Aktualności

Były oficer CIA: katastrofa smoleńska to nie był wypadek

Prezes Stowarzyszenia Byłych Oficerów CIA, S. Eugene Poteat w rozmowie z Polsat News powiedział, że w jego opinii katastrofa smoleńska mogła być celowym działaniem Rosjan.

– Znam historię ZSRR i znam działania KGB – powiedział Poteat. Dodał, że wiedząc o Katyniu, „małym Katyniu” oraz „innych zabójstwach KGB”, „gdy usłyszał o katastrofie to pierwszą myślą było to że coś zrobili”.

Były oficer amerykańskiego wywiadu dodał, że w związku z tym że sam jest pilotem i „zawsze uważnie przyglądał się katastrofom lotniczym. – Im bardziej przyglądałem się sprawie tym bardziej utwierdzałem się w przekonaniu, że to nie był wypadek – podkreślił Poteat.

Podejrzenia Amerykanina wzbudziło to, że „Rosjanie błyskawicznie wzięli się za sprzątanie miejsca katastrofy”, a „części maszyny były porozrzucane na ogromnej przestrzeni”. W jego opinii, „wysoce prawdopodobne jest to, że na pokładzie była bomba”.

Brak zaufania Poteata spowodowało działanie Rosjan w trakcie śledztwa, gdy ogłosili szybko, że winnym jest pilot, „skonfiskowali czarne skrzynki” i „zalakowali ciała w trumnach”. – Zachowanie Rosji po katastrofie przypominało czyszczenie miejsca zbrodni przez przestępcę. Ja nazywam to zdarzenie „zbrodnią bez kary” – podkreślił Poteat.

Related Post

Były oficer CIA zaznaczył, że „powinno zostać przeprowadzone międzynarodowe śledztwo”, ponieważ zbyt szybko „zachód zaakceptował rosyjską wersję wydarzeń”. W opinii Poteata Rosjanie mieli powód by przeprowadzić zamach. – Rosjanie bardzo nie życzyli sobie, by uroczystości w Katyniu się odbyły, nie chcieli by ktoś przypominał co zrobili w 1940, a na pokładzie jednego samolotu znajdowała się cała elita Polski – ocenił.

Jagiellonia.org

 

Redakcja

Share
Published by
Redakcja

Recent Posts

Orbán: Rosja jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa Europy, potrzebujemy suwerennej Ukrainy

Premier Węgier Viktor Orban, który wcześniej wielokrotnie sprzeciwiał się przekazaniu pomocy wojskowej Ukrainie przez Unię Europejską oraz nałożeniu sankcji na…

10 godzin ago

Trójkąt Lubelski. Polska i Litwa będą wspierać Ukrainę tak długo, jak będzie to potrzebne – Premier Morawiecki

Polska i Litwa wyraziły gotowość do dalszego wspierania Ukrainy, jej rządu i narodu w walce o wolność poprzez m.in. dostarczanie…

13 godzin ago

Premier Morawiecki apeluje do świata: Musimy pokonać rosyjskich barbarzyńców

„Tutaj, z Kijowa, ze stolicy wolnej, niezależnej Ukrainy, wzywamy cały wolny świat, aby wspierał Ukrainę” – powiedział premier Mateusz Morawiecki,…

2 dni ago