W porcie Praia w afrykańskiej Republice Zielonego Przylądka 11 Rosjan zostało zatrzymanych pod zarzutem przemytu dużej partii narkotyków. Policjanci tego państwa opublikowali zdjęcia z 260 skonfiskowanych bel, w których znajduje się 9,5 ton narkotyków – informuje serwis internetowy „Rosja Kryminalna”.

Obywatele Rosji znaleźli się w porcie afrykańskiej republiki przez przypadek. Statek pod banderą Panamy płynął z Panamy do Maroka. Jednak podczas podróży jeden z członków załogi zmarł, a statek został zmuszony do cumowania w porcie Praia, który znajduje się w stolicy Republiki Zielonego Przylądka.

Obecnie załoga statku została aresztowana. 11 Rosjan jest w areszcie. Rosyjska ambasada w Cabo Verde skontaktowała się już z aresztowanymi.

Przypomnijmy, 23 lutego ubiegłego roku, argentyńska policja zabezpieczyła ok. 400 kilogramów kokainy w budynku należącym do ambasady Rosji. Kilka dni później świat dowiedział się, że do przemytu narkotyków z Argentyny był używany rosyjski samolot rządowo-prezydencki. Brytyjska „The Daily Telegraph” podała informację, że narkotyki z Ameryki Południowej zostały przemycone na pokładzie samolotu, którym przyleciał z wizytą roboczą do Argentyny Nikołaja Patruszew, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

Jagiellonia.org