Aktualności

Michał Dworczyk: Baltic Pipe zapewni bezpieczeństwo energetyczne Polski

To historyczny moment w procesie zapewniania bezpieczeństwa energetycznego Polski. Prezydent Andrzej Duda wspólnie z Premierem Mateusz Morawiecki oraz Premier Danii Mette Frederiksen dokonali symbolicznego otwarcia gazociągu Baltic Pipe – napisał na Facebooku szef Kancelarii Premiera RP Michał Dworczyk.

„Zbudowana infrastruktura pozwoli na pokrycie istotnej części naszego zapotrzebowania na błękitne paliwo. Dywersyfikacja źródeł dostaw gazu do Polski przyczyni się do uniezależnienie naszej Ojczyzny od dostaw surowców z Federacji Rosyjskiej”.

Michał Dworczyk

Minister-członek Rady Ministrów, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Dziś, po ponad 20 latach od rozpoczęcia prac, które przyspieszyły zwłaszcza w I i II kadencji rządu Prawo i Sprawiedliwość, możemy z dumą powiedzieć, że – pomimo wielkiego sprzeciwu naszych przeciwników wewnątrz i na zewnątrz, doprowadziliśmy ten wielki, strategiczny, przyszłościowy energetyczny projekt do końca – oświadczył szef Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Źródło: Facebook

PRZECZYTAJ:

Pętla gazowa Kremla: Nord Stream 2 wpędził Europę w pułapkę

Zełenski: Kreml chce zniszczyć normalne życie każdego Europejczyka

Nord Stream 2 zgnije na dnie Bałtyku. Dywersyfikacja dostaw gazu uratuje Europę i zabije rosyjską gospodarkę

OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

Related Post

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE:

Redakcja

View Comments

  • Zatem lewica wściekła na to, czyli lewica... niemiecka UE Niemiec, Europa Zachodnia /choć wbrew sobie, gospodarczo to przecież i dla nich jest na +!/, demokraci, socyaliści postępowcu, ekolodzy i polscy o zgrozo: ``monarchiści``, ``konserwatyści``, ``narodowcy``, ``nacjonaliści``... prawdziwa schizofrenia polityczna, ideowa, polska... Wstyd i żenada. Centrowy PIS/PC staje na wysokości zadania i w stanie wyższej konieczności, w obliczu nowej, kolejnej bezsensownej wojny.
    Ps. A teraz cywile ruscy niczym w ZSRR i jak w ZSRR jako wojskowi będą walczyć na Ukrainie z tamtejszymi cywilami... i ginąć. Ich, ruski problem.
    Właśnie, uwaga, następny antyfenomen, Rosjanie myślą /naprawdę!/, że nadal istnieje, jest i działa... ZSRR! To Stalin również jako nowy... tow. Putin!
    Dzisiejsza Rosja jak Rosja carska albo ZSRR stara kradnie ziemie sąsiadów /Czeczenia, Gruzja, Ukraina... kiedyś Rzeczpospolita, Polska/. Warto by to w końcu ukrócić... może tak antysemicki Izrael, który jest po stronie Putina...?! Razem z antyizraelskim Iranem?!
    Groteska, paranoja, absurd Roku Pańskiego 2022.

Share
Published by
Redakcja

Recent Posts

Rosja to Moskowia. Ambasador Ukrainy przy ONZ zaproponował przywrócić Rosji jej historyczną nazwę

Cały świat dobrze pamięta, jak car Piotr I w bezczelny sposób ukradł nazwę i sławę Kijowa: przemianował Moskowię na Rosję.…

1 dzień ago

Szef NATO: Rosja bombarduje infrastrukturę cywilną, bo już przegrała wojnę

Rosja bombarduje ukraińską infrastrukturę cywilną, bo już przegrała wojnę. Sojusz będzie jednak nadal pomagał Kijowowi na tyle, na ile będzie…

1 dzień ago

Nie będzie pokoju w Europie, jeśli Ukraina nie odzyska suwerenności, niepodległości i integralności terytorialnej – szef MSZ RP

Dalsze poparcie dla Ukrainy jest absolutnie konieczne – powiedział szef MSZ Zbigniew Rau. Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau reprezentuje Polskę…

2 dni ago

Zbliża się czarny dzień Putina. 5 grudnia wejdzie w życie embargo na ropę z Rosji

Od 5 grudnia Unia Europejska odmawia dostaw rosyjskiej ropy drogą morską. Latem br. kraje G7 podjęły decyzję o wprowadzeniu limitu…

2 dni ago

Ropa najtańsza od grudnia 2021 r. Duże spadki cen surowca na światowych giełdach

Cena ropy naftowej Brent dziś rano zmalała o ponad 2,8 proc., osiągając najniższą wartość od niespełna roku - 81,27 dolarów…

3 dni ago