Aktualności

Nuland: Celem Stanów Zjednoczonych jest całkowita strategiczna klęska Putina

Reżim Władimira Putina musi ponieść „całkowitą klęskę” w wojnie, którą rozpętał na Ukrainie, i to jest główny cel Stanów Zjednoczonych w udzielaniu Ukrainie wszechstronnego wsparcia – oświadczyła Victoria Nuland, zastępca sekretarza stanu USA w komentarzu udzielonym z rosyjskiemu wydaniu Meduza.

„Naszym celem jest zapewnienie, żeby ta wojna zakończyła się strategiczną porażką Władimira Putina. Chcemy, aby ta militarna awantura kosztowała dla niego i jego reżimu niesamowicie drogie”.

Victoria Jane Nuland

Zastępca sekretarza stanu USA ds. politycznych, szefowa Biura ds. Europy i Eurazji

USA chcą również, aby Ukraina nie tylko przetrwała, ale także prosperowała jako demokratyczne, niezależne państwo i wzmacniała swoje dobrosąsiedzkie stosunki – powiedziała.

PRZECZYTAJ:

Celem Rosji jest zniszczenie państwa i narodu ukraińskiego – Rzecznik Ministra Koordynatora Służb Specjalnych

Nuland zauważyła, że klucz do zakończenia wojny leży w rękach Putina: „Może w każdej chwili wznowić dyplomatyczne rozwiązanie tego konfliktu”. Jednak zamiast tego „wybiera codzienną śmierć wielu rosyjskich młodych ludzi, masakry Ukraińców i liczne zbrodnie dokonane przez armię rosyjską, które widzieliśmy już w Buczy i Mariupolu”.

Zastępca sekretarza stanu USA podkreśliła także gotowość Stanów Zjednoczonych do pomocy Ukraińcom w obronie przed rosyjską agresją. Dodała, że Waszyngton będzie pomagać Ukraińcom tak długo, jak będą potrzebować, tak długo, jak są gotowi do walki z wrogiem.

PRZECZYTAJ:

Plan ludobójstwa Ukraińców zatwierdził osobiście Putin

Scenariusz ludobójstwa. Rosyjska agencja propagandowa ujawnia plany Putina

Victoria Nuland zwróciła również uwagę na to, że Siły Zbrojne Ukrainy zadają ogromne straty armii Putina, w wyniku czego siła militarna Rosji gwałtownie i nieubłaganie spada.

„Putin stracił już tak wiele sprzętu wojskowego w tej wojnie, nie mówiąc już o życiu tysięcy żołnierzy, co jest dla nas oczywiste – nie może tak trwać w nieskończoność”

– powiedziała.

W związku z tym Nuland wyraziła opinię, że Rosjanie nie będą gotowi na wieczne znoszenie ciężkich prób, które ich spotkały..

„Dlatego będziemy nadal pomagać Ukraińcom w nadziei, że albo Putin, albo Rosjanie prędzej czy później opamiętają się”

– podkrelia Nuland.

Przypomnijmy, wczoraj Joe Biden oświadczył, że USA nie pozwolą Putinowi wciągnąć Ukrainę w strefę wpływów Kremla. Waszyngton będzie nadal robił wszystko dla zwycięstwa Ukrainy, a putinowska Rosja zostanie surowo ukarana.

PRZECZYTAJ:

Related Post

Nuland: Użycie broni jądrowej przeciwko Ukrainie zakończy się katastrofą dla Putina

USA: Chcemy, aby putinowska inwazja na Ukrainę stała się strategiczną porażką Rosji

Historyczne spotkanie na bazie w Ramstein. 40 krajów utworzyło koalicję antyputinowską

Wcześniej Stany Zjednoczone otwarcie oświadczyły, że ich celem jest pomoc Ukrainie w pokonaniu Rosji i zniszczeniu machiny wojennej Putina, aby w przyszłości Moskwa nie zagrażała już sąsiednim państwom, podaje Washington Post.

„Chcemy, aby Ukraina wygrała. Zamierzamy uczynić tę inwazję strategiczną porażką Rosji. Jednym z naszych celów jest ograniczenie zdolności Rosji do ponownego zrobienia czegoś takiego”

— czytamy w oświadczeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA.

PRZECZYTAJ:

Szef Pentagonu: Chcemy osłabić Rosję tak bardzo, żeby nie mogła już nikogo zaatakować

„Rosja przegrała bitwę o Kijów. Rosja przegrywa bitwę o Ukrainę. Wierzymy, że Ukraina może zwyciężyć, jeśli w przyszłości będzie miała odpowiedni sprzęt, niezbędne wsparcie i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby przybliżyć jej zwycięstwo. Chcemy, aby Ukraina pozostała suwerennym, demokratycznym krajem, zdolnym do obrony swojego suwerennego terytorium. […] Chcemy, aby Rosja została do tego stopnia osłabiona, aby nie mogła zrobić tego, co zrobiła podczas inwazji na Ukrainę. Ona [Rosja] straciła już znaczną część potencjału militarnego i, szczerze mówiąc, znaczną część wojsk. I chcemy, aby nie byli w stanie szybko przywrócić ten potencjał”

– oświadczył sekretarz obrony USA Lloyd Austin podczas konferencji prasowej w Polsce, komentując wyniki wizyty w Kijowie, w której uczestniczył wraz z sekretarzem stanu USA Anthonym Blinkinem. O tym informuje oficjalna witryna Ambasady USA w Kijowie.

Później rzeczniczka prasowa Białego Domu Jen Psaki powiedziała podczas briefingu, że słowa Austina odzwierciedlają stanowisko amerykańskiej administracji prezydenckiej, informuje CNN.

Przypomnijmy, 24 kwietnia szef Departamentu Stanu USA Anthony Blinken wraz z szefem Pentagonu Lloydem Austinem przybyli do Kijowa, spotkali się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i innymi urzędnikami, informuje CNN. Podczas wizyty Blinken zapewnił, że amerykańscy dyplomaci powrócą na Ukrainę w tym tygodniu, a prezydent Joe Biden wyznaczy Bridget Brink na nową ambasadorkę USA na Ukrainie i dodał, że „suwerenna niepodległa Ukraina będzie istnieć na scenie [światowej] znacznie dłużej niż Władimir Putin”.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Będziemy żyć w czasach, gdy Federacja Rosyjska się rozpadnie – sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy

Federacja Rosyjska całkowicie powtarza los ZSRR: może podzielić się na kilka krajów – znany dyplomata, były szef MSZ Ukrainy

Dyplomata: „Nadchodzi czas, kiedy musi upaść ostatnie imperium zła”. Rozpad Rosji powinien stać się strategicznym celem USA, UE i Chin

Redakcja

Share
Published by
Redakcja

Recent Posts

Kułeba: Świat nie powinien bać się rozpadu Rosji, nie da się zapobiec nieuniknionemu

„Apeluję do świata, aby się nie bał, że Rosja się rozpada. Odkąd koła historii już zaczęły się obracać, żaden człowiek…

2 godziny ago

Podwórko „Emi & Gracji” – innowacyjny projekt dla dzieci polonijnych

Gdzie mieszka św. Mikołaj? Czy można się z nim spotkać? Jakie są polskie zwyczaje bożonarodzeniowe? – na te i inne…

2 godziny ago

Kreml boi się Międzymorza i usiłuje skłócić Polskę i Ukrainę

Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn jako przykład wskazał wpisy na portalu Noworosja Władimira Korniłowa, który w…

1 dzień ago

Znawca Fatimy: Jeśli spełnimy to, o co Maryja prosi, nadejdzie czas pokoju

Dzisiaj, w uroczystość 8 grudnia przypada 80. rocznica aktu dokonanego przez Piusa XII, w którym Kościół świadomie wypełnił prośbę Matki…

1 dzień ago

8 grudnia 1991 roku upadło „imperium zła”. Rozpad ZSRS był największym osiągnięciem geopolitycznym XX wieku

8 grudnia 1991 r. Łeonid Krawczuk (reprezentujący Ukrainę), Borys Jelcyn (reprezentujący Federacją Rosyjską) oraz Stanisłau Szuszkiewicz (reprezentujący Białoruś) podpisali układ…

2 dni ago

Danyłow: Na wiosnę Siły Zbrojne Ukrainy będą w Ługańsku, Doniecku i Sewastopolu

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksij Danyłow zapewnił, że wiosną 2023 roku Siły Zbrojne Ukrainy będą w Ługańsku, Doniecku…

2 dni ago