Zaobserwowano, że Korea Płn. transportuje międzykontynentalny pocisk balistyczny (ICBM) w kierunku zachodniego wybrzeża, gdzie znajdują się stanowiska startowe – poinformował dziś południowokoreański dziennik „Asia Business Daily”.

Dziennik powołuje się na niezidentyfikowane źródła wywiadowcze.

Według dziennika transport pocisku rozpoczęto w poniedziałek, nazajutrz po kolejnej próbie nuklearnej Pjongjangu. Odbywa się on nocą, aby uniknąć obserwacji.

Ministerstwo obrony Korei Południowej oświadczyło, że nie jest w stanie potwierdzić tych informacji. Wcześniej przedstawiciel ministerstwa oświadczył w parlamencie, że Korea Północna może w każdej chwili wystrzelić kolejne rakiety, w tym pociski międzykontynentalne.

Korea Północna dokonała próbnej eksplozji bomby wodorowej przystosowanej do przenoszenia przez międzykontynentalny pocisk balistyczny (ICBM). Była to szósta z kolei próbna eksplozja nuklearna Pjongjangu i najsilniejsza dotychczasowych.

Źródło: Asia Business Daily, Niezalezna.pl, PAP