Aktualności

Dyplomata: „Nadchodzi czas, kiedy musi upaść ostatnie imperium zła”. Rozpad Rosji powinien stać się strategicznym celem USA, UE i Chin

Rozpad Rosji powinien stać się strategiczną polityką całej społeczności międzynarodowej – napisał na łamach portalu Censor.net.ua Ambasador Ukrainy w Serbii Ołeksandr Aleksandrowicz.

„Dezintegracja Rosji powinna stać się strategiczną polityką społeczności międzynarodowej. Dowodem na to jest ponad pięć lat rosyjskiej wojny przeciwko Ukrainie i reszcie świata demokratycznego. Nasze działania muszą stać się skuteczne i mieć na celu świadomy ostateczny finał – upadek Federacji Rosyjskiej. Jest to jedyne skuteczne długoterminowe rozwiązanie, z którego skorzysta zdecydowana większość krajów”.

Ołeksandr Aleksandrowicz

Ukraiński dyplomata, Ambasador Ukrainy w Serbii

PRZECZYTAJ:

Kolos na glinianych nogach. Fatalna polityka kremlowska wiedzie Rosję ku przepaści

Aleksandrowicz jest przekonany, że wszelkie próby pacyfikacji Rosji i powrotu do zwykłego robienia interesów prowokują i zachęcają Moskwę do jeszcze bardziej bezczelnego zachowania. Wszelkie próby dojścia do cywilizowanego porozumienia z Federacją Rosyjską, zdaniem ambasadora, są skazane na niepowodzenie, ponieważ „jest to sprzeczne z podstawowymi planami ekspansjonistycznymi reżimu kremlowskiego”.

„Federacja Rosyjska, w swoich obecnych granicach i przy obecnych zasobach, nigdy nie stanie się normalnym cywilizowanym państwem. Historia Carstwa Moskiewskiego,Imperium Rosyjskiego, ZSRR i współczesnej Federacji Rosyjskiej pokazuje niemal identyczne metody zarówno wewnętrznej walki politycznej, jak i polityki zagranicznej. Jednak Rosja, która zostanie zredukowana do rozmiaru jej obecnej części europejskiej, pozbawiona broni masowego rażenia i stałego członkostwa w Radzie Bezpieczeństwa ONZ ma wszelkie szanse, aby stać się odpowiedzialnym graczem regionalnym, a może nawet zostać członkiem UE i NATO, pokojowo współistnieć z sąsiadami”

– pisze ambasador.

PRZECZYTAJ:

Strategia Prometeizmu: sukces Ukrainy popchnie Rosję do rozpadu – National Interest

W 2022 r. Rosję czeka upadek: gospodarka pęknie jak bańka mydlana – minister gospodarki i rozwoju Rosji

„Po przeformatowaniu rosyjskiej przestrzeni z utworzeniem szeregu nowych niepodległych państw powyższe problemy, jeśli nie znikną całkowicie, wówczas ulegną znacznej dezorganizacji. Podobny „spadek” niszczycielskiej roli Federacji Rosyjskiej zaobserwowano w latach 90. XX wieku, kiedy jej służby specjalne jeszcze nie w pełni wyzdrowiały po rozpadzie ZSRR”

– przypomina dyplomata.

PRZECZYTAJ:

Rosyjska państwowość spoczywa na kościach milionów zamęczonych i złamanych niewinnych ludzi

Rosja to więzienie narodów. Trzeba wesprzeć prawo do samostanowienia ludów zniewolonych przez Kreml

„Dodatkowym argumentem przemawiającym za upadkiem Federacji Rosyjskiej jest szansa dla okupowanych sąsiadów na odzyskanie terytoriów zdobytych wcześniej przez Moskwę, na przykład Finlandii, państw bałtyckich, Polski, Chin, Japonii, Gruzji i Ukrainy”

– podkreslił.

Related Post

Autor artykułu nie wzywa do jakichkolwiek działań ekstremistycznych ani innych nielegalnych działań, które byłyby sprzeczne z prawem międzynarodowym i podkreśla, że „środki rozpadu Federacji Rosyjskiej nie wymagają operacji wojskowych”. Według niego, wystarczy izolować Rosję, wprowadzając drakońskie sankcje gospodarcze.

„Personalne sankcje wobec kierownictwa wyższego szczebla z zamrożeniem aktywów i zakazem wjazdu; surowe ograniczenia w sektorach energetycznym, bankowo-finansowym i wojskowo-technicznym, zakaz sprzedaży zaawansowanych technologii, załamanie cen ropy”

– takie instrumenty wpływu na Moskwę oferuje ukraiński dyplomata.

Ambasador podkreśla, że nowa strategia izolowania, odstraszania i zmuszania Rosji do pokoju „poprzez kontrolowany rozpad” powinna uzyskać milczący konsensus i poparcie kluczowych światowych graczy – USA, UE i Chin.

„Nadchodzi czas, kiedy musi upaść ostatnie imperium zła. W rezultacie świat odetchnie z ulgą, obserwując, jak niezwykle szybko znikają bolesne problemy”

– podsumowuje Ambasador Ukrainy w Serbii.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Prognoza dla Rosji: stagnacja, spadek rubla i odpływ inwestycji

Założyciel Stratfor: Rosja rozpadnie się w kolejnej dekadzie. Polska może na tym potężnie zyskać

Rosyjska gazeta alarmuje: Chińskie media otwarcie zadeklarowały roszczenia terytorialne wobec Rosji

Financial Times: Rosjanie mają już dość antyzachodniej polityki Putina

Putin boi się „Majdanu”. Kreml przyjął brutalny kurs w polityce wewnętrznej – Warsaw Institute

„Putin chujło”! Protestujący w Moskwie skandowali wulgarnie hasło obrażające gospodarza Kremla

Rosjanie mają już dość Putina! Poziom zaufania do prezydenta FR spadł do historycznego minimum

„Jeżeli Rosja nie zmieni swojej polityki, podzieli los Związku Sowieckiego” – rosyjskie media

The American Interest: Rosja nie jest supermocarstwem, jej gospodarka jest w stagnacji, a populacja drastycznie spada

Redakcja

Share
Published by
Redakcja

Recent Posts

Chirurg wojskowy z Azowstalu: będę ratować życie każdego, nawet jeśli jest to wróg

Służyłem, służę i nadal będę służył, aby ratować życie i zdrowie wszystkich, którzy tego potrzebują, nawet jeśli jest to wróg…

3 godziny ago

Premier RP: Polska może wysłać F-16 Ukrainie w koordynacji z NATO

Premier Polski Mateusz Morawiecki powiedział, że jeżeli zostanie podjęta decyzja o wysłaniu samolotów F-16 walczącej Ukrainie, Polska będzie działać w…

1 dzień ago

Amerykańscy eksperci: Poska jest liderem Europy i filarem bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO

Polska wyznaczyła standardy humanitarnej reakcji Europy na rosyjski atak na Ukrainę, odegrała kluczową rolę w przekonaniu zwłaszcza Berlina o potrzebie…

2 dni ago

Wybuchy w Iranie są konsekwencją agresywnej polityki islamskich fundamentalistów na Bliskim Wschodzie

Dziś w nocy fabryki, jednostki i inne obiekty infrastruktury wojskowej islamskich fundamentalistów w Iranie zostały poddane zmasowanemu atakowi lotniczemu. Potężne…

2 dni ago

Ukraina otrzyma samoloty szturmowe i rakiety dalekiego zasięgu – Podolak

Ukraina otrzyma samoloty szturmowe i rakiety dalekiego zasięgu w najbliższej przyszłości. Negocjacje z partnerami w sprawie możliwości dostaw na Ukrainę…

3 dni ago

Międzynarodowy trybunał dla Putina może zostać powołany przed latem – Nuland

Stany Zjednoczone i państwa członkowskie G7 ciężko pracują nad stworzeniem mechanizmu sprawiedliwości dla rosyjskich zbrodniarzy wojennych.

4 dni ago