„Cała ziemia kresowa wita wodza z uniesieniem i z radością”. 100 lat temu polskie wojska uwolniły Żytomierz (ZDJĘCIA, WIDEO)
O świcie 26 kwietnia 1920 roku, po trzygodzinnej bitwie na przedmieściach, 1 Brygada Wojska Polskiego na czele z pułkownikiem Stefanem Dąb-Biernackim zmiotła bolszewików i uwolniła Żytomierz od najeźdźców. Miasto zostało wyzwolone przy minimalnych stratach własnych – 5 zabitych i 48 rannych polskich żołnierzy.
czytaj więcej


Ostatnie komentarze