Aktualności

Rosja rozpadnie się „za naszego życia” – sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy

Rosja w ciągu całej swojej historii prowokuje konflikty z sąsiednimi krajami, ale prędzej czy później się rozpadnie, ponieważ jest sztuczną formacją, ​​a narody z nią związane nie mają z nią nic wspólnego, powiedział wczoraj w wywiadzie dla portalu Kanał 24 Ołeksij Danyłow, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy.

Według niego Federacja Rosyjska przez cały czas szukała zewnętrznego wroga, początkowo były to Stany Zjednoczone, NATO, Gruzja, a teraz Ukraina.

„To sztuczna formacja, która kiedyś była zebrana pod lufami karabinów maszynowych. Nikt tam nie wszedł dobrowolnie, jest to terytorium zebrane ze strzępów, które prędzej czy później się rozpadnie. Musimy również zrozumieć, że nie stanie się to tak szybko, jak byśmy tego chcieli, ale że odbędzie się to za naszego życia mówie to ze 100 procentową pewnością”.

Ołeksij Danyłow

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy

Podobną opinię Daniłow wyraził w lutym tego roku w wywiadzie udzielonym portalu Liga. net.

W tym czasie sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy powiedział, że: „Wszystko będzie zależeć od cen ropy i gazu. Nie wiemy jeszcze, jaki wpływ będzie miał koronawirus na Chiny, drugą gospodarkę światową. Są jeszcze wiele pytań o gazu. Na pewno będzie walka o szelf arktyczny. I czy Rosja będzie w stanie przetrwać ten wyścig? Nie jestem pewien”.

PRZECZYTAJ:

Wojna naftowa. Arabia Saudyjska gwałtownie obniżyła ceny ropy, Rosja na krawędzi gospodarczej katastrofy

Przypomnijmy, według Banku Światowego PKB Rosji w 2017 wynosił zaledwie 2,7 procent światowego PKB. Mimo desperackich prób reformowania zarządzania budżetem wydatki wojskowe Rosji wciąż stanowią mniej niż jedną dziesiątą wydatków NATO, z czego połowa „ginie” z powodu „otkatów”, czyli defraudacji środków publicznych. Ludność Rosji wynosi 146 mln osób, podczas gdy na przykład Nigerii 186 mln. Ściśle mówiąc, Rosja to rozległe pustkowie, bańka mydlana, Afryka ze śniegiem.

Related Post

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

Stratfor: Rosję czeka upadek, Polskę rozkwit

Kolos na glinianych nogach. Fatalna polityka kremlowska wiedzie Rosję ku przepaści

Mimo poważnych problemów w rosyjskiej gospodarce i redukcji budżetu rosyjskiej armii, siły zbrojne Federacji Rosyjskiej pozostają na drugim miejscu w rankingu najpotężniejszych armii świata.

Warto przy tym przypomnieć, że rozpętanie konfliktów zbrojnych przez Moskwę w ciągu ostatnich lat spowodowane było nie tylko ze względu na rosyjskie ambicje imperialne, lecz także wskutek poważnych zagrożeń dla rosyjskiej gospodarki, która jest zorientowana na eksport węglowodorów. Należy podkreślić fakt, że Kreml sprowokował wojnę w Syrii w celu powstrzymania budowy gazociągów z Zatoki Perskiej do Europy, aby zapewnić Gazpromowi sprzedaż.

Nie należy ulegać złudzeniom, informacja o tym, że miecz Demoklesa wisi nad rosyjską gospodarką, nie powinna osłabiać naszej czujności. Odwrotnie! Trzeba sobie uświadomić, że właśnie z powodu krytycznego położenia rosyjskiej gospodarki i poważnego ryzyko upadku państwowości w nadchodzących latach Kreml będzie największym zagrożeniem dla globalnego bezpieczeństwa.

Włodzimierz Iszczuk

Redaktor naczelny portalu Jagiellonia.org i czasopisma „Głos Polonii”

Redakcja

View Comments

  • A czy twórcy Jagiellonii zapomnieli o tym, że Chiny nadal chcą zyskać należący do Rosji Syberię i Daleki Wschód?

  • Ukraiński polityk zapomina o niestabilnej strukturze jego Państwa i zagrożeniach z tego wynikających, Moskwa jest dostatecznie silna aby "pożerając" część Ukrainy istotnie wzmocnić się wewnętrznie.

    • No tak, ale Rosja jest jeszcze bardziej niestabilna od Ukrainy.

  • Jak powiedział stary góral, Polska będzie aż po Ural, z drugiej strony będą Chiny, was nie będzie sk.......yny.

    • Miłe dla ucha ale niestety mało prawdopodobne, ponieważ demoralizacja młodego pokolenia polaków idzie pełną parą a suwerenność kraju wisi dosłownie na włosku.

Share
Published by
Redakcja

Recent Posts

Chirurg wojskowy z Azowstalu: będę ratować życie każdego, nawet jeśli jest to wróg

Służyłem, służę i nadal będę służył, aby ratować życie i zdrowie wszystkich, którzy tego potrzebują, nawet jeśli jest to wróg…

2 godziny ago

Premier RP: Polska może wysłać F-16 Ukrainie w koordynacji z NATO

Premier Polski Mateusz Morawiecki powiedział, że jeżeli zostanie podjęta decyzja o wysłaniu samolotów F-16 walczącej Ukrainie, Polska będzie działać w…

1 dzień ago

Amerykańscy eksperci: Poska jest liderem Europy i filarem bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO

Polska wyznaczyła standardy humanitarnej reakcji Europy na rosyjski atak na Ukrainę, odegrała kluczową rolę w przekonaniu zwłaszcza Berlina o potrzebie…

2 dni ago

Wybuchy w Iranie są konsekwencją agresywnej polityki islamskich fundamentalistów na Bliskim Wschodzie

Dziś w nocy fabryki, jednostki i inne obiekty infrastruktury wojskowej islamskich fundamentalistów w Iranie zostały poddane zmasowanemu atakowi lotniczemu. Potężne…

2 dni ago

Ukraina otrzyma samoloty szturmowe i rakiety dalekiego zasięgu – Podolak

Ukraina otrzyma samoloty szturmowe i rakiety dalekiego zasięgu w najbliższej przyszłości. Negocjacje z partnerami w sprawie możliwości dostaw na Ukrainę…

3 dni ago

Międzynarodowy trybunał dla Putina może zostać powołany przed latem – Nuland

Stany Zjednoczone i państwa członkowskie G7 ciężko pracują nad stworzeniem mechanizmu sprawiedliwości dla rosyjskich zbrodniarzy wojennych.

4 dni ago