Wyżsi urzędnicy amerykańscy doradzają Ukrainie, , aby wstrzymała się z rozpoczęciem zakrojonej na wielką skalę kontrofensywy przeciwko siłom okupacyjnym kraju-agresora do czasu przybycia nowej amerykańskiej broni i przeprowadzenia odpowiednich szkoleń, podaje Reuters.

Rozmowy USA z Ukrainą na temat ewentualnej kontrofensywy odbywały się w kontekście tego, że Ukraińcy powinni najpierw poświęcić wystarczającą ilość czasu na szkolenie w zakresie korzystania z najnowszej broni dostarczonej przez, powiedział urzędnik.

Jednocześnie podkreślił, że Stany Zjednoczone „stanowczo” podtrzymują swoją decyzję o nie dostarczaniu Ukrainie czołgów Abrams, ponieważ „są one drogie i trudne w utrzymaniu”.

Ponadto amerykańscy urzędnicy uważają, że kontrofensywa sił ukraińskich byłaby bardziej skuteczna, gdyby Siły Zbrojne Ukrainy skorzystali ze szkolenia i znacznego zwiększenia ilości nowej broni.

Warto zaznaczyć, że prezydent USA Joe Biden w odpowiedzi na pytanie, czy popiera zamiar Polski wysłania czołgów Leopard na Ukrainę, powiedział, że „Ukraina otrzyma wszelką niezbędną pomoc”.

PRZECZYTAJ:

Podolak: Nie ma możliwości negocjacji. Wojnę trzeba wygrać

„Ukraina musi zwyciężyć na polu bitwy”. Wspólny głos prezydenta Polski i szefa NATO w Davos

Co więcej, urzędnik administracji Bidena powiedział, że Amerykanie doradzają Ukrainie, by w walkach zrezygnowano z prób dorównywania Rosji runda po rundzie ogniem artyleryjskim, ponieważ ostatecznie Moskwa uzyska przewagę poprzez wyczerpanie wojsk ukraińskich.

„Dlatego najnowsze amerykańskie dostawy broni obejmują pojazdy opancerzone, ponieważ pomoże to Ukrainie zmienić sposób prowadzenia wojny” – dodał urzędnik.

Oprócz tego, Amerykanie są zdania, że pomimo tego, że Ukraina dokłada wszelkich starań w obronie Bachmutu, istnieje scenariusz, że Rosjanie ostatecznie wypchną Siły Zbrojne Ukrainy z tego miasta.

„Jeśli tak się stanie, nie spowoduje to żadnej strategicznej zmiany na polu bitwy” – powiedział amerykański urzędnik.

Dodał, że jedną z kwestii, którą powinni rozważyć Ukraińcy, jest to, ile nadal gotowi poswięcać wysiłków dla obrony Bachmutu w czasie, gdy przygotowują się do ofensywy mającej na celu wypędzenie Rosjan z tymczasowo okupowanych terenów na południu Ukrainy.

Jagiellonia.org

Dlaczego Rosja nienawidzi Polski?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „ANTYPOLONIZM. ZWYCZAJNY ROSYJSKI FASZYZM”

ZOBACZ TAKŻE:

USA poprą pomysł Holandii o wysłaniu na Ukrainę myśliwców F-16

Szef NATO: Nowa pomoc wojskowa pozwoli Ukrainie na podjęcie ofensywy

Ukraina otrzyma od sojuszników niezbędny sprzęt wojskowy, w tym samoloty – Biuro Zełenskiego

Co Putin planował zrobić z Polską i Europą?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „WRÓG U BRAM”

Jak pokonać Rosję?
OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NAJNOWSZY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZE CZASOPISMO. TEMAT NUMERU: „LUDOBÓJSTWO 2022” 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA. TEMAT NUMERU „GEOPOLITYKA”

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: