Po prawie 1000 dniach wojny na pełną skalę z Ukrainą rosyjski dyktator Władimir Putin nie osiągnął żadnego ze swoich strategicznych celów – stwierdził sekretarz obrony USA, Lloyd Austin, w artykule dla czasopisma „Foreign Affairs”.
Według Austina, Ukraina jest kluczowa dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych z czterech zasadniczych powodów: wojna stanowi bezpośrednie zagrożenie dla stabilności europejskiej, jest wyzwaniem dla sojuszników USA z NATO, stanowi „frontalny atak” na wspólne wartości Zachodu oraz jest próbą podważenia opartego na zasadach porządku międzynarodowego, który gwarantuje bezpieczeństwo wielu krajów.
Tymczasem – jak podkreślił Austin – Rosja zapłaciła „oszałamiającą cenę za imperialną głupotę Putina”. Od lutego 2022 r. zginęły setki tysięcy Rosjan, a na wojnę zmarnowano ponad 200 miliardów dolarów. Zgodnie z danymi waszyngtońskiego think tanku, Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych, rosyjskie straty w pierwszym roku wojny na pełną skalę przewyższają łączne straty Moskwy we wszystkich konfliktach po II wojnie światowej.
Austin przyznał, że Ukraina „strasznie ucierpiała z rąk Putina”, ale zauważył, że podczas swojej ostatniej wizyty w Kijowie był przekonany, że kraj „stoi niewzruszony, a nawet wzmocniony”.
„Ukraińska walka rozpoczęła się od żołnierzy zastawiających pułapki na czołgi na ulicach Kijowa i zwykłych obywateli przygotowujących koktajle Mołotowa, by bronić swoich domów. [Dziś walka trwa] z udziałem doświadczonych, sprawdzonych w boju ukraińskich sił zbrojnych oraz dynamicznie rozwijającej się bazy przemysłu obronnego” – wyjaśnił.
Sekretarz obrony USA dodał, że ukraińskie fabryki produkują obecnie „jedne z najlepszych dronów na świecie”, a doświadczone siły obrony powietrznej skutecznie chronią zarówno żołnierzy, jak i ludność cywilną.
Jagiellonia.org
PRZECZYTAJ:
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NAJNOWSZY NUMER NASZEGO CZASOPISMA.
TEMAT NUMERU: „DYPLOMACJA XXI WIEKU. Nowy ład światowy wykuwa się na Ukrainie”
Obejrzyj antypolskie wystąpienie Putina!
PUTIN GROZI POLAKOM!
Podobnej retoryki używał przed inwazją na Ukrainę
Polska to Kraj Nadwiślański?
ZOBACZ NASZ FILM: „PUTIN MARZY O WSKRZESZENIU IMPERIUM ROSYJSKIEGO”
Polecamy państwa uwadze nasz film:
„PUTIN PLANOWAŁ ATAK NA POLSKĘ‼️ UKRAINA POKRZYŻOWAŁA TE PLANY”
Co Putin planował zrobić z Polską i Europą?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „WRÓG U BRAM”
JAKĄ PRZYSZŁOŚĆ DLA UKRAINY, POLSKI I EUROPY PRZYGOTOWYWAŁA ROSJA?
Zobacz nasz film „Wojna na Ukrainie. Plan ludobójstwa zatwierdził osobiście Putin”
Nadchodzi III wojna światowa❓
BEZKARNOŚĆ ROZZUCHWALA ROSJĘ❗️
Jak Merkel podhodowała nowego Führera w Moskwie?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „PĘTLA GAZOWA KREMLA: NORD STREAM 2 WPĘDZIŁ EUROPĘ W PUŁAPKĘ”
Jak pokonać Rosję?
OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ
Rosja to więzienie narodów!
KIEDY NASTĄPI TRZECIA FAZA UPADKU IMPERIUM ZŁA?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZE CZASOPISMO. TEMAT NUMERU: „Rosyjski antyświat. Polityka na krawędzi apokalipsy”
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZE CZASOPISMO. TEMAT NUMERU: „PUTIN GROZI POLSCE”
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZE CZASOPISMO. TEMAT NUMERU: „PUTIN POWINIEN BŁAGAĆ O LITOŚĆ. I WTEDY BĘDZIE NASZA ODPOWIEDŹ – TRYBUNAŁ”
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZE CZASOPISMO. TEMAT NUMERU: „PUTINIZM. EKSPANSJA ZŁA”
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZE CZASOPISMO. TEMAT NUMERU: „LUDOBÓJSTWO 2022”
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA. TEMAT NUMERU „GEOPOLITYKA”
ZOBACZ TAKŻE:


Ostatnie komentarze