Aktualności

Orientacja prorosyjska jest opcją zdrady

Zauważyłem, że kiedy rosyjskie trolle i pożyteczni idioci słyszą o potępianiu nieodpowiednich lub zbrodniczych działań Rosji, to w celu odwrócenia uwagi i zmiany tematu zaczynają krzyczeć o Ukrainie (UPAdlinie), USA i Izraelu (USraelu)… Odwracają kota ogonem… I kłamią, kłamią, kłamią… Mówią, że jest to wolność słowa i swoboda sumienia! Wolność słowa czy wolność kłamstwa i oszustwa?

Włodzimierz Iszczuk

Redaktor naczelny portalu Jagiellonia.org i czasopisma „Głos Polonii”

Rosyjskie manipulacje zakłamujące rzeczywistość w polskojęzycznych sieciach społecznościowych wywołują prawdziwą histerię. A to stanowi poważne zagrożenie dla informacyjnego bezpieczeństwa państwa, polskiej racji stanu i interesu narodowego. Podstęp, fortel i oszczerstwo nie są wolnością słowa, lecz skutecznymi narzędziami bezwstydnej i bezczelnej rosyjskiej propagandy. Fake news to stały element rosyjskiej wojny informacyjnej, skierowanej przeciwko krajom UE i NATO.

Zatem, wolność kłamstwa i oszustwa w sieci jest niedopuszczalna! Jedynie prawda jest ciekawa! A prawda jest taka, że Polska w świadomości Rosjan jest odwiecznym wrogiem egzystencjalnym. Historyczny spór Polski z Rosją to coś więcej niż tylko spór geopolityczny, to w istocie spór o charakterze cywilizacyjnym.

„Na kontynencie eurazjatyckim dla Polski miejsca nie ma. […] Rosja musi zniszczyć »kordon sanitarny«, utworzony z małych, gniewnych i historycznie nieodpowiedzialnych narodów i państw, z maniakalnymi roszczeniami i niewolniczym uzależnieniem od talassokratycznego Zachodu. W roli takiego »kordonu sanitarnego« tradycyjnie występuje Polska i kraje Europy Wschodniej… Zadaniem Eurazji jest to, aby ta bariera nie istniała. […] My, Rosjanie i Niemcy, nie jesteśmy zainteresowani istnieniem niepodległego państwa polskiego w żadnej formie. […] Trzeba zlikwidować »kordon sanitarny«, zawrzeć »nowy pakt Ribbentrop-Mołotow«, aby przywrócić bezpośrednią granicę między Rosją a Starą Europą, bez tych »przyjaciół« (państw Europy Środkowowschodniej – red.)” – to są cytaty z Aleksandra Dugina, najbardziej popularnego rosyjskiego stratega, nazywanego ideologiem Kremla. Wypowiedzi człowieka, którego strategię od 15 lat skrupulatnie wciela w życie cały polityczny establishment Rosji.

PRZECZYTAJ:

Jewgienij Zamiatin: My, Rosjanie, wybraliśmy szczęście bez wolności

Warto jeszcze raz przypomnieć, że niezdrowe pomysły Aleksandra Dugina zainfekowały całą generalicję i establishment Rosji. Dugin ma ogromny wpływ na osoby podejmujące decyzje w najważniejszych sferach życia politycznego. Rosyjskie elity podzielają jego poglądy. Książka Dugina pod tytułem „Podstawy geopolityki” została opublikowana przy wsparciu Wydziału Strategii Akademii Wojskowej Sztabu Generalnego Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej i otrzymała rekomendację, jako podręcznik dla tych, którzy decydują o losach kraju.

„Trzeba domagać się, aby po rosyjsku mówiła nie tylko Ukraina, ale też Polska i Rumunia. […] III wojna światowa – to najważniejsza decyzja. Jestem przekonany, że została już podjęta. Co zostanie z krajów bałtyckich? Nic nie zostanie. Stacjonują tam samoloty NATO. W Polsce jest system obrony przeciwrakietowej. Los krajów bałtyckich i Polski jest przesądzony. Zostaną zmiecione. Nic tam nie pozostanie”.

To nie są brednie człowieka o zachwianej psychice. Nie. Wręcz przeciwnie, są to pomysły poważnego męża stanu, byłego szefa frakcji parlamentarnej, byłego zastępcy przewodniczącego Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej. Złośliwi powiadają, że w swoim czasie Żyrinowski wygłaszał tezy, których ze względu na swoje stanowisko nie mógł głośno wypowiedzieć prezydent Putin. Mówiąc krótko: „to, o czym myślał Putin, o tym mówił Żyrinowski”. Żaden Amerykanin lub Europejczyk nigdy nic takiego nie powiedział! Nigdy!

Dziś zagrożona jest nie tylko Ukraina, ale także jej sąsiedzi: Polska i inne kraje Europy Środkowej i Wschodniej, ponieważ odradzający się imperializm rosyjski zagraża bezpieczeństwu całego kontynentu europejskiego. Jeśliby Ukraina straciła niepodległość, to następną ofiarą − zgodnie z planami imperialistów − w perspektywie średniookresowej mogłaby być Polska.

Tak więc, szczucie Polaków na Ukrainę i Stany Zjednoczone oraz popularyzacja opcji prorosyjskiej nie mają nic wspólnego z wolnością słowa i swobodą sumienia, ponieważ prorosyjski wariant polityki zagranicznej jest opcją kapitulacji i przejścia na stronę przeciwnika, opcją zdrady stanu i wrogości wobec polskiego interesu narodowego.

Włodzimierz Iszczuk

ZOBACZ TAKŻE:
Related Post

https://jagiellonia.org/putin-kontynuuje-antypolska-strategie-katarzyny-ii-polska-zniknie-w-samych-polakach/

Włodzimierz Iszczuk

View Comments

  • Więcej świaodmych patriotów jest wśród Polonii w USA, niż tu na miejscu. 45 lat "polski ludowej" dodatkowo przetrąciło świaodmość Polaków. Działania troli rosyjskich podszywajacych się pod patriotów prawicowych są tragikomiczne, ale ... tylko dla zorientowanego. Dla gawiedzi pozbawione wiedzy są atrakcyjne o czym swiadczą popularność osbników tj. zwiazani z CEPowiśle, będącego niczym innym jak bezczelna formą manipualcji i propagandy. Żeby to spostrzec wystarczy spędzić parę dni przeglądajac filmiki video zameiszczane rpzez nich i ich współpracowników. Na taką formę oddziaływania instytucje Rządu RP nie są przygotowane. Doraźne działania ABW są dalece niewystarczajace, zaś wejscie "konfederacji" do Sejmu RP jest chichotem hsitorii, a zachowanie ich aktywistów-posłów skandaliczne. CO bowiem zameirzał pokazać braun hucpą przed wystąpieniem Mateusza Morawieckiego ? Polonia powinna reagować stanowczo i takich wynalazków jak braun bojkotować - niech jeździ do Donbasu z korwine-mikke i legitymizuje nowosowiecką agresję.

  • Posrednio ideologia LGBT ( nie temat homoseksualizmu) lub ekologizm sa znakomitymi wtyczkami sowieckimi: nawet w USA Antifa po latach przygotowac bedzie prowokowac przeciw republikanom....w Niemczech super sa finansowane ruchy pokojowe przez sowietow - i nikt na to w NATO nie reaguje a jest to wojna hybrydowa !!! MSZ nie ma planow -programu wspolpracy z Polonia i jej liderami....nie odsuneli liderow polonijnych z UB ale i z PO lub po prostu ambasady z nikim nie wspolpracuja - bo to za duzo pracy - lub po prostu oszczedzaja na etatach i to w najwazniejszych krajach dla Polski...

    • Akurat kompletne bzdury PiSzesz. Wszelkie totalitaryzmy: nazizm, stalinizm, maoizm i teraz ideologia putinowska tępi homoseksualizm, równe prawa osób urodzonych takiej orientacji do zawarcia małżeństw. U nas putinowcy inwestują w skrajną prawicę szczególnie neonazków: homofobów i antysemitów oraz w propagowanie narkomaństwa.

      • Tępi u SIEBIE, a wspiera u wroga. Celem rosji jest chaos na zachodzie. Dlatego rosja wspiera wszelką ekstremę, z lewa, z prawa, zieloną, LGBTowską, religijną i antyreligijną itd.

  • Moja żona jest Rosjanką . Czy mam ja zamordować teraz czy mogę jeszcze chwile poczekać ? .

    • Co za bełkot? Jesteśmy przyjacelami narodu rosyjskiego, właśnie dlatego chcemy, by ten naród jaknajszybczej uwolił się z kremlowskiego niewolnictwa. Życzymy Rosjanom dobra, wolności i demokracji. Precz z czekistami! Niech żyje wolna Rosja!

Share
Published by
Włodzimierz Iszczuk

Recent Posts

USA: Rosja popełnia zbrodnie wojenne i okrucieństwa na Ukrainie

Stany Zjednoczone nie mają wątpliwości, że Federacja Rosyjska i jej armia dokonują zbrodni wojennych na terytorium Ukrainy.

22 godziny ago

Papież Franciszek poświęcił kolejny dzwon z Polski „Głos Nienarodzonych”

Fundacja ŻYCIU TAK przekazuje do Zambii poświęcony przeze mnie dzwon „Głos Nienarodzonych”. Niech jego dźwięk niesie przesłanie o tym, że…

24 godziny ago

Ukraina gromadzi koalicję 33 państw w celu utworzenia specjalnego trybunału nad Federacją Rosyjską

W dniach 21-22 marca w Strasburgu Ukraina planuje zgromadzić członków koalicji z 33 państw pracujących nad utworzeniem specjalnego trybunału ds.…

2 dni ago

Odbudowa Ukrainy to szansa na stworzenie potężnej infrastruktury gospodarczej Międzymorza

Chińskie przysłowie mówi „Chcesz być bogaty? Wybuduj drogę”. Historia uczy, że wszystkie wielkie cywilizacje, mocarstwa i kultury powstały wzdłuż wielkich…

2 dni ago

Biały Dom ostrzega Xi Jinpinga przed zatwierdzeniem proponowanego przez Putina „planu pokojowego”

Biały Dom ma nadzieję, że chiński przywódca Xi Jinping podczas spotkania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem będzie opowiadał się za…

2 dni ago

Ołeksij Danyłow przedstawił formułę realizacji chińskiego „planu pokojowego”

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Danyłow skomentował wizytę prezydenta Chin Xi Jinpinga w Moskwie, mówiąc, że głównym…

3 dni ago