Aktualności

Patruszew zdradził plany kremlowskiej kliki – marzą o podboju całej Europy

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Nikołaj Patruszew, główny jastrząb i ideolog wojny Rosji przeciwko cywilizacji zachodniej, w wywiadzie udzielonym dziennikowi ​ „Rossijskaja Gazieta” ujawnił plany Kremla, które przez dziesięciolecia były objęte tajemnicą. W trakcie rozmowy z dziennikarzem fanatyk z obłędem w oczach, dosłownie szalejąc z nienawiści wobec wolnego świata, otwarcie przyznał, że kremlowski reżim chce zniszczyć jedność euroatlantycką i wypchnąć USA z Europy, aby przejąć kontrolę nad całym Starym Kontynentem.

Włodzimierz Iszczuk

Redaktor naczelny portalu Jagiellonia.org i czasopisma „Głos Polonii”

Zdaniem lidera rosyjskiej „partii wojny” Rosja panowała w Europie przez ponad 200 lat i również w przyszłości musi być ona częścią rosyjskiej strefy wpływów.

„USA dominują w Europie, ignorując fakt, że czołową rolę na kontynencie historycznie przypisywano Rosji. W XIX wieku – Imperium Rosyjskiemu, w XX wieku – Związkowi Radzieckiemu. Tak będzie i w XXI wieku” – zdradził intencje kremlowskiej kliki Patruszew.

Kreml wściekle nienawidzi Ameryki, która po II wojnie światowej nie pozwoliła Sowietom podbić całej Europy, która stała się lokomotywą NATO i która nadal jest gwarantem wolności i suwerenności narodów europejskich. Zaraz po 1945 roku Kreml opracowywał plan zajęcia Starego Kontynentu. Sowieci mieli nadzieję, że wkrótce będą mogli obmyć buty w wodach Atlantyku. Lecz NATO na czele z USA nie pozwoliło Moskwie opanować bezbronnej powojennej Europy.

To wciąż budzi gniew zbrodniarza wojennego Nikołaja Patruszewa.

„Od co najmniej 1945 roku źródłem wszelkiej eskalacji napięć w skali globalnej jest nieokiełznane pragnienie władz USA do utrzymania przodującej roli w świecie” – roił histerycznie stary szaleniec.

W drugiej połowie XX wieku Rosja dążyła do przejęcia kontroli nad kontynentem eurazjatyckim. Parła ku światowej dominacji. Konflikty na peryferiach Eurazji (Wietnam, Korea, Afganistan) świadczą o tym, że gdyby nie starania Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników w rejonach Oceanu Atlantyckiego i Pacyfiku, Moskwa mogłaby ten cel osiągnąć. Jeśliby udało jej się ów ponury scenariusz zrealizować, świat byłby zupełnie inny.

O takim ponurym świecie wciąż marzy psychopatyczny starzec, zgrzybiały generał KGB Nikołaj Patruszew.

Klęska w zimnej wojnie zahamowała rosyjską ekspansję na Zachód. Właśnie dlatego pułkownik KGB Władimir Putin uważa rozpad Związku Sowieckiego za „największą katastrofę geopolityczną XX wieku”. Przez 25 lat od upadku komunistycznego imperium spadkobiercy KGB w Rosji przygotowywali się do zemsty na znienawidzonych Stanach Zjednoczonych.

Dlaczego Rosja nienawidzi Polski?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „ANTYPOLONIZM. ZWYCZAJNY ROSYJSKI FASZYZM”

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Nikołaj Patruszew, który ma niezaprzeczalny autorytet w rosyjskich służbach specjalnych, marzy o rozpadzie UE i USA oraz upadku całej cywilizacji euroatlantyckiej.

Oszalały z nienawiści Patruszew ujawnił rosyjską strategię, którą Kreml ukrywał od dziesięcioleci. Teraz stało się jasne, że Rosja chce wciągnąć Chiny w niezwykle destrukcyjną globalną konfrontację z Zachodem i krajami G7. Moskwa marzy o stworzeniu globalnej antyzachodniej osi zła, obejmującej Rosję, Chiny, Iran, Koreę Północną, Białoruś i część Syrii będącą pod kontrolą krwawego dyktatora Baszara al-Asada. Właśnie dlatego Rosjanie tak namiętnie wspierają nastroje antyamerykańskie na całej kuli ziemskiej.

Szalony maniak opowiedział o kremlowskich nadziejach na upadek Europy, która według kremlowsko-łubiańskich strategów rozpadnie się w wyniku wywrotowych działań rosyjskich służb specjalnych i ich agentury na Zachodzie.

„Upadek Unii Europejskiej nie jest odległy. Oczywiście Europejczycy nie będą tolerować tej ponadnarodowej nadbudowy, która nie znajduje racji bytu, ale też popycha Stary Świat w otwarty konflikt z naszym krajem” – zdradził tajemne plany Kremla Nikołaj Patruszew.

Agresja wobec Ukrainy to przede wszystkim wojna barbarzyńskiego, eurazjatyckiego despotyzmu z cywilizacją europejską. Putin walczy nie przeciwko Ukrainie, lecz przeciwko całej Europie. To wojna cywilizacyjna. Wojna egzystencjalna. Wojna z europejskimi wartościami. Wojna przeciwko godności i wolności. Jeśli światowa społeczność nie potrafi powstrzymać Putina na Ukrainie, to w perspektywie krótkoterminowej wojna hybrydowa zapuka do drzwi wszystkich Europejczyków. W pierwszej kolejności Polaków i narodów bałtyckich. Dziś jest to oczywiste jak nigdy dotąd.

W rozmowie z „Rossijską Gazietą” Patruszew mówił też o urojonych marzeniach kremlowskiej kliki, która całkiem poważnie omawia scenariusze upadku Stanów Zjednoczonych.

„Stany Zjednoczone uzyskały status wielkiego mocarstwa dzięki osiągnięciom gospodarczym opartym na cynicznych działaniach w celu przejmowania terytoriów, zasobów, eksploatacji ludów i czerpania korzyści z militarnych nieszczęść innych państw. Jednocześnie pozostały patchworkową kołdrą, która łatwo rozchodzi się w szwach. Jak to było pierwotnie, zostaną podzielone na Północ i Południe. Co więcej, nikt nie może wykluczyć, że Południe przesunie się w stronę Meksyku, którego ziemie zagarnęli Amerykanie w 1848 roku. […] Nie ma wątpliwości, że prędzej czy później południowi sąsiedzi Stanów Zjednoczonych odzyskają skradzione im terytoria” – powiedział stary czekista w wywiadzie dla „Rossijskiej Gaziety”.

Co więcej, na tle druzgocących klęsk armii rosyjskiej na Ukrainie i mrożącego krew w żyłach strachu przed zbliżającą się kontrofensywą Sił Zbrojnych Ukrainy Patruszew odważył się zagrozić Stanom Zjednoczonym w nadziei, że Waszyngton przestraszy się i zacznie wywierać presję na Kijów, aby Wołodymyr Zełenski zgodził się na negocjacje z reżimem kremlowskich zbrodniarzy wojennych.

„Rosja jest cierpliwa i nikogo nie straszy swoją przewagą militarną. Ale ma nowoczesną, unikalną broń zdolną zniszczyć każdego wroga, w tym Stany Zjednoczone, w przypadku, gdyby zagrożone było jej istnienie” – próbował blefować Patruszew.

Wszystko to dowodzi, że zdrowy rozsądek stracił nie tylko Putin, ale i reszta zaślepionych nienawiścią przedstawicieli kremlowskiej elity. Nawet w obliczu nieuchronnej klęski na polu walki ludzie ci nie potrafią pogodzić się z rzeczywistością, co stawia pod znakiem zapytania ich sprawność umysłową. Dalsze istnienie reżimu kremlowskiego jest poważnym zagrożeniem dla globalnego bezpieczeństwa.

Włodzimierz Iszczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Putin marzy o wskrzeszeniu Imperium Rosyjskiego

Related Post

Trzecie Imperium. O czym marzy gospodarz Kremla?

Aleksandr Dugin: Na eurazjatyckim kontynencie dla Polski miejsca nie ma

Putin planował atak na Polskę i państwa bałtyckie, Ukraina pokrzyżowała te plany

Co Putin planował zrobić z Polską i Europą?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „WRÓG U BRAM”

JAKĄ PRZYSZŁOŚĆ DLA UKRAINY, POLSKI I EUROPY PRZYGOTOWYWAŁA ROSJA?
Zobacz nasz film „Wojna na Ukrainie. Plan ludobójstwa zatwierdził osobiście Putin”

Jak Merkel podhodowała nowego Führera w Moskwie?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „PĘTLA GAZOWA KREMLA: NORD STREAM 2 WPĘDZIŁ EUROPĘ W PUŁAPKĘ”

Jak pokonać Rosję?
OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NAJNOWSZY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZE CZASOPISMO. TEMAT NUMERU: „LUDOBÓJSTWO 2022” 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA. TEMAT NUMERU „GEOPOLITYKA”

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE:

Włodzimierz Iszczuk

Share
Published by
Włodzimierz Iszczuk

Recent Posts

Morawiecki: Polska jest rzecznikiem stosunkowo szybkiego przyjęcia Ukrainy do NATO

Polska jest rzecznikiem stosunkowo szybkiego przyjęcia Ukrainy do NATO, ale rozumiemy, że nie wszystkie kraje członkowskie NATO się z tym…

21 godzin ago

GUR: Ukraina zna miejsca pobytu Putina i Prigożyna, ale nie planuje ich likwidacji, powinni stanąć przed trybunałem

Ukraiński wywiad wojskowy śledzi w czasie rzeczywistym miejsce pobytu zbrodniarzy wojennych – poszukiwanego listem gończym Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze…

2 dni ago

Szefowie mediów Watykanu: budujmy mosty, nawiązujmy dialog

– Potrzebujemy mediów, które pomagają nie dzielić, ale budować mosty. Nie wznosić bariery podziałów, ale nawiązywać dialog – mówili szefowie…

2 dni ago

Premier Mateusz Morawiecki: Polska pomoże Ukrainie szkolić pilotów F-16

Polska pomoże Ukrainie przeszkolić pilotów myśliwców F-16 – oświadczył premier RP Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej po szczycie Europejskiej Wspólnoty…

3 dni ago

Dzieci, które odzyskały zdrowie, nawet życie w łonach mam

Już za 100 dni, 10 września w Markowej, odbędzie się beatyfikacja rodziny Ulmów. Jednym z nowych błogosławionych będzie nienarodzone dziecko.…

3 dni ago

Szefowie mediów Watykanu z wizytą na KUL

Radio Watykańskie i VaticanNews to najważniejsze medium dla Kościoła katolickiego na całym świecie, które m.in. na Facebooku, Twitterze i You…

3 dni ago