Dołącza do strategicznych rozmów z największymi ws. Ukrainy.

Jak informuje europoseł Tomasz Poręba – polska delegacja dołączy do zaplanowanych na jutro ważnych rozmów w Kijowie dotyczących strategii wobec Ukrainy, a zwłaszcza napięć w Donbasie. Poza delegacją z Warszawy do rozmów zasiądą szefowie dyplomacji Ukrainy, Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Danii. Słowa polityka cytuje portal niezalezna.pl.

O tym, że w wąskim gronie uczestników tych ważnych dla regionu znajdzie się również Polska, poinformował dziś na konferencji prasowej minister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin .

Przyznał on, że niezwykle istotne jest, kto w trakcie strategicznych rozmów siedzi za stołem i prowadzi dyskusję, zastrzegł jednak, że dla niego zdecydowanie ważniejsze jest to, kto popiera Ukrainę, a obecnie robi to „cały cywilizowany świat”.

– Podjęcie wspólnych działań w celu zmuszenia – mówił szef ukraińskiej dyplomacji, podkreślając, że podobne cele powinny przyświecać Unii Europejskiej i państwom G7.

Pawło Klimkin odniósł się również o obecności polskiej delegacji w trakcie rozmów, zwracając uwagę, że to właśnie nasz kraj doskonale rozumie, na czym polega walka z rosyjską agresją.

– Nasi polscy przyjaciele mają jedną, ogromną przewagę – oni nie tylko rozumieją naszą walkę z rosyjską agresją, oni ją w sposób szczególny odczuwają. Stąd właśnie zaplanowane na jutro spotkanie także w formacie Trójkąta Weimarskiego i wizyta wszystkich ministrów. Jestem wdzięczny Witoldowi Waszczykowskiemu, że jest tutaj dziś i jutro z nami. Jego obecność tutaj to jego wkład, a także wkład całej Polski w walkę z rosyjską agresją
– oświadczył Klimkin.

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski przebywa z dwudniową wizytą na Ukrainie.