Aktualności

To ludobójstwo! Potworne bestialstwa putinowskich morderców w Buczy i Irpieniu

Ślady nieludzkich putinowskich okrucieństw odkrytych w Buczy są już nazywane „Nową Srebrenicą”. Po ucieczce raszystów z tego miasta satelickiego Kijowa w masowych mogiłach znaleziono około 280 ciał, zmarli leżą na ulicach, niektórzy mają związane ręce. W Irpieniu raszystowskie bestie rozstrzeliwali kobiety i młodsze dziewczęta i rozjeżdżali ciała czołgami!

Ukraińscy żołnierzy, którzy odbili Buczę z rąk krwawych rosyjskich morderców, odkryli konsekwencje nieludzkich putinowskich okrucieństw. Znaleziono około 280 zabitych i torturowanych mieszkańców miasta pochowanych w masowych grobach, oprócz tego сiała cywilów leżą na ulicach, informuje mer miasta Anatolij Fedoruk w komentarzu AFP.

Dziennikarze AFP widzieli co najmniej 20 ciał w cywilnych ubraniach tylko na jednej z ulic Buczy. Jak opisuje agencja, ciała leżały na chodniku, na poboczu, na środku drogi, jedno na podwórku zniszczonego domu.

„Otwarty ukraiński paszport leżał na ziemi obok mężczyzny, któremu ręce były związane za plecami kawałkiem białego materiału. Pozostałe dwie osoby miały białą szmatkę zawiązaną wokół przedramion”

– czytamy w reportarzu AFP.

W sieci pojawiają się nagrania wideo i zdjęcia, przedstawiające dziesiątki ciał na ulicach i w piwnicach, masowe groby torturowanych cywilów oraz zastrzelonych ludzi ze związanymi rękami.

Nagranie z ciałami leżącymi na drodze zostało opublikowane przez Ministerstwo Obrony Ukrainy. „Nowa Srebrenica. Ukraińskie miasto Bucha przez kilka tygodni było w rękach rosyjskich zwierząt” – czytamy we wpisie resortu na Twitterze.

Zdjęcia torturowanych w Buczy, Irpinie, Motyżynie w obwodzie kijowskim, w tym półnagie, jedno z ciał ze śladami tortur w studni, opublikowało także Centrum Komunikacji Strategicznej i Bezpieczeństwa Informacyjnego, Euromaidan Press, oraz fotograf projektu Donbas Frontliner Andrij Dubczak.

Kolejne wideo z Buczy nakręcił 2 kwietnia dziennikarz Dmytro Komarow. Według niego zabójcy z putinowskich hord zaminowali całe miasto, w tym dziecięce place zabaw.

„Co mogę powiedzieć? Jechaliśmy – widzieliśmy niesamowitą liczbę, ogromną liczbę zmarłych cywilów na drogach. Młodzi, starzy… Widać, że ludzie jeździli na rowerze, nastąpiła detonacja i zostali na zawsze na ulicach ich rodzinnego miasta. Dużo ciał”

– powiedział.

Komarow powiedział również, że widział ciała młodych mężczyzn ze związanymi rękami, którzy zostali zabici strzałami w głowę.

„To zbiega się z tym, co mi powiedziano – że męska populacja w wieku od 18 do 60 lat została eksterminowana, wszyscy zdrowi młodzi ludzie zostali po prostu rozstrzelani”

– powiedział dziennikarz.

Related Post

Podobne informacje przytacza wolontariusz Anton Senenko, który zajmował się ewakuacją ludzi z obwodu kijowskiego.

„Bucza… Będę szczery, nie wiem co o niej powiedzieć. O tym, jak Rosjanie zebrali chłopaków z miejscowej obrony terytorialnej, postawili ich twarzami w dół, związali im ręce i zastrzelili wszystkich?.. A może o tym, że Rosjanie rozstrzelali prawie wszystkich strażników miejscowego przedsiębiorstwa, włamali się do piwnic miejscowych, w których się ukrywali, wyszydzali z nich?”

– napisał.

Senenko wyjaśnił, że ciała w mieście wciąż leżą na ulicach, bo DSNS [Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych] z saperami jeszcze nie zdążyła się tam dostać, „ugrzęzło w podobnej pracy w Irpieniu”.

„To, co wydarzyło się w Buczy i innych przedmieściach Kijowa, można określić jedynie mianem ludobójstwa. Są to okrutne zbrodnie wojenne, za które odpowiedzialny jest Putin”

– powiedział mer Kijowa Witalij Kliczko w komentarzu dziennikowi „Bild”.

Prokuratura i organy ścigania dokumentują każdy fakt potwornych okrucieństw popełnianych przez hordy okrutnych putinowskich morderców w Buczy, Irpieniu, Hostomlu oraz innych wyzwolonych przez siły zbrojne Ukrainy miejscowościach obwodu kijowskiego.

Premier RP Mateusz Morawiecki wezwał Zachód do jak największego zaostrzenia sankcji wobec putinowskiej Rosji.

„W tych miastach widać postapokaliptyczne obrazy z horroru. Wśród już znalezionych ofiar zbrodni wojennych są zgwałcone kobiety, które próbowano spalić, zabici przedstawiciele władz lokalnych, dzieci, starsi ludzie, mężczyźni, wiele osób ma związane ręce, ślady tortur. Zostali zabici strzałami w tył głowy”

– powiedział doradca biura prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowycz w „specjalnym apelu” i dodał, że zbrodnie krwawej bandy kremlowskich maniaków zostaną zbadane na Ukrainie i przed międzynarodowymi trybunałami, a winni złoczyńcy zostaną surowo ukarani.

ZOBACZ TAKŻE:

Redakcja

View Comments

  • To jest tylko stara, pomarszczona i tradycyjna twarz Putina, Rosji, Wschodu, Azji... Dla niedowiarków, naiwnych, niedoinformowanych... Przeszłość w teraźniejszości i przyszłości.
    Świat jest obok. Patrzy i milczy, przypatrując się czeka, co będzie dalej, bo jego to nie dotyczy.
    RIP

Share
Published by
Redakcja

Recent Posts

Morawiecki: Polska jest rzecznikiem stosunkowo szybkiego przyjęcia Ukrainy do NATO

Polska jest rzecznikiem stosunkowo szybkiego przyjęcia Ukrainy do NATO, ale rozumiemy, że nie wszystkie kraje członkowskie NATO się z tym…

22 godziny ago

GUR: Ukraina zna miejsca pobytu Putina i Prigożyna, ale nie planuje ich likwidacji, powinni stanąć przed trybunałem

Ukraiński wywiad wojskowy śledzi w czasie rzeczywistym miejsce pobytu zbrodniarzy wojennych – poszukiwanego listem gończym Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze…

2 dni ago

Szefowie mediów Watykanu: budujmy mosty, nawiązujmy dialog

– Potrzebujemy mediów, które pomagają nie dzielić, ale budować mosty. Nie wznosić bariery podziałów, ale nawiązywać dialog – mówili szefowie…

2 dni ago

Premier Mateusz Morawiecki: Polska pomoże Ukrainie szkolić pilotów F-16

Polska pomoże Ukrainie przeszkolić pilotów myśliwców F-16 – oświadczył premier RP Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej po szczycie Europejskiej Wspólnoty…

3 dni ago

Dzieci, które odzyskały zdrowie, nawet życie w łonach mam

Już za 100 dni, 10 września w Markowej, odbędzie się beatyfikacja rodziny Ulmów. Jednym z nowych błogosławionych będzie nienarodzone dziecko.…

3 dni ago

Szefowie mediów Watykanu z wizytą na KUL

Radio Watykańskie i VaticanNews to najważniejsze medium dla Kościoła katolickiego na całym świecie, które m.in. na Facebooku, Twitterze i You…

3 dni ago