Biały Dom wskazał przed rozpoczęciem rozmowy prezydentów Polski i USA na tematy, które zostaną podjęte. W oświadczeniu czytamy wiele ciepłych słów pod adresem naszego kraju.

Trwa spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem USA Donaldem Trumpem. W specjalnym oświadczeniu, które Biały Dom wydał przed spotkaniem, podkreślono bliskie relacje pomiędzy państwami:

„Prezydent Trump pracuje nad dalszym wzmocnieniem długotrwałego partnerstwa między Stanami Zjednoczonymi a Polską. Dzisiaj Trump znów wita Dudę w Białym Domu. Ta wizyta ma miejsce w krytycznym momencie, ponieważ zarówno Stany Zjednoczone jak i Polska otwierają swoje gospodarki po miesiącach walki z koronawirusem”

– czytamy.

„Stany Zjednoczone i Polskę łączą wieloletnie stosunki strategiczne, mocno zakorzenione we wspólnych wartościach wolności, praworządności i demokracji, sięgające rewolucji amerykańskiej. Prezydent Trump zobowiązuje się do rozwijania współpracy z Polską w szerokim zakresie. Podczas wizyty prezydenci omówią kwestie związane z obronnością, handlem, energetyką i bezpieczeństwem telekomunikacyjnym”

– podkreślono.

„Administracja Trumpa współpracuje z Polską w celu poprawy stanu naszych gospodarek, ochrony infrastruktury krytycznej i osiągnięcia bezpieczeństwa energetycznego. Nasze dwa narody mają silne powiązania gospodarcze, z rosnącym partnerstwem handlowym i amerykańskimi inwestycjami w Polsce na rekordowo wysokim poziomie. Polska i Stany Zjednoczone mają wspólny priorytet w zakresie ochrony telekomunikacji i prywatności naszych danych osobowych”

– przypomina Biały Dom.

W oświadczeniu zacytowano również ważne słowa prezydenta Donalda Trumpa na temat Polski:

„Ameryka kocha Polskę, Ameryka kocha Polaków”

– deklaruje prezydent USA.

Źrodło: Onet.pl, Fronda.pl