Amerykański generał: wojska przygotowane do wojny z Koreą Płn.

Amerykański generał: wojska przygotowane do wojny z Koreą Płn.
Szef połączonych sztabów sił zbrojnych USA generał Joseph Dunford oświadczył, że trwają wysiłki w celu dyplomatycznego rozwiązania kryzysu z Koreą Płn., lecz że wojsko przygotowuje swoje własne opcje na wypadek, gdyby były one potrzebne.

„Jako wojskowy dowódca muszę się upewnić, że prezydent (USA) ma do dyspozycji wszystkie możliwe do użycia opcje militarne na wypadek, gdy naciski dyplomatyczne i ekonomiczne zawiodą” – powiedział gen. Dunford w trakcie pierwszego wystąpienia po przeprowadzonym przez Koreę Płn. 28 lipca kolejnym teście międzykontynentalnego pocisku balistycznego.

„Gdy przygotowujemy te różne scenariusze, jesteśmy świadomi konsekwencji wprowadzenia w życie tych planów i zdajemy sobie sprawę, że musimy zrobić absolutnie wszystko, co możliwe, by wspierać sekretarza stanu Rexa Tillersona i jego wysiłki” – dodał.

W ostatnich tygodniach między prezydentem USA Donaldem Trumpem a liderem Korei Płn. Kim Dzong Unem dochodziło w mediach do ostrej wymiany zdań, wypełnionej groźbami po obydwu stronach. Armia USA wspiera dążenia Tillersona, który stara się doprowadzić do załagodzenia konfliktu poprzez naciski dyplomatyczne i ekonomiczne.

Doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego generał H.R. McMaster powiedział w niedzielnym programie stacji NBC “Meet the Press”: “nie jesteśmy bliżej wojny, niż tydzień temu, ale jesteśmy bliżej wojny, niż byliśmy dekadę temu”.

Jagiellonia.org / niezalezna.pl

Amerykański generał: wojska przygotowane do wojny z Koreą Płn. Ћого JAGIELLONIA.ORG szef

About The Author

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serdecznie zapraszamy Państwa do polubienia i śledzenia naszego fanpage

Portal Międzymorza Jagiellonia.org
Share via
Send this to a friend