Aktualności

Zełenski: Kreml chce zniszczyć normalne życie każdego Europejczyka

„Tej zimy Rosja przygotowuje się do decydującego uderzenia energetycznego przeciwko wszystkim Europejczykom”, kluczową reakcją na to powinna być nasza jedność i zwiększony nacisk sankcji na Moskwę – powiedział przedwczoraj Wołodymyr Zełenski w nagraniu wideo opublikowanym na oficjalnym kanale YouTube Prezydenta Ukrainy.

Kreml chce zniszczyć normalne życie każdego Europejczyka – ostrzegł ukraiński przywódca i dodał, że putinowsko-raszystowska Rosja „chce osłabić i zastraszyć całą Europę, każde państwo. Tam, gdzie Rosja nie może tego zrobić siłą broni konwencjonalnej, robi to siłą broni energetycznej, stara się uderzyć biedą i chaosem politycznym w miejsca, gdzie rakiety jeszcze nie mogą trafić”.

Putin chce pogrążyć w kryzysie całą Europę, powiedział 18 lipca szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kułeba w wystąpieniu przed Radą do spraw Zagranicznych Unii Europejskiej – podał portal ukraińskiego resortu spraw zagranicznych.

„Błędem i naiwnością jest myślenie, że cele Moskwy ograniczają się do Ukrainy. Plan Putina obejmuje nie tylko zniszczenie mojego kraju, ale pogrążenie w kryzysie całej Europy. Już teraz widać, jak wykorzystuje on każdą zależność Starego Kontynentu od Rosji, by to osiągnąć”

–oświadczył Dmytro Kułeba.

I dodał: „Putin chce ukraść każdej europejskiej rodzinie normalne życie i stabilność. Czy to przez szantaż energetyczny i wzrost cen, niedobory żywności, propagandę i kłamstwa czy też przez próby destabilizacji rządów”.

Bo jak podkreślił: „Prawdziwym celem Kremla jest zubożenie Europy. Chce, by Europejczykom i Rosjanom żyło się równie źle. Chce zwrócić opinię publiczną przeciwko obecnym rządom w nadziei na zastąpienie ich radykalnymi siłami, które będą bardziej przychylne Rosji”.

PRZECZYTAJ:

Pętla gazowa Kremla: Nord Stream 2 wpędził Europę w pułapkę

Zdaniem szefa ukraińskiej dyplomacji jedynym sposobem przeciwdziałania temu jest pozbycie się wszelkich zależności Europy od Rosji.

„Agresywna i odwetowa Rosja jest największym zagrożeniem dla Europy i głównym źródłem problemów naszego kontynentu”, zauważył i podkreślił, że jakiekolwiek ustępstwa wobec Putina niosą ze sobą śmiertelne zagrożenie dla cywilizacji europejskiej, ponieważ prowokują go i zachęcają do jeszcze większej agresji.

„Zrobienie kroku w tył i spełnienie jego żądań nie przyniesie pożądanego rezultatu, nigdy nie przynosiło. To pułapka. Jestem przekonany, że w nadchodzących tygodniach pojawi się więcej głosów, które będą nakłaniać opinię publiczną do dania Putinowi tego, czego chce, aby zostawił Europę w spokoju. Musimy aktywnie przeciwstawić się tym narracjom. Putin nie tylko nie zostawi Ukrainy i Europy w spokoju, kiedy spełnimy jego żądania, ale zwiększy presję i szantaż” – ostrzegł Kułeba i dodał, że „jeśli Rosja wyczuje słabość [Zachodu], konsekwencje będą znacznie gorsze od tego, z czym mamy do czynienia teraz”.

PRZECZYTAJ:

Próby „uratowania twarzy” Putina mogą doprowadzić do zniszczenia planety – rosyjski opozycjonista

Ukraiński minister oświadczył, że jedynym wyjściem z impasu jest wyrządzenie maksymalnych szkód rosyjskiej gospodarce i militarne pokonanie sił zbrojnych putinowskiej Rosji. Ostrzegł Europejczyków, mówiąc, że strach i ustępstwa wobec Putina nie uchronią Starego Kontynentu przed zagrożeniami, wręcz przeciwnie, katastrofalnie pogorszą trudną sytuację Europy.

„Musimy pokonać Rosję. Nie trzeba się martwić o to, co się stanie, jeśli Putin zostanie zapędzony w kozi róg. Rosyjska propaganda znajdzie sposób, by każdą porażkę przedstawić jako zwycięstwo”

– podkreślił.

„W najbliższej przyszłości nie będzie powrotu do normalnych relacji z Rosją. Państwo to jest największym źródłem zagrożeń dla Europy i jako takie powinno być całkowicie izolowane – podkreślił szef ukraińskiego resortu spraw zagranicznych. – Najlepszym sposobem przeciwstawienia się mu i ograniczenia jego złych wpływów jest wsparcie Ukrainy i umożliwienie jej zwycięstwa”

Related Post

– podsumował.

PRZECZYTAJ:

Rosja po Putinie. Jednym z warunków zniesienia sankcji powinna być rezygnacja z broni jądrowej

Wcześniej na kanale YouTube prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że Putin przygotowuje cios w Unię Europejską, prowokując kryzys migracyjny i gazowy. Jak podaje Ukrinform, Rosja kradnie ukraińskie zboże i bombarduje ukraińskie spichlerze, celowo wykorzystując żywność jako broń przeciwko światu.

Przypomnijmy, politolog Tatiana Stanowa z Carnegie Endowment for International Peace, think tanku z siedzibą w Waszyngtonie, w felietonie dla „The New York Times” opublikowanym 18 lipca napisała, że dokonując inwazji na Ukrainę, Putin dąży do trzech celów jednocześnie. Są nimi: zajęcie jak największych terytoriów Ukrainy, zmuszenie Kijowa do kapitulacji i zbudowanie nowego porządku światowego.

Tak więc w wyobraźni Putina, mającego obsesję na punkcie zaspokojenia chorobliwych ambicji, snuje się niemożliwy do zrealizowania zwariowany plan, którego ostatecznym celem jest wygranie wojny hybrydowej z Zachodem i położenie podwalin pod nowy porządek światowy. Agresja na Ukrainę to dopiero początek realizacji tego planu.

„Jeśli Zachód chce uniknąć katastrofalnego starcia, musi zrozumieć, z czym tak naprawdę ma do czynienia, jeśli chodzi o Putina”

– podsumowuje Stanowa.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Polityka ustępstw i „nieprowokowania” Rosji jeszcze bardziej rozzuchwala Putina!

OGLĄDAJ NASZ FILM O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE:

Redakcja

View Comments

 • Ponieważ to jest śmiertelny wróg, wredny kapitalista, imperialista i wyzyskiwacz /jak u i za Stalina, czyli Rosji Radzieckiej i ZSRR/. Te ruskie i rosyjskie, bolszewickie, leninowskie oraz radzieckie komplexy...
  Geny, atawizmy, fobie i traumy?!

  • Wydatnie wspiera w tym tow. Putina /chowu nkwd/ od lat kawiorowa, rodzima i nie tylko czerwona lewica unijna, europejska, światowa.
   To jest właśnie świadoma, perfidna, przemyślna, choć prymitywna, toporna i prostacka robota rozbestwionej, rozpanoszonej wszędzie, już od dawna lewicy – lewicowców: demokratów, komunistów, socyalistów, socyaldemokratów, postępowców, fachowców od tzw. „politycznej poprawności„ /PC/, od „wolności`, „równości„, „braterstwa„; od tolerancji i niemieckiej UE Niemiec i dla Niemców oraz pod Niemców itp.
   Wiele z tych pojęć to pojęcia wytrychy, ogólne, puste, nic nieznaczące jak np. ta osławiona i idiotyczna tzw. „globalizacja„ /jeszcze kiedyś oblewano doktoraty z tym pojęciem! Naprawdę/, nie mówiąc już o innych pojęciach – wytrychach – hasłach: o demokracji, UE, postępie, ekologii, feminizmie, nietolerancji, uchodźcach, islamie, ateizmie, państwie świeckim, laickości, autorytetach, parlamentaryzmie, sejmokracji, wyborach, demonstracjach, manifach, obywatelskim nieposłuszeństwie etc.
   Trzeba zatem wracać nam do źródeł i prawdziwego realnego znaczenia słów! Czyli do Nauki, Wiedzy, Edukacji, Historii etc.

Share
Published by
Redakcja

Recent Posts

Ukraina otrzyma samoloty bojowe od partnerów – Reznikow

Partnerzy Ukrainy z koalicji antyputinowskiej dostarczą Ukrainie samoloty. O tym 5 lutego podczas konferencji prasowej oświadczył minister obrony Ukrainy Ołeksij…

7 godzin ago

Europa w cieniu Kremla. W ujawnionych przez hakerów e-mailach jest polski ślad

Deputowany do rosyjskiej Dumy Sargis Mirzachanjan utworzył siatkę europejskich polityków, którzy mieli pracować w charakterze agentów wpływu Kremla. Dowodzą tego…

11 godzin ago

Jabłoński: Wyjście Rosji z twarzą z tego konfliktu byłoby najgorszym scenariuszem

„Wyjście z twarzą agresora z tego konfliktu byłoby najgorszym scenariuszem – nie tylko, jeśli chodzi o nasze bezpieczeństwo, ale globalnie”…

2 dni ago

Armia wychodzi z ofertą do studentów, KUL w centrum współpracy z wojskiem

Wojsko Polskie stale zwiększa swoje szeregi, w tym celu stawia na szeroko rozumianą społeczność akademicką. Na Lubelszczyźnie ważnym ośrodkiem tej…

3 dni ago

Premier Morawiecki dla „Bilda”: „Naszym celem jest wsparcie Ukrainy tak, aby wygrała ona tę wojnę”

W ocenie dziennika polski premier jest najtwardszym sojusznikiem Ukrainy w trakcie jej wojny z Rosją, a jednocześnie najostrzejszym krytykiem rządu…

3 dni ago