Aktualności

Wybuchy w Iranie są konsekwencją agresywnej polityki islamskich fundamentalistów na Bliskim Wschodzie

Dziś w nocy fabryki, jednostki i inne obiekty infrastruktury wojskowej islamskich fundamentalistów w Iranie zostały poddane zmasowanemu atakowi lotniczemu. Potężne eksplozje wstrząsnęły irańskimi miastami Isfahan, Azarshahr, Khoy, Hamadan i Karaj.

Obiektem nalotu była też fabryka dronów Shahed, których terrorystyczna Moskwa używa do podłych, nikczemnych i tchórzliwych ostrzałów cywilów w pokojowych ukraińskich miastach. Bumerang wrócił do tych, którzy są pośrednio zamieszani w zbrodnie wojenne na terytorium Ukrainy.

„Logika wojny jest nieubłagana i śmiertelna. I wystawia twarde rachunki autorom [agresji] i [ich] wspólnikom. Panika w Rosji: niekończąca się mobilizacja, obrona powietrzna w Moskwie, okopy w odległości 1000 kilometrów, przygotowanie schronów przeciwlotniczych. Wybuchowa noc w Iranie: [zaatakowame są] fabryka produkcji dronów i rakiet, zakłady rafinacji ropy” – napisał na Twitterze doradca szefa Biura Prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak, dając do zrozumienia, że odwet za akty agresji i pomoc kremlowskim terrorystom będzie nieunikniony.

Nikt nie wziął na siebie odpowiedzialności za zmasowany atak na cele islamskich fundamentalistów, ale większość ekspertów uważa, że to Izrael zadał potężny cios odwetowy za wieloletnie wspieranie terrorystów i destabilizację Bliskiego Wschodu.

KOMENTARZ REDAKCJI

Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej z maniakalnym uporem usiłuje zbudować geopolityczny projekt „szyickiego półksiężyca”, czyli „świata irańskiego” na Bliskim Wschodzie – islamskiego brata bliźniaka putinowskiej idei „russkowo mira”. Brutalne narzędzia prowadzenia polityki zagranicznej przez islamskich fundamentalistów są podobne do rosyjskich.

Jednostka specjalna Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej – Al-Kuds, która określana mianem „ostrego narzędzia irańskiej polityki zagranicznej”, kieruje irańskimi tajnymi operacjami prowadzonymi za granicą, wykorzystuje konflikty w państwach Bliskiego Wschodu, m.in. w Iraku, Syrii, Jemenie czy Sudanie, buduje tam siatkę wywiadowczą, finansuje tamtejsze organizacje szyickie, by tworzyć polityczne i religijne wpływy Teheranu w regionie.

Przyczółkami akcji zwiadowczych i sabotażowych stały się społeczności szyickie w Syrii i Iraku. Członkowie Al-Kuds pod płaszczykiem „lokalnych bojówek” operowali na terytorium całego Bliskiego Wschodu. Ich działalność można porównać to tzw. zielonych ludzików, czyli żołnierzy rosyjskich udających separatystów na wschodzie Ukrainy.

To liderze Al-Kuds w 2011 roku wciągnęli Iran w wojnę syryjską, przerzucając siły lądowe Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, by ocalić reżim dyktatora Baszara al-Asada. To oni przekonali Putina do rozszerzenia obecności wojskowej Rosji w Syrii w 2015 roku. To oni wreszcie zorganizowali zakrojoną na wielką skalę ingerencję szyickich „bojówek” w wewnętrzne sprawy Iraku.

Destabilizacja i wyczerpanie reżimu islamskich fundamentalistów w Iranie, który jest jednym z najpotężniejszych sojuszników Moskwy, w perspektywie średniofalowej może osłabić wpływ Federacji Rosyjskiej w Syrii i na całym Bliskim Wschodzie, co leży w interesie całej wspólnoty euroatlantyckiej. Umożliwi to obalenie reżimu zbrodniarza wojennego Baszara al-Asada w Syrii oraz realizację projektów transportu surowców energetycznych z rejonu Zatoki Perskiej do Europy.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

Węzeł gordyjski Bliskiego Wschodu

Related Post

Rosyjski generał ujawnił dlaczego Kreml sprowokował wojnę w Syrii

Co Putin planował zrobić z Polską i Europą?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „WRÓG U BRAM”

Jak pokonać Rosję?
OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NAJNOWSZY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZE CZASOPISMO. TEMAT NUMERU: „LUDOBÓJSTWO 2022” 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA. TEMAT NUMERU „GEOPOLITYKA”

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE:

Redakcja

Share
Published by
Redakcja

Recent Posts

Bild: „Rozpoczyna się odliczanie do dnia X”. Szef Pentagonu: „Ukraina ma bardzo duże szanse na skuteczną kontrofensywę”

Ukraina otrzymała w ostatnim czasie dziesiątki próbek ultranowoczesnego zachodniego sprzętu wojskowego i amunicji i zbliża się dzień, w którym potężna…

18 godzin ago

Zełenski: Kijów chce pokoju, ale może on nadejść dopiero po całkowitym wycofaniu wojsk rosyjskich z Ukrainy

Negocjacje z Rosją są możliwe tylko wtedy, gdy jej wojska zostaną całkowicie wycofane z Ukrainy – oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr…

1 dzień ago

Abp Gądecki o publikacji KUL: to nieoceniony skarb dla Kościoła

„Te dwa tomy są nieocenionym skarbem dla Kościoła, dlatego że pokazują wysiłek, który był kiedyś obecny, a zupełnie został zapomniany”…

2 dni ago

Prezydent Duda: Ukraińcy walczą za nas wszystkich. Jeśli Rosja nie zostanie powstrzymana, jest gotowa pójść dalej

Polska zobowiązuje się do dalszego wspierania Ukrainy w celu powstrzymania rosyjskiego neoimperializmu. Będziemy też nadal wspierać demokratyczną Białoruś. Ukraina nigdy…

3 dni ago

400 dni wojny na Ukrainie: historie bohaterskich sióstr walczących o człowieczeństwo

W piekle wojny nie poddają się i wciąż niosą pomoc ludności na Ukrainie. O historiach bohaterskich sióstr zakonnych dowiadujemy się…

3 dni ago

Fundacja Wolność i Demokracja razem z Fundacja BGK przekazały dwa samochody ukraińskim artylerzystom

Fundacja Wolność i Demokracja razem z Fundacja BGK, w ramach projektu pomocowego, przekazały dwa samochody artylerzystom z ukraińskiej Gwardii Narodowej…

3 dni ago