Aktualności

Moskwa chce skłócić Polaków i Ukraińców – Stanisław Żaryn

Rosja zintensyfikowała kampanię dezinformacyjną, aby wpłynąć na postrzeganie wojny na Ukrainie przez Polaków – napisał na Twitterze Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

„Rosja konsekwentnie próbuje siać chaos informacyjny oraz manipulować obrazem agresji na Ukrainę” – napisał Żaryn.

Urzędnik zwraca uwagę na intensywne próby siania nieufności, rozbudzenia wzajemnej niechęci i niezgody między Polakami i Ukraińcami w celu zaszkodzenia przyjaznym stosunkom obu narodów.

Przypomnijmy, środki masowej dezinformacji reżimu zbrodniarza wojennego Władimira Putina kontynuują próby oczerniania Polski szerząc bezczelne łgarstwa pachołków rosyjskiego dyktatora na temat rzekomych planów agresji Polski na zachodnią Ukrainę, których celem jest skłócenie Polaków z Ukraińcami – alarmował 4 maja rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych.

KOMENTARZ REDAKCJI

Related Post

Wojna hybrydowa trwa w najlepsze. Na celowniku rosyjskich służb specjalnych jest cała Europa Środkowo-Wschodnia, przede wszystkim Ukraina i Polska. W ciągu ostatniej dekady, a zwłaszcza od czasu wybuchu rewolucji godności na Ukrainie, Moskwa dokłada wszelkich starań, aby zaburzyć relacje i wywołać klimat konfrontacji w stosunkach polsko-ukraińskich. W tym celu po mistrzowsku manipuluje opinią publiczną obu państw za pomocą różnych interpretacji trudnych okresów wspólnej historii.

Przez 200 lat Rosja panowała w Europie Środkowo-Wschodniej za pomocą zasady „dziel i rządź”. Głównym jej narzędziem było podburzanie do nienawiści etnicznej. Przede wszystkim między Polakami i Ukraińcami. Skuteczność tego narzędzia Moskwa sprawdziła w XVIII wieku w przeddzień rozbiorów Polski podczas rzezi humańskiej (rewolty hajdamackiej) oraz w XX wieku na Wołyniu po wybuchu II wojny światowej. Kreml do dziś aktywnie korzysta z tego narzędzia. Po mistrzowsku, manipulując pamięcią o tragicznych wydarzeniach z historii, ciągle podżega do konfliktu między Polakami i Ukraińcami.

ZOBACZ TAKŻE:

Orientacja prorosyjska jest opcją zdrady

Kronika wojny hybrydowej. Rosja chce skłócić Polaków i Ukraińców

Prorosyjska prawica. Pożyteczni idioci Putina podkopują polską państwowość

Redakcja

View Comments

 • Rosjanie tak jak kiedyś z nami - dziś szukają faszystów i nazistów wśród Ukraińców, a gdy ich nie ma to strzelają do nieuzbrojonych i bezbronnych cywilów; ot stała i niezmienna lewicowa logika jak dla prawników!

 • Varia from Ukraina:
  - żołnierze rosyjscy rozmawiają o wojnie /żaląc się przeważnie/ ze swymi... matkami;
  - Na Ukrainie gwałcenie dzieci przez rosyjskich żołnierzy jest prawdziwą gratką, nieprzypadkowo, pojechali na tę wojnę z… prezerwatywami /``gwałćcie sobie nadal!``/;
  - rosyjscy żołnierze walczą na Ukrainie z cywilami bronią i zbiorowymi gwałtami – ot taka odwaga i męstwo komunistyczne;
  - na kremlu dumnie, dziarsko i od lat powiewają czerwone flagi z sierpem i młotem… teraz chcą ostatecznie na Ukrainie;
  A może tak w końcu bombkę na kreml i mauzoleum Lenina?! Będzie wtedy wreszcie spokój po tylu gorzkich latach.

Share
Published by
Redakcja

Recent Posts

Kaczyński: Trzeba powiedzieć Rosji „basta”

Lider Zjednoczonej Prawicy Jarosław Kaczyński podtrzymuje swoje stanowisko dot. konieczności przeprowadzenia misji pokojowej NATO na Ukrainie. Wskazując, że byłaby to…

11 godzin ago

Żaryn: Kreml szerzy antypolską propagandę w celu poróżnienia Polaków i Ukraińców

Moskwa nadal kontynuuje swoje podłe i nikczemne próby siać waśnie, kłótnie i niezgodę między Polakami a Ukraińcami. A od początku…

3 dni ago