Lider Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że realnie tylko sojusz ze Stanami Zjednoczonymi może gwarantować bezpieczeństwo w wymiarze międzynarodowym. „Zapowiedziane przez premiera działania mają zapewnić bezpieczeństwo w wielu wymiarach m.in. międzynarodowym, gospodarczym – szczególnie energetycznym, jednostkowym i socjalnym” – wskazał podczas wystąpienia w Sejmie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. 

„To bezpieczeństwo jest dzisiaj, niezależnie od wydarzeń w innych częściach świata gwarantowane coraz mocniej, choćby poprzez powiększenie sił amerykańskich w Polsce (…) i szereg innych przedsięwzięć”.

Jarosław Kaczyński

Prezes partii Prawo i Sprawiedliwość

Kaczyński wskazał m.in. na wzmacnianie polskich sił zbrojnych poprzez zakupy nowoczesnego uzbrojenia i organizowanie dużych ćwiczeń wojskowych.

„Bezpieczeństwo to nie tylko sfera militarna, to także bezpieczeństwo gospodarcze, a w szczególności energetyczne”

– podkreślił.

„Jesteśmy już bardzo blisko by to bezpieczeństwo, przez wiele lat zagrożone, było ostatecznie zapewnione”

– stwierdził.

Jarosław Kaczyński mówił o wysokim poczuciu bezpieczeństwa wśród Polaków. Mówił także, że nacisk musi być położony na kwestię bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

„Jeśli 98 procent Polaków czuje się dobrze w swoim miejscu zamieszkania, to trzeba jeszcze pamiętać o tych 2 procentach. To kilkaset tysięcy ludzi, ale trzeba im to bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania zapewnić” – podkreślił.

Źródło: Niezalezna.pl, PAP