Bezpieczeństwo, Ukraina i współpraca polsko–brytyjska to główne tematy dzisiejszego spotkania Prezydenta Andrzeja Dudy i Premiera Borisa Johnsona. Polska i Wielka Brytania mają bardzo jasne i bliskie sobie stanowisko w sprawach bezpieczeństwa – komentuje szef BPM Jakub Kumoch.

Prezydent RP Andrzej Duda gościł dziś w Pałacu Prezydenckim Premiera Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Borisa Johnsona.

Prezydenci rozmawiali w cztery oczy, wcześniej odbyły się rozmowy plenarne. – Przekaz jest bardzo jasny: Polska i Wielka Brytania są krajami, których nie dzieli praktycznie nic w ocenie sytuacji wokół Ukrainy – są zwolennikami odstraszania, silnej reakcji, bardzo odpowiedzialnie podchodzą do struktury bezpieczeństwa w Europie – mówi Jakub Kumoch. To spotkanie dwóch doskonale rozumiejących się państw – podkreśla.

– Wielka Brytania to jeden z naszych głównych najbliższych partnerów i sojuszników w NATO – mówił szef BPM jeszcze przed wizytą brytyjskiego premiera w Warszawie.

Źródło: Prezydent.pl

ZOBACZ TAKŻE: