Była już sztuczna mgła, bomba termobaryczna, implozja, broń elektromagnetyczna i kilka innych wersji zamachu. Według najnowszego świadka przedstawionego w TV Republika, prezydencki samolot nie próbował lądować, tylko spadał płonąc.

W Telewizji Republika pokazano wczoraj wywiad z Rosjaninem. Dotarli do niego także reporterzy „Gazety Polskiej”. Niestety nie poznaliśmy ani jego personaliów, nie pokazano twarzy, nawet głos był zniekształcony. Podczas rozmowy z dziennikarzami z „Gazety Polskiej” opowiadał, co miał widzieć 10 kwietnia 2010 roku. Gdyby okazało się, że świadek nie konfabuluje, to jego opowieść rzucałaby nowe światło na zdarzenia sprzed siedmiu lat.

– Szedłem rano w stronę lotniska – opowiada Rosjanin, który miał być świadkiem, jak w pewnym momencie z mgły wyłonił się płonący samolot. Tupolew miał mieć w ogniu cały bok. Chwilę później Rosjanin miał usłyszeć huk, po którym zapanowała cisza.

Telewizja nie informuje, w jaki sposób dopiero teraz udało jej się dotrzeć do świadka, który przez tyle czasu milczał. Nie wyjaśniono też, jakie niebezpieczeństwo mu grozi i dlaczego telewizja tak skrzętnie ukrywa tożsamość swojego rozmówcy. W dalszej części programu skupiono się na zaniedbaniach rządu Tuska i błędnym rozpoznaniu szczątków pasażerów lotu do Smoleńska.

Tymczasem do rewelacji TV Republika i „Gazety Polskiej” już się odniósł szef MON, Antoni Macierewicz. Minister obrony narodowej stwierdził, że relacja jest bardzo ważna i potwierdza doniesienia innych świadków, którzy widzieli, jak z silników samolotu wydobywał się ogień. Wciąż jednak nie wiadomo, dlaczego nie ma śladu po awarii w zapisach z czarnych skrzynek.

Jagiellonia.org / natemat.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Były oficer CIA: katastrofa smoleńska to nie był wypadek

W Smoleńsku Rosjanie działali jak mordercy – wysoki oficer CIA w wywiadzie dla „Gazety Polskiej”

Katastrofa jak w Smoleńsku. Tylko wszyscy przeżyli!

„Gazeta Polska” UJAWNIA wstrząsające akta służb: Wywiad zakazał informowania o Smoleńsku

https://jagiellonia.org/pk-nowe-zarzuty-wobec-rosyjskich-kontrolerow-ws-katastrofy-smolenskiej/