Samozwaniec, który wbrew woli narodu białoruskiego bezprawnie przejął władzę na Białorusi, zasugerował, że wojska jego reżimu będą musiały „walczyć o Ukrainę zachodnią, żeby jej nie odciapali” Polacy i państwa NATO. Takie oświadczenie Łukaszenka złożył wczoraj podczas wystąpienia na spotkaniu, które odbyło się pod hasłem „Aktualizacja metod i form pracy z ludnością na szczeblu lokalnym”.

Według Łukaszenki Białoruś jest „jest obiektem presji ze strony Zachodu, w szczególności ze względów geopolitycznych”.

„Oni do tej pory nie porzucili celu wyrównania frontu, aby szedł przez: Smoleńsk – Psków, Smoleńsk – Briańsk – Kursk i tam do Rostowa. Muszą wyrównać front. A my, prawie tysiąc kilometrów, ten balkon, trzeba go odciąć. To jest ich cel – nie zatrzymają się przed tym, zajadą z zachodniej Ukrainy lub skądinąd. Pewnie trzeba będzie walczyć o Ukrainę zachodnią, żeby jej nie odciapali. Bo to jest dla nas jak śmierć, nie tylko dla Ukraińców. Wokół zachodzą straszne procesy”

– odwracał kota ogonem bezprawny uzurpator.

PRZECZYTAJ:

Patruszew: Doprowadzimy do wojny w Europie Środkowo-Wschodniej

Trzecie Imperium. Czego chce, o czym marzy i do czego dąży rosyjski przywódca?

Co więcej, podczas spotkania z Putinem, które odbyło się 23 maja, białoruski pachołek kremlowskiego zbrodniarza wojennego powtórzył tezy rosyjskiej propagandy, stwierdzając, że:

„Obawiamy się, że są gotowi, Polacy i członkowie NATO, wejść, pomóc w ten sposób odebrać, jak przed 1939 rokiem, Zachodnią Ukrainę. Niepokoi nas to nie tylko z punktu widzenia dzisiejszego bezpieczeństwa. Taka jest ich strategia wobec zachodniej Białorusi. Dlatego nadstawiamy uszu. Jak powiedziałem, Ukraińcy będą musieli nas również poprosić, abyśmy nie dopuścili do oddzielenia tej zachodniej części i innych części od Ukrainy. Takie jest moje stanowisko, ale ty o tym sam wiesz. Wiesz na pewno, ja to wiem”.

Wcześniej prorosyjski zdrajca narodu białoruskiego udzielił wywiadu amerykańskiej agencji prasowej Associated Press grożąc, że „jeśli np. Polska i inne kraje nadal będą się tak zachowywać, to my, Białoruś, Rosja i Ukraina będziemy wspólnie walczyć przeciwko wam. Bo w Polsce poszczególne postacie i politycy już ostrzą szable i widzą Ukrainę zachodnią jako część Polski, czyli rozczłonkowanie Ukrainy jest już w ich głowach. Nawet obecne kierownictwo Ukrainy nie może sobie na to pozwolić. Oni sami nie będą w stanie oprzeć się tzw. obecnym sojusznikom, Ukraińcy nie są w stanie. Dlatego nie wykluczam, że my, trzy narody słowiańskie, w tym Ukraińcy, będziemy musieli bronić integralności Ukrainy” – skłamał Łukaszenka.

Przypomnijmy, nielegalny reżim białoruski zapowiedział kontynuację ćwiczeń wojskowych na granicy z Ukrainą i krajami zachodnimi. Ponadto bezprawny uzurpator Łukaszenka wystąpił z szeregiem niepokojących oświadczeń o utworzeniu dowództwa operacyjnego wojsk reżimu na granicy z Ukrainą oraz zakupu rosyjskich S-400 i Iskanderów, a nawet nakazał utworzenie „milicji ludowej” na Białorusi.

KOMENTARZ REDAKCJI

Samobójcza decyzja o agresji łukaszystowskiego reżimu przeciwko Ukrainie będzie największym i ostatnim błędem bezprawnego uzurpatora z Białorusi. Prawdziwi patrioci Białorusi już walczą o wolność swojej ojczyzny i braterskiej Ukrainy w szeregach Pułku im. Kastusia Kalinouskiego – ochotniczej jednostki obrony terytorialnej Sił Zbrojnych Ukrainy i jeśli samozwaniec Łukaszenka rzeczywiście zdecyduje się popełnić samobójstwo wydając rozkaz inwazji na Ukrainę, jego reżim zostanie zniszczony w jak najkrótszym czasie. Nie będzie litości! Białoruś będzie wolna i niepodległa! Żywie Białoruś! Żywie wieczna!

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Rosja wchłania Białoruś. Co nam grozi i jak się bronić?

Rosja wchłonie Białoruś, by uczynić ją trampoliną do inwazji na Polskę i państwa bałtyckie

Wilno i Białystok to białoruskie miasta?! Łukaszenka powołuje się na mapę z tajnego protokołu paktu Ribbentrop-Mołotow!