Aktualności

Andrzej Duda: Ukraina może liczyć na wsparcie Polski. Warszawa odrzuca koncepcję stref wpływów

Na zaproszenie Prezydenta RP wizytę w Polsce złożył Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Głównym tematem rozmów była sytuacja bezpieczeństwa w regionie i groźba agresji rosyjskiej. – Ukraina może liczyć na wsparcie naszego kraju – zapewnił Andrzej Duda.

Dwudniowe konsultacje między Prezydentami Polski Andrzejem Dudą i Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim zorganizowane zostały w Wiśle. Tematem rozmów była sytuacja bezpieczeństwa w naszym regionie i zagrożenia płynące ze strony Rosji.

Przywódcy omówili ostatnie wydarzenia na forach międzynarodowych, w tym NATO oraz OBWE, w której Polska sprawuje obecnie roczne przewodnictwo. Andrzej Duda i Wołodymyr Zełenski rozmawiali także o najważniejszych kwestiach w relacjach dwustronnych.

Po spotkaniu Prezydent RP przekazał w mediach społecznościowych, że Ukraina może liczyć na wsparcie Polski.

– Polska odrzuca koncepcję stref wpływów i opowiada się za pełną integracją euroatlantycką Ukrainy. Bardzo dziękuję za tę cenną wizytę i konstruktywne konsultacje – napisał Andrzej Duda.

W najbliższych tygodniach odbędą się dalsze rozmowy przedstawicieli Prezydentów.

Redakcja

View Comments

  • Mróz ściął ziemię na wschodzie Ukrainy,niedługo przekonamy się czy na Kremlu będą działać czy dalej straszyć blefujac.

Share
Published by
Redakcja