Russkij Mir

Imperium kłamstw

PUTIN O WOJSKU ROSYJSKIM NA KRYMIE

KONFERENCJA PRASOWA (4 MARCA 2014 r.)

Dziennikarz: Czy to byli rosyjscy żołnierze?

Putin: Spójrzcie na tereny postsowieckie. Tam jest pełno podobnych mundurów. Udajcie się do naszych sklepów… i wy będziecie mogli tam kupić dowolny mundur….

Dziennikarz: Więc czy to rosyjscy żołnierze, czy nie?

Putin: To były lokalne siły samoobrony.

Dziennikarz: Na tyle dobrze wyszkolone? Po prostu, jeśli porówna się je z siłami Samoobrony w Kijowie (uśmiecha się).

Putin: Drogi mój kolego, zobacz jak dobrze wyszkolone były osoby, które były aktywne na Krymie, … tfu… nie na Krymie, lecz w Kijowie. Znaczy to, że, jak nam wiadomo, byli oni szkoleni na odpowiednich bazach w sąsiednich krajach, na Litwie, w Polsce, no i w samej Ukrainie. Szkolili ich instruktorzy, przygotowywali przez długi czas… Są oni podzielenie na dziesiątki, setki, działają skoordynowani, posiadają dobry system komunikacji. Wszystko działa jak w zegarku. Czy widzieliście ich w akcji, jak oni działają? To zawodowcy, jak siły specjalne. Dlaczego myślicie, że na Krymie powinno być gorzej?

Dziennikarz: Czy moge zadać sprecyzowanie pytanie?

Putin: Proszę.

Dziennikarz: Czy uczestniczyliśmy w przygotowaniu sił samoobrony na Krymie?

Putin: Nie, nie uczestniczyliśmy. Nie (kręci głową i szczerze patrzy w oczy dziennikarza).

Od tego czasu, uzbrojonych separatystów, którzy wtargnęli do suwerenne państwo, zaczęto ironicznie nazywać „zielonymi ludzikami” lub „grzecznymi młodymi ludźmi”.

TELEKONFERENCJA (17 KWIETNIA 2014 r.)

Dziennikarka (przeczytała pytanie widza): Proszę mi powiedzieć, kim są ci „młodzi ludzie”? Są bardzo podobni do naszych.

Putin: Jacy „młodzi ludzie”?

Dziennikarka: „grzeczni młodzi ludzie”… Redaktor, dodał: „Mamy na uwadze „zielonych ludzików”.

Putin: Za plecami sił samoobrony Krymu, oczywiście, stali nasi żołnierze. Działali oni bardzo poprawnie, ale, jak to już wcześniej mówiłem: kiedy trzeba – okazywali zdecydowanie i profesjonalizm.

W rzeczywistości 17 kwietnia 2014, Putin otwarcie przyznał się, że wcześniej (4 marca tego samego roku) oszukiwał swoich obywateli i cały świat.

CYTATY ZNANYCH LUDZI:

 

Iwan Turgieniew (pisarz rosyjski):
„Rosjanin jest największym i najbardziej bezczelnym kłamcą na świecie”.

Theodore Roosevelt (dwudziesty szósty prezydent USA):
„Nie mogę zrozumieć charakteru rosyjskiego. Rosjanin kłamie patrząc w twoje oczy, i wiedząc, że widzisz to kłamstwo, on wcale się nie wstydzi”. Wydaje mi się, że Rosjanin w ogóle nie wie, co to wstyd.

Astolphe de Custine (francuski pisarz i podróżnik):
„W Rosji, szczerość uważają za szaleństwo. To jest rozsądne! W istocie! Przecież całe rosyjskie życie we wszystkich sferach — to nieustanny zamach na prawdę. Dla Rosjan zdrajcą jest ten, kto nie kłamie. Odrzucenie kłamstwa traktowane jest jako zdrada państwa”.

Redakcja

Share
Published by
Redakcja