Aktualności

Kijów był gotowy do mobilizacji w Rosji. Wszyscy najeźdźcy zostaną zniszczeni

Decyzja Putina o otwartej mobilizacji była zaskoczeniem dla większości Rosjan, ale nie była nowością dla władz ukraińskich. W rzeczywistości praktycznie nic się nie zmieniło. Ukraina jest gotowa zniszczyć wszystkich najeźdźców przekraczających granicę ukraińską i wyzwolić wszystkie bez wyjątku terytoria okupowane, w tym Krym i Donbas – powiedział w wywiadzie udzielonym ukraińskiej telewizji FreeDom Mychajło Podolak, doradca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy.

„Ukryta mobilizacja w Rosji trwa cały czas (od początku zakrojonej na pełną skalę inwazji). Rosja praktycznie wykorzystała całą swoją armię kontraktową w niewłaściwy sposób – praktycznie zniszczyła ją na Ukrainie, a zatem tajna mobilizacja trwa od 1 kwietnia. Nieustannie uzupełniali rezerwy na polu bitwy. […] Teraz, wraz z ogłoszeniem mobilizacji, praktycznie legitymizują to, co robili przez ostatnie cztery i pół miesiąca”.

Mychajło Podolak

Doradca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy

To, co teraz dzieje się w Rosji, to w rzeczywistości nie częściowa, ale powszechna mobilizacja. W ten sposób władze rosyjskie pokazały swoim obywatelom, że utracili inicjatywę na polu walki, że ponieśli ogromne straty, a tak zwana „specjalna operacja wojskowa” nie powiodła się. Innymi słowy, Putin otwarcie zademonstrował Rosjanom, że problemy, które pojawiły się na froncie, chce zrekompensować mięsem armatnim, ale im nic się nie uda, twierdzi Podolak.

„To nie jest wojna z bronią ręczną. Jest to wojna z użyciem artylerii ciężkiego kalibru, wojsk pancernych i wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych. W związku z tym Rosja potrzebuje ludzi tylko po to, by zakryć dziury w linii obrony, a oni będą tam stać, czekając, aż ich zniszczymy przy pomocy [systemów artylerii rakietowej wysokiej mobilności] HIMARS”

– wyjaśnił doradca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy.

Michajło Podolak stwierdził, że Ukraina oczekiwała i przygotowała się na taki scenariusz. Kijów wiedział, że Rosja i tak będzie zmuszona uznać potrzebę mobilizacji jako takiej. Nie zmienia to jednak w żaden sposób naszych planów i strategii całkowitego wyzwolenia od najeźdźców wszystkich bez wyjątku okupowanych terytoriów Ukrainy w granicach uznanych przez społeczność międzynarodową z 1991 r., w tym Krymu i Donbasu.

Przypomnijmy, naczelny dowódca sił zbrojnych Ukrainy generał Wałerij Załużny po ogoszeniu przez Putina mobilizacji ostrzegł:

„Zniszczymy każdego, kto przybędzie na naszą ziemię z bronią w ręku – czy to dobrowolnie, czy poprzez mobilizację”.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

Gen. Ben Hodges: Powszechna mobilizacja w Rosji nie wpłynie na przebieg wojny

Zachodni wywiad przewiduje niepowodzenie mobilizacji w Rosji – Guardian

Gen. Załużny: „Zniszczymy każdego, kto przybędzie na naszą ziemię z bronią w ręku”

KOMENTARZ REDAKCJI

W 1994 r. Ukraina dobrowolnie zrezygnowała z trzeciego na świecie potencjału nuklearnego. Dzięki dobrej woli Ukrainy zostały zniszczone nuklearne balistyczne pociski międzykontynentalne i strategiczne bombowce.

Memorandum Budapeszteńskie podpisane 5 grudnia 1994 roku miało zapewnić Ukrainie bezpieczeństwo. Stany Zjednoczone, Rosja i Wielka Brytania zobowiązały się do respektowania suwerenności a integralności terytorialnej Ukrainy oraz powstrzymania się od wszelkich gróźb użycia siły przeciwko jej niepodległości i integralności terytorialnej.

Jednak Rosja złamała swoje zobowiązania. Wiosną 2014 r. Putin anektował Krym, rozpętał wojnę w Donbasie i próbuje zakwestionować niezależność Ukrainy. Co więcej, ignorując wolę narodów Europy Środkowo-Wschodniej, z maniakalnym uporem próbuje narzucić Stanom Zjednoczonym temat negocjacji o nowym podziale świata na strefy wpływów.

Rosja stała się egzystencjalnym zagrożeniem dla Ukrainy i całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Wielokrotnie ostrzegałem, że Rosja opracowuje szczegółowy plan agresji i terroru wobec krajów Europy Środkowo-Wschodniej. W tym stwierdzeniu nie ma najmniejszej przesady. O istnieniu takiego planu świadczą liczne odtajnione dane ukraińskiej i zachodnich agencji wywiadu, a także nagminne wypowiedzi samych rosyjskich strategów, polityków oraz wielokrotne publikacje kremlowskich propagandystów, którzy ostatnio zaczęli urządzać histerię w sprawie konieczności „denazyfikacji” Polski. I to nie jest przypadek. Rzeczywiście, w ultimatum, jakie rosyjskie MSZ w grudniu ubiegłego roku wystosowało wobec USA i NATO, pojawiło się żądanie rozbrojenia krajów Europy Środkowo-Wschodniej, czyli przywrócenia Moskwie dawnej strefy wpływów na Starym Kontynencie.

Putin popełnia poważne zbrodnie przeciwko ludzkości, ponieważ czuje absolutną bezkarność, grożąc całemu światu bronią jądrową. Psychopata z bunkra praktycznie otwarcie grozi Zachodowi, mówiąc, że jeśli będzie mu uniemożliwiać zorganizowanie ludobójstwa na Ukrainie, użyje broni jądrowej przeciwko państwom NATO.

Ukraina jest tylko pierwszym celem zbrodniarza wojennego. Kremlowski paranoik marzy o odbudowie Imperium Rosyjskiego i dawnej strefy wpływów w Europie, która obejmuje całą wschodnią flankę NATO, czyli kraje bałtyckie, Polskę, Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię i Bułgarię.

Related Post

Jeśli Zachód ulegnie Putinowi na Ukrainie, będzie on nadal wymachiwał jądrową maczugą, bezkarnie dopuszczając się agresji i ludobójstwa w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Dlatego stosowanie szantażu nuklearnego jest kategorycznie niedopuszczalne. Świat nie powinien tego tolerować!

Jeśli Zachód będzie ulegać zastraszaniu Putina, może to doprowadzić do znacznie większych katastrof dla ludzkości niż nawet ograniczone użycie broni jądrowej. Kremlowska bestia musi być surowo ostrzeżona, że każda próba użycia broni masowego rażenia pociągnie za sobą natychmiastową, twardą, odpowiednią i lustrzaną reakcję.

Moskiewski zbrodniarz wojenny musi zdać sobie sprawę, że jego szantaż nie będzie miał najmniejszego wpływu na wolę suwerennych i wolnych narodów. Musi raz na zawsze porzucić takie instrumenty polityki zagranicznej. Musi również wyraźnie i jasno zrozumieć, że poniesie surową i nieuniknioną karę, jeśli nadal będzie popełniał ciężkie zbrodnie przeciwko ludzkości.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

„Nowa Norymberga”. Ukraina chce utworzyć specjalny trybunał dla Putina

Operacja „Dzień Sądu”. Ukraina stworzyła jednostkę do zniszczenia rosyjskich zbrodniarzy wojennych

Rosja po Putinie. Jednym z warunków zniesienia sankcji powinna być rezygnacja z broni jądrowej

OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE:

Redakcja

View Comments

 • Tak, oczywiście, trzeba, w końcu, nie ma innego wyjścia jak ich zniszczyć; zresztą oni sami wydali na siebie wyrok skazujący...
  Jednak ta ruska, ciemna i tępa masa, szczególnie w stosunku do ukraińskich, bezbronnych i bez broni /niestety/ cywilów jest niebezpieczna jak w czasie II wojny światowej i wobec nas - samobójcza i destrukcyjna metoda Lenina/Stalina.
  Partnerem Putina z kgb są nadal Niemcy, czyli niemiecka UE Niemiec i pod Niemców, Francja, Iran.
  Putin teraz walczy już tylko z całym Zachodem /jest wymówka i samousprawiedliwienie względem swego narodu i świata/. Dlatego olewa wszystkich i wszystko, robi, co chce w obliczu bezradnej zdrętwiałej Europy, UE Niemiec...
  Ukraina nie jest partnerem UE Niemców, Francji, Europy... /UK jest wrogiem nr 1/.
  Rosjanie to głupi i ciemny jak azjatycka dzicz /SI Witkiewicz/, niebezpieczny, śmiertelny, zagrażający wszem i wobec naród jak ich odwieczna władza, taka czy inna.
  Zob.: Gogol, Czechow, Dostojewski, Bunin, Babel, Tołstoj, Bułhakow etc.
  Ps. Dlaczego nikt nie aresztuje tow. Ławrowa /kgb?!/, który jeździ sobie po świecie /ONZ jako lewicowa wydmuszka, fikcja i kit; Donald Trump miał znowu rację, obcinając im dotacje, składki, kasę/ jak gdyby nigdy nic i śmieje się wszystkim w twarz?! Trudno to pojąć doprawdy!

Share
Published by
Redakcja

Recent Posts

Rosja to Moskowia. Ambasador Ukrainy przy ONZ zaproponował przywrócić Rosji jej historyczną nazwę

Cały świat dobrze pamięta, jak car Piotr I w bezczelny sposób ukradł nazwę i sławę Kijowa: przemianował Moskowię na Rosję.…

1 dzień ago

Szef NATO: Rosja bombarduje infrastrukturę cywilną, bo już przegrała wojnę

Rosja bombarduje ukraińską infrastrukturę cywilną, bo już przegrała wojnę. Sojusz będzie jednak nadal pomagał Kijowowi na tyle, na ile będzie…

1 dzień ago

Nie będzie pokoju w Europie, jeśli Ukraina nie odzyska suwerenności, niepodległości i integralności terytorialnej – szef MSZ RP

Dalsze poparcie dla Ukrainy jest absolutnie konieczne – powiedział szef MSZ Zbigniew Rau. Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau reprezentuje Polskę…

2 dni ago

Zbliża się czarny dzień Putina. 5 grudnia wejdzie w życie embargo na ropę z Rosji

Od 5 grudnia Unia Europejska odmawia dostaw rosyjskiej ropy drogą morską. Latem br. kraje G7 podjęły decyzję o wprowadzeniu limitu…

2 dni ago

Ropa najtańsza od grudnia 2021 r. Duże spadki cen surowca na światowych giełdach

Cena ropy naftowej Brent dziś rano zmalała o ponad 2,8 proc., osiągając najniższą wartość od niespełna roku - 81,27 dolarów…

3 dni ago