Aktualności

Michał Dworczyk: Posągi lwów na Cmentarzu Orląt we Lwowie odsłoniete

Rozwiązany został jeden z najważniejszych problemów historycznych w relacjach polsko-ukraińskich. Po latach blokady przez władze obwodu lwowskiego odsłonięte zostaly posągi lwów na Cmentarzu Orląt we Lwowie, gdzie znajduje się mauzoleum Polaków poległych w walkach o Lwów z Ukraińcami w latach 1918-19 oraz w walkach z bolszewikami w 1920 roku.

„Dziś na Cmentarzu Orląt Lwowskich odsłonięto posągi lwów, strzegących wejścia do symbolicznej dla Polaków nekropolii. Dziękujemy ukraińskim władzom za ten ważny dla Ukrainy i Polski gest” – napisał na portalu społecznościowym szef Kancelarii Premiera RP Michał Dworczyk. Podziękował jednocześnie premierowi Polski Mateuszowi Morawieckiemu, prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu, premierowi Ukrainy Denysowi Szmyhalowi i merowi Lwowa Andrijowi Sadowemu.

Related Post

Źródło: Twitter, Kresy24.pl

PRZECZYTAJ:

Redakcja

View Comments

  • jednak to są tylko Symbole, Pamięć i Historia - liczy się tu i teraz, czyli WOJNA!

  • A tak po chrześcijańsku: ``co było a nie jest, nie pisze się w rejestr`` /por. Biblia tj. NT, ST ``Kto przykłada rękę do pługa i ogląda się wstecz, nie nadaje się do Królestwa Niebieskiego /Mt/``.

Share
Published by
Redakcja

Recent Posts

Kaczyński: Trzeba powiedzieć Rosji „basta”

Lider Zjednoczonej Prawicy Jarosław Kaczyński podtrzymuje swoje stanowisko dot. konieczności przeprowadzenia misji pokojowej NATO na Ukrainie. Wskazując, że byłaby to…

11 godzin ago

Żaryn: Kreml szerzy antypolską propagandę w celu poróżnienia Polaków i Ukraińców

Moskwa nadal kontynuuje swoje podłe i nikczemne próby siać waśnie, kłótnie i niezgodę między Polakami a Ukraińcami. A od początku…

3 dni ago