami zwiększenia amerykańskiej obecności militarnej w Polsce i w naszej części Europy.

– Naszą wolą jest, aby ta zwiększona – mam nadzieję – w przyszłości obecność amerykańska wpisała się w tworzenie bezpieczeństwa w naszym regionie, ale przede wszystkim wpisała się w działania sojusznicze realizowane pod auspicjami Sojuszu Północnoatlantyckiego, którego wszyscy jesteśmy członkami – podkreślił Andrzej Duda na wspólnej konferencji z Jensem Stoltenbergiem.

Nawiązując do planowanego na 12 czerwca spotkania z Prezydentem USA Donaldem Trumpem, Andrzej Duda powiedział: – Mam nadzieję, że nasze rozmowy na najwyższym szczeblu będą stanowiły domknięcie tych rozmów, które toczyły się na poziomie gabinetów, ministrów, i że będą jakieś przynajmniej wstępne postanowienia pomiędzy prezydentami w Stanach Zjednoczonych przez nas podejmowane.

Źrodło: Prezydent.pl

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Sekretarzem Generalnym #NATO Jens Stoltenberg. Przed wizytą w Waszyngtonie #PAD rozmawiał z szefem sojuszu o planach zwiększenia obecności militarnej USA w naszym kraju.

Gepostet von Kancelaria Prezydenta RP am Dienstag, 4. Juni 2019