„Rosyjska propaganda kontynuuje działania dezinformacyjne wymierzone w relacje Polski i Ukrainy. To jeden z głównych obszarów działań Kremla przeciwko Polsce, UA oraz próba destabilizacji Zachodu” – pisze na Twitterze pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP. Stanisław Żaryn poinformował o działaniach informacyjnych Rosji w związku wpisem Ołeny Zełenskiej.

Pierwsza Dama Ukrainy podziękowała 11 listopada Polakom za wszelką pomoc. Jak informuje Żaryn, pociągnęło to za sobą reakcję w postaci serii antyukaińskich wpisów, z których większość nosiła znamiona skoordynowanych i stymulowanych działań informacyjnych.

Minister dodał, że celem było wytworzenie wrażenia wrogości Polaków wobec Ukrainy, a także destabilizację relacji polsko-ukraińskich. Zdaniem rosyjskich mediów, komentarze miały dowodzić rzekomo powszechnych nastrojów antyukraińskich w naszym kraju. Żaryn zaznacza, że jest to typowy sposób oddziaływania Rosji przeciwko Polsce.

Przypomniał również, że działania destabilizujące Rosja prowadzi od początku ataku na Ukrainę, ponieważ Kreml liczy na powstrzymanie pomocy Zachodu dla Ukrainy. W tekście na łamach StopFake.org Żaryn wspomniał również o zagrożeniach, jakie wiązałyby się z ewentualną porażką Ukrainy. Dodał, że Europie obecnie zagraża „widmo rosyjskiego imperializmu”. Podbicie Ukrainy to tylko jeden z kroków w planie imperialistycznym Moskwy, a porażka oznaczałaby, że Polska (wliczając w to Białoruś) dzieliłaby z Rosją 1,2 tys. km granicy, która będzie zagrożona operacjami hybrydowymi i prowokacjami.

Źródło: X, PAP, Fronda.pl

PRZECZYTAJ:

Rosja chce skłócić Polaków i Ukraińców. Kronika wojny hybrydowej

Prorosyjska prawica. Pożyteczni idioci Putina podkopują polską państwowość

Wolność słowa czy wolność kłamstwa i oszustwa? Orientacja prorosyjska jest opcją zdrady

Myśl Polska, Kresy.pl, Geopolityka.org etc. są kanałami szerzenia rosyjskich wpływów w Polsce. Opublikowano korespondencję kremlowskich urzędników (Rappoport-Leaks)

Obejrzyj antypolskie wystąpienie Putina!
PUTIN GROZI POLAKOM!
Podobnej retoryki używał przed inwazją na Ukrainę

Polecamy państwa uwadze nasz film:
„PUTIN PLANOWAŁ ATAK NA POLSKĘ‼️ UKRAINA POKRZYŻOWAŁA TE PLANY”

Co Putin planował zrobić z Polską i Europą?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „WRÓG U BRAM”

JAKĄ PRZYSZŁOŚĆ DLA UKRAINY, POLSKI I EUROPY PRZYGOTOWYWAŁA ROSJA?
Zobacz nasz film „Wojna na Ukrainie. Plan ludobójstwa zatwierdził osobiście Putin”

Nadchodzi III wojna światowa❓
BEZKARNOŚĆ ROZZUCHWALA ROSJĘ❗️

Jak Merkel podhodowała nowego Führera w Moskwie?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „PĘTLA GAZOWA KREMLA: NORD STREAM 2 WPĘDZIŁ EUROPĘ W PUŁAPKĘ”

Jak pokonać Rosję?
OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NAJNOWSZY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZE CZASOPISMO. TEMAT NUMERU: „PUTINIZM. EKSPANSJA ZŁA”

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZE CZASOPISMO. TEMAT NUMERU: „LUDOBÓJSTWO 2022” 

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA. TEMAT NUMERU „GEOPOLITYKA”

ZOBACZ TAKŻE: