„To nie jest tylko tak, że zagrożeń w dzisiejszym świecie nie brakuje, one niestety wzrastają, zwłaszcza ze Wschodu” – powiedział dziś minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Minister był gościem na antenie TVP Info w programie „Gość Wiadomości”. Jak mówił, „To nie jest tylko tak, że zagrożeń w dzisiejszym świecie nie brakuje, one niestety wzrastają, zwłaszcza ze Wschodu. W związku z tymi zagrożeniami, mamy świadomość konieczności rozbudowy armii Polski. Nie przypadkiem poświęcamy ponad 2 proc. PKB na rozbudowę armii, jako jedno z pięciu państw NATO”.

 Według ministra obrony narodowej nie ma też pomiędzy nim a prezydentem konfliktu. „Moje wnioski generalskie dotyczyły działań bieżących, a nie nowej struktury dowodzenia” – twierdził minister.

„Armia Polski to trzecia, czwarta armia Europy. Nie tylko jeśli chodzi o wielkość, ale jeśli chodzi o sprawność i skuteczność. Najlepszym miernikiem tego jest, jak szybko udało na się zorganizować wielonarodowe dowództwo dywizyjne” – stwierdził minister obrony narodowej.

 Antoni Macierewicz odniósł się także do samej Bitwy Warszawskiej i pamięci o niej. Podkreślił rolę Wojska Polskiego w odzyskaniu niepodległości. „Bez silnego Wojska Polskiego nie ma niepodległości” – mówił szef MON.
Jagiellonia.org / fronda.pl