Prokurator generalny Ukrainy Jurij Łucenko powiedział, że w wyniku specjalnej operacji Służby Bezpieczeństwa z imitacją zabójstwa dziennikarza Arkadija Babczenki, otrzymano listę 47 potencjalnych ofiar.

Prokurator dodał, że podczas dochodzenia w sprawie zamachu na życie Babczenki uzyskano ważne dowody na istnienie powiązań między organizatorem morderstwa a rosyjskimi służbami specjalnymi.

„W wyniku tej operacyjnej kombinacji dochodzenie otrzymało listę 47 osób, które mogłyby być następnymi ofiarami terrorystów. Przeważnie są to dobrze znani ukraińscy i byli rosyjscy dziennikarze”

– powiedział Łucenko na swojej stronie na Facebooku.

Łucenko podkreślił, że danych tych nie można było uzyskać bez inscenizacji zabójstwa Babczenki i aresztowania organizatora zamachu Borysa Hermana.

„Imitacja zabójstwa była okazją do uzyskania dodatkowych informacji na temat listy i zleceniodawcy”

– zaznaczył Łucenko.

Według szefa Prokuratury Generalnej wszystkie osoby z „czarnej listy” zostały poinformowane o niebezpieczeństwie, w tej chwili jest zorganizowana ich ochrona.

Przyponijmy, 29 maja światowe media opublikowały szokującą wiadomość: w Kijowie zastrzelono znanego opozycyjnego rosyjskiego dziennikarza Arkadija Babczenkę. Na szczęście następnego dnia okazało się, że opozycjonista żyje a jego śmierć była imitacją ukraińskich służb specjalnych w ramach specjalnej operacji.

Jagiellonia.org

Чому при розслідуванні замаху на життя Бабченка слідство вдалося до імітації вбивства? 1. Така імітація передбачена ст…

Gepostet von Юрій Луценко am Freitag, 1. Juni 2018

„W Rosji, szczerość uważają za szaleństwo. To jest rozsądne! W istocie! Przecież całe rosyjskie życie we wszystkich sferach — to nieustanny zamach na prawdę. Dla Rosjan zdrajcą jest ten, kto nie kłamie. Odrzucenie kłamstwa traktowane jest jako zdrada państwa”.

Astolphe de Custine

Francuski pisarz i podróżnik