Szokujące informacje na temat zestrzelenia samolotu MH17 nad Ukrainą w 2014 roku. Holenderscy śledczy poinformowali, że udało im się przechwycić rozmowy telefoniczne sugerujące, że do zestrzelenia doszło za zgodą rosyjskich władz.

W dochodzeniu prowadzonym przez Holandię udostępnione zostały publicznie dowody, które łączą rosyjski rząd z grupą bojowników, która odpowiedzialna jest za zestrzelenie samolotu malezyjskiej linii lotniczej MH17 nad Ukrainą.

W transkryptach rozmów, które udało się przechwycić, wysocy rangą rosyjscy urzędnicy rozmawiają z przywódcami grupy bojowników „Donieckiej Republiki Ludowej”, którzy zestrzelili samolot.

W rozmowach, które przechwycone były między czerwcem a lipcem 2014 roku wskazują, że z tzw. rządowymi punktami kontaktowymi rozmawiali liderzy grup separatystycznych – Igor Girkin i Aleksandr Borodai.

Girkin w rozmowie prosi o wsparcie wojskowe Rosji, na co Siergiej Aksyonow odpowiada, że poczyniono przygotowania.

Andy Kraag, główny holenderski śledczy stwierdza w oświadczeniu:

„Dowody na bliskie więzi między rosyjskimi urzędnikami rządowymi a przywódcami DPR rodzi pytania o ich ewentualny udział w rozmieszczeniu rakiety Buk-Telar, która zestrzeliła samolot MH17 17 lipca 2014 r.”.

Źrodło: dw.com, niezalezna.pl, fronda.pl

ZOBACZ TAKŻE:

291 krewnych ofiar zestrzelonego boeinga MH17 złożyło pozwy przeciwko Putinowi i Rosji

Rosja oskarżona o zestrzelenie MH17. Pięć krajów zgodziło się na finansowanie organizacji procesu ścigania i karania sprawców zbrodni

Holenderscy śledczy nie pozostawiają wątpliwości: To Rosjanie zestrzelili samolot MH17 (ZDJĘCIA, WIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=W-np3_Xa5kE&feature=emb_title