Aktualności

Putin przegrywa we wszystkich celach strategiczno-wojskowych – brytyjski admirał

Putin przegrywa w wojnie z Ukrainą i nie może osiągnąć własnych celów strategiczno-wojskowych, informuje The Guardian, powołując się na admirała Tony Radakina, szefa sztabu obrony Wielkiej Brytanii, Pierwszego Lorda Morza brytyjskiej marynarki wojennej.

Admirał wyraził opinię, że prowodyr terrorystycznego państwa-agresora nie osiągnie swoich celów z powodu strategicznej porażki, którą już poniósł.

„Od samego początku mówiliśmy, że to strategiczny błąd prezydenta Putina, a błędy strategiczne prowadzą do strategicznych konsekwencji. A w tym przypadku jest to porażka strategiczna. Putin nie spełnia wszystkich swoich militarno-strategicznych celów, chciał podbić Ukrainę, tak się nie stanie”.

Admirał Tony Radakin

Szef sztabu obrony Wielkiej Brytanii

Jak zauważył admirał, Putin próbował zdobyć Kijów, ale jego plan się nie powiódł, a także planował osłabienie NATO, czego jednak nie udało się.

„Zawsze miał problemy z załogą sprzętu, który posiada. Nie ma wystarczającej liczby personelu. Jego siły na pozycjach są bardzo słabe. Widzimy też wspaniałe ukraińskie siły zbrojne, które były odważne, walczą za swój kraj i otrzymały międzynarodowe wsparcie, którego wszyscy zapewniamy”

– powiedział admirał.

PRZECZYTAJ:

Minister obrony Ukrainy: Są trzy scenariusze zakończenia wojny. Klęska Putina jest nieunikniona

Przypomnijmy, w lipcu br. admirał Tony Radakin podkreślił, że takie sukcesy dają Ukraińcom pewność, że wygrają wojnę i obronią swój kraj przed agresją raszystowsko-putinowskiej Rosji.

„Oni [Ukraińcy] są absolutnie pewni, że chcą przywrócić zwierzchnictwo nad całym swoim terytorium [wraz z Krymem i Donbasem] na warunkach ukraińskich i widzą że Rosja sobie nie radzi i boryka się z dużymi problemami i według naszych szacunków straciła ponad 30 proc. zdolności bojowej swoich sił lądowych”

– podkreśłił szef sztabu obrony Wielkiej Brytanii w programie BBC One „Sunday Morning” i dodał, że Rosja nie osiągnęła swoich celów. Nie udało jej się zdobyć Ukrainy. A próby wywierania presji na kraje wspólnoty euroatlantyckiej i nadzieje na rozłam w NATO również nie powiodły się. To kompletna porażka polityki Putina, podaje The Guardian.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

Related Post

„Nowa Norymberga”. Ukraina chce utworzyć specjalny trybunał dla Putina

Operacja „Dzień Sądu”. Ukraina stworzyła jednostkę do zniszczenia rosyjskich zbrodniarzy wojennych

Rosja po Putinie. Jednym z warunków zniesienia sankcji powinna być rezygnacja z broni jądrowej

OGLĄDAJ NASZ FILM O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE:

Redakcja

View Comments

  • Tow. Putin - bękart nkwd, ZSRR, Stalina, II wojny światowej jako wyrzutek z ulicy Petersburga, kurdupel i rozwodnik głupio zaczął już dawno, kiedyś /Czeczenia, Gruzja/, więc i głupio skończy. Śmiercią swoją, najbliższych i dalszych.

Share
Published by
Redakcja

Recent Posts

Ukraina otrzyma samoloty bojowe od partnerów – Reznikow

Partnerzy Ukrainy z koalicji antyputinowskiej dostarczą Ukrainie samoloty. O tym 5 lutego podczas konferencji prasowej oświadczył minister obrony Ukrainy Ołeksij…

6 godzin ago

Europa w cieniu Kremla. W ujawnionych przez hakerów e-mailach jest polski ślad

Deputowany do rosyjskiej Dumy Sargis Mirzachanjan utworzył siatkę europejskich polityków, którzy mieli pracować w charakterze agentów wpływu Kremla. Dowodzą tego…

10 godzin ago

Jabłoński: Wyjście Rosji z twarzą z tego konfliktu byłoby najgorszym scenariuszem

„Wyjście z twarzą agresora z tego konfliktu byłoby najgorszym scenariuszem – nie tylko, jeśli chodzi o nasze bezpieczeństwo, ale globalnie”…

2 dni ago

Armia wychodzi z ofertą do studentów, KUL w centrum współpracy z wojskiem

Wojsko Polskie stale zwiększa swoje szeregi, w tym celu stawia na szeroko rozumianą społeczność akademicką. Na Lubelszczyźnie ważnym ośrodkiem tej…

3 dni ago

Premier Morawiecki dla „Bilda”: „Naszym celem jest wsparcie Ukrainy tak, aby wygrała ona tę wojnę”

W ocenie dziennika polski premier jest najtwardszym sojusznikiem Ukrainy w trakcie jej wojny z Rosją, a jednocześnie najostrzejszym krytykiem rządu…

3 dni ago