Aktualności

Negocjacje z Putinem są nie do przyjęcia, poczucie bezkarności zachęca go do agresji!

Zachodnia polityka ustępstw i „nieprowokowania” Rosji przyniosła odwrotny skutek do zamierzonego – jeszcze bardziej rozzuchwaliła Putina! Im bardziej Zachód ustępuje Kremlowi, tym bardziej Rosjanie nasilają swoją agresywną politykę wobec sąsiadów.

Włodzimierz Iszczuk

Redaktor naczelny portalu Jagiellonia.org i czasopisma „Głos Polonii”

Elity Zachodu muszą wreszcie porzucić polityczną naiwność i przyznać, że tak jak niegdyś – w latach 30. XX wieku w przypadku Niemiec – tak i teraz próba „nieprowokowania”, czyli wynikająca z krótkowzroczności, strachu i tchórzostwa polityka ustępstw, jeszcze bardziej rozzuchwala Putina. Takie postępowanie jest dla niego świadectwem słabości Zachodu i zachęca go do eskalacji i rozszerzania agresji.

Niestety, niektórzy europejscy politycy wciąż naiwnie wierzą w możliwość stopniowej normalizacji stosunków z Rosją. Te iluzje są bardzo niebezpieczne, gdyż Moskwa rzuciła wyzwanie samemu istnieniu cywilizacji europejskiej. Dla Moskwy dyplomacja zawsze była i będzie narzędziem manipulacji, oszustwa i uśpienia czujności przeciwnika. Jak to wyraził kiedyś Bismarck, „Umowa z Rosją nie jest warta papieru, na którym ją spisano”.

Niestety, Amerykanie i Europejczycy nie rozumieją mentalności rosyjskich elit, dlatego ciągle popełniają fatalne błędy w komunikacji z Rosjanami. Nieświadomie zachęcają Putina do agresji.

BEZKARNOŚĆ ROZZUCHWALA PUTINA

Były prezydent Francji François Hollande w wywiadzie udzielonym dziennikowi „Le Monde” powiedział, że agresja Putina – rozpętanie konfliktu na Ukrainie i nasilenie wojny w Syrii – została sprowokowana niezdecydowaną i pokojową polityką byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy.

François Hollande uważa, że kiedy w 2013 roku Barack Obama odmówił amerykańskiej interwencji wojskowej w Syrii, tym samym wysłał sygnał nie tylko dyktatorowi Baszszarowi al-Asadowi, że „wszystko jest dozwolone”. Także Władimir Putin uznał, „że może zaanektować Krym i zdestabilizować wschodnią część Ukrainy bez ryzyka odwetu, z wyjątkiem sankcji”. Bezkarność rozzuchwala Putina.

Jak zauważa Hollande, w sierpniu 2013 roku po użyciu przez reżim Asada broni chemicznej w Gucie USA, zamiast wysłać żołnierzy do Syrii, wolały prowadzić negocjacje z Rosją i społecznością międzynarodową na temat niszczenia syryjskiej broni chemicznej. A Francja „podążyła za Stanami Zjednoczonymi”. Ale Putin oszukał Obamę, Baszszarowi al-Asadowi udało się zachować broń chemiczną, której nadal używa, aczkolwiek bardziej skrycie.

Dlaczego Rosja nienawidzi Polski?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „ANTYPOLONIZM. ZWYCZAJNY ROSYJSKI FASZYZM”

Innymi słowy, Obama chciał pokoju, ale swoim niezdecydowaniem sprowokował wojnę i doprowadził do wielkiego rozlewu krwi. Putin zrozumiał, że wszystko mu wolno. Zdał sobie sprawę, że żadna interwencja zbrojna nie spowoduje poważnych konsekwencji ani dla Rosji, ani dla niego osobiście. Przeciwnie, pokojowa polityka Zachodu zachęciła go do eskalacji agresji. Stała się przyczyną nasilenia rosyjskich działań hybrydowych i wojskowych.

„Zachód musi zdać sobie sprawę z tego, jakie jest niebezpieczeństwo” – ostrzegł były prezydent Francji.

PUTIN USIŁUJE ODBUDOWAĆ SOWIECKĄ STREFĘ WPŁYWÓW

Jako spadkobierca ekspansjonistycznej Złotej Ordy, imperium Romanowów i Związku Sowieckiego Rosja robi wszystko, by przywrócić utraconą kontrolę nad Europą Środkową i Wschodnią. Kluczem do dominacji w tym regionie jest przede wszystkim Ukraina. Nic dziwnego, że słynny amerykański strateg polskiego pochodzenia Zbigniew Brzeziński powiedział, że Rosja razem z Ukrainą jest skazana na bycie wielkim światowym mocarstwem.

Kilka lat temu były unijny komisarz ds. stosunków zewnętrznych Chris Patten w wywiadzie dla portugalskiego dziennika „Diario de Noticias” oświadczył, że rosyjski prezydent Władimir Putin wciąż wierzy w istnienie Europy ze strefami wpływów i dąży do przejęcia kontroli nad krajami Europy Środkowo-Wschodniej. „Jego nie interesuje niepodległość państw Europy Środkowo-Wschodniej. Uważa, że powinny być związane z Moskwą i z nikim więcej” — zaznaczył Chris Patten.

Maski opadły – zaprezentowany jako ultimatum Traktat o gwarancjach bezpieczeństwa, opublikowany 17 grudnia 2021 roku przez rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, a przygotowany na polecenie szalonego Putina, zawiera bezczelne żądanie wycofania wojsk NATO ze wschodniej flanki Sojuszu do granic z 1997 roku. Opętany ideą wskrzeszenia ponurego imperium zła gospodarz Kremla z maniakalnym uporem usiłuje odbudować sowiecką strefę wpływów w Europie. Dlatego chce zakwestionować plany rozszerzenia Sojuszu Północnoatlantyckiego na wschód, chce, żeby Zachód porzucił państwa Europy Środkowo-Wschodniej na pastwę Rosji.

PRZECZYTAJ:

Aleksandr Dugin: Na eurazjatyckim kontynencie dla Polski miejsca nie ma

Putin planował atak na Polskę i państwa bałtyckie, Ukraina pokrzyżowała te plany

SKRAJNA PODŁOŚĆ I OBRZYDLIWY CYNIZM PUTINA

W 1994 roku Ukraina dobrowolnie zrezygnowała z trzeciego co do wielkości (po Stanach Zjednoczonych i Rosji) arsenału nuklearnego na świecie, jaki odziedziczyła po ZSRS. Wykazując się dobrą wolą, Kijów przekazał Moskwie międzykontynentalne rakiety balistyczne do przenoszenia broni nuklearnej, bombowce strategiczne dalekiego zasięgu i znaczną liczbę taktycznych głowic nuklearnych.

W zamian za pozbycie się broni atomowej Ukraina miała otrzymać międzynarodowe gwarancje bezpieczeństwa. Dawało jej je podpisane 5 grudnia 1994 roku tzw. memorandum budapeszteńskie. Na mocy tego dokumentu Stany Zjednoczone, Rosja i Wielka Brytania zobowiązały się do respektowania suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy oraz powstrzymania się od wszelkich gróźb użycia siły przeciwko jej niepodległości i integralności terytorialnej.

Jednak Rosja złamała swoje zobowiązania. Wiosną 2014 roku Putin anektował Krym, rozpętał wojnę w Donbasie i próbuje zakwestionować niezależność Ukrainy. Co więcej, ignorując wolę narodów Europy Środkowo-Wschodniej, z maniakalnym uporem próbuje narzucić Stanom Zjednoczonym temat nowego podziału świata na strefy wpływów.

Moskwa, która rozpętała agresywną wojnę, zdobyła ukraiński Krym i część ukraińskiego Donbasu, a także zabiła dziesiątki tysięcy Ukraińców, przez cały czas domaga się, aby Ukraina nie wzmacniała swojej armii i nie zabiegała o wstąpienie do NATO. Putin nie chce, aby ofiara jego agresji mogła się bronić. Woli, aby pozostała osamotniona, słaba i wystawiona na ciosy. W przeciwnym razie grozi rozpętaniem zakrojonej na dużą skalę wojny w Europie. Ma czelność otwarcie i bezwstydnie wysuwać takie roszczenia i żądania!

EUROPA NIE MA PRZYSZŁOŚCI BEZ UKRAINY

„Europa nie ma przyszłości bez Ukrainy” – zauważył Timothy Snyder, specjalista z zakresu historii Europy Środkowej i Wschodniej, profesor Yale University.

Jeśli społeczność międzynarodowa pozwoli Putinowi zdestabilizować i przejąć kontrolę nad 45-milionowym europejskim krajem, to cały system międzynarodowego bezpieczeństwa zawali się jak domek z kart, a Europa znajdzie się w cieniu brutalnego barbarzyńskiego despotyzmu. Imperium zła ponownie wydostanie się z mroku niepamięci, a świat pogrąży się w ciemnym okresie chaosu, konfliktów oraz poważnych wyzwań i zagrożeń dla globalnego bezpieczeństwa.

Będzie to geopolityczna katastrofa w skali europejskiej i globalnej. Rosyjski imperializm powstanie z popiołów i zacznie destabilizować całą Europę Środkowo-Wschodnią. Kraje bałtyckie, Polska i Rumunia staną się celem rosyjskiej agresji i areną intensywnej wojny hybrydowej. W przypadku realizacji tego scenariusza cała cywilizacja zachodnia stanie na krawędzi przepaści.

PRZECZYTAJ:

Putin marzy o wskrzeszeniu Imperium Rosyjskiego

Trzecie Imperium. O czym marzy gospodarz Kremla?

ZAGROŻENIE DLA GLOBALNEGO BEZPIECZEŃSTWA

Related Post

Rosja stała się egzystencjalnym zagrożeniem dla Ukrainy i całej Europy Środkowo-Wschodniej. Putin popełnia poważne zbrodnie przeciwko ludzkości, ponieważ czuje absolutną bezkarność. Psychopata z bunkra praktycznie otwarcie grozi Zachodowi, mówiąc, że jeśli będzie mu uniemożliwiać zorganizowane ludobójstwo na Ukrainie, użyje broni jądrowej przeciwko państwom NATO.

Jeśli Zachód ulegnie Putinowi na Ukrainie, będzie on nadal wymachiwał jądrową maczugą i dokonywał agresji i ludobójstwa w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Dlatego stosowanie szantażu nuklearnego jest kategorycznie niedopuszczalne. Świat nie powinien tego tolerować!

Uleganie zastraszaniu Putina może doprowadzić do znacznie większych katastrof dla ludzkości niż nawet ograniczone użycie broni jądrowej. Kremlowska bestia musi dostać surowe ostrzeżenie, że każda próba sięgnięcia po broń masowego rażenia spotka się z natychmiastową, twardą, odpowiednią i lustrzaną reakcją.

Moskiewski zbrodniarz wojenny musi wiedzieć, że jego szantaż nie będzie miał najmniejszego wpływu na wolę suwerennych i wolnych narodów. Musi raz na zawsze porzucić takie instrumenty polityki zagranicznej. Musi również wyraźnie i jasno zrozumieć, że poniesie surową i nieuniknioną karę, jeśli nadal będzie popełniał ciężkie zbrodnie przeciwko ludzkości.

Z TERRORYSTAMI SIĘ NIE NEGOCJUJE

Nie ma sensu negocjować z Rosją. Pertraktacje z Putinem i jego poplecznikami są bezcelowe i przynoszą efekt przeciwny do zamierzonego. Z terrorystami się nie negocjuje. Wszelkie ustępstwa wobec Putina niosą ze sobą poważne zagrożenie dla globalnego bezpieczeństwa.

Były oficer KGB, a obecnie opozycjonista Giennadij Gudkow, który doskonale zna mentalność rosyjskich polityków, w wywiadzie udzielonym telewizji Ukraina 24 powiedział, że próby ratowania twarzy Putina mogą doprowadzić do zniszczenia świata. Ponieważ każdą rozmowę telefoniczną, każdy kontakt z przywódcami państw G7 i G20 Putin odbiera jako słabość, tchórzostwo i zachętę do agresji. Rosyjski polityk ostrzegł: „Jeśli teraz pozwolimy Putinowi uratować twarz, nie uratujemy świata”.

Włodzimierz Iszczuk

ZOBACZ TAKŻE:

„Nowa Norymberga”. Ukraina chce utworzyć specjalny trybunał dla Putina

Operacja „Dzień Sądu”. Ukraina stworzyła jednostkę do zniszczenia rosyjskich zbrodniarzy wojennych

Rosja po Putinie. Jednym z warunków zniesienia sankcji powinna być rezygnacja z broni jądrowej

Co Putin planował zrobić z Polską i Europą?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „WRÓG U BRAM”

JAKĄ PRZYSZŁOŚĆ DLA UKRAINY, POLSKI I EUROPY PRZYGOTOWYWAŁA ROSJA?
Zobacz nasz film „Wojna na Ukrainie. Plan ludobójstwa zatwierdził osobiście Putin”

Jak Merkel podhodowała nowego Führera w Moskwie?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „PĘTLA GAZOWA KREMLA: NORD STREAM 2 WPĘDZIŁ EUROPĘ W PUŁAPKĘ”

Jak pokonać Rosję?
OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NAJNOWSZY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZE CZASOPISMO. TEMAT NUMERU: „LUDOBÓJSTWO 2022” 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA. TEMAT NUMERU „GEOPOLITYKA”

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE:

Włodzimierz Iszczuk

Share
Published by
Włodzimierz Iszczuk

Recent Posts

Morawiecki: Polska jest rzecznikiem stosunkowo szybkiego przyjęcia Ukrainy do NATO

Polska jest rzecznikiem stosunkowo szybkiego przyjęcia Ukrainy do NATO, ale rozumiemy, że nie wszystkie kraje członkowskie NATO się z tym…

22 godziny ago

GUR: Ukraina zna miejsca pobytu Putina i Prigożyna, ale nie planuje ich likwidacji, powinni stanąć przed trybunałem

Ukraiński wywiad wojskowy śledzi w czasie rzeczywistym miejsce pobytu zbrodniarzy wojennych – poszukiwanego listem gończym Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze…

2 dni ago

Szefowie mediów Watykanu: budujmy mosty, nawiązujmy dialog

– Potrzebujemy mediów, które pomagają nie dzielić, ale budować mosty. Nie wznosić bariery podziałów, ale nawiązywać dialog – mówili szefowie…

2 dni ago

Premier Mateusz Morawiecki: Polska pomoże Ukrainie szkolić pilotów F-16

Polska pomoże Ukrainie przeszkolić pilotów myśliwców F-16 – oświadczył premier RP Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej po szczycie Europejskiej Wspólnoty…

3 dni ago

Dzieci, które odzyskały zdrowie, nawet życie w łonach mam

Już za 100 dni, 10 września w Markowej, odbędzie się beatyfikacja rodziny Ulmów. Jednym z nowych błogosławionych będzie nienarodzone dziecko.…

3 dni ago

Szefowie mediów Watykanu z wizytą na KUL

Radio Watykańskie i VaticanNews to najważniejsze medium dla Kościoła katolickiego na całym świecie, które m.in. na Facebooku, Twitterze i You…

3 dni ago