Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz wziął dzisiaj w Kijowie udział w ceremonii złożenia przysięgi przez prezydenta Ukrainy Wolodymyra Zelenskiego.

Na marginesie uroczystej inauguracji odbyła się rozmowa nowego prezydenta z szefem polskiej dyplomacji Jackiem Czaputowiczem, w której uczestniczył także ambasador RP na Ukrainie Bartosz Cichocki. Spotkanie dotyczyło perspektyw rozwoju współpracy dwustronnej, zarówno gospodarczej, społecznej jak i w zakresie dialogu historycznego. Rozmówcy podkreślili też korzyści płynące z inicjatyw Partnerstwa Wschodniego i Trójmorza. Minister Czaputowicz zapewnił prezydenta Zelenskiego o poparciu Polski dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy w granicach uznanych przez prawo międzynarodowe oraz przekazał gratulacje od prezydenta Andrzeja Dudy i zaproszenie do złożenia wizyty w Polsce.

W Kijowie szef polskiej dyplomacji spotkał się także z ustępującym szefem ukraińskiego MSZ Pavlem Klimkinem, któremu podziękował za dotychczasową współpracę i wzmacnianie stosunków bilateralnych w ostatnich latach.

Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Źrodło: gov.pl