Siły Asada i Putina nie przestają bombardować powstańców na przedmieściach Damaszku. Jednak nieustający, masowy ostrzał i bombardowania zabijają przede wszystkim cywilów, w tym znaczną liczbę dzieci, kobiet i starców.

Wschodnia Guta, przedmieście Damaszku, znajduje się pod kontrolą powstańców przeciwnych reżimowi Asada. Obszar ten jest atakowany przez kilka lat wojny. Od 19 lutego rozpoczęła się nowa fala bombardowań, którą społeczność światowa nazwała już „masakrą”. Ostrzał dzielnicy trwa już dziesięć dni. Podobnie jak w Aleppo, lotnictwo rosyjskie i syryjskie metodycznie niszczy gęsto zaludnione miasto. Setki tysięcy ludzi zostało złapanych w śmiertelną pułapkę. Obecnie w regionie żyje około 350 tysięcy mieszkańców.

Rosyjskie siły powietrzno-kosmiczne, wraz z wojskami kukiełkowego dyktatora Baszszara al-Asada, zadały nowe potężne naloty na Wschodnią Gutę – informuje Agence France PressePutin brutalnie mści syryjskim kobietom i dzieciom za haniebną porażkę grupy Wagnera. Rosyjskie siły powietrzne wraz z syryjskim lotnictwem nadal bombardują Wschodnią Gutę, zabijając pokojowych mieszkańców miasta, w tym kobiet i dzieci.

Rosja używa zabronionych rodzajów amunicji podczas najbardziej brutalnych bombardowań w pobliżu Damaszku, gdzie w ostatnim tygodniu zginęło około 500 osób. Wśród zabitych – ponad 120 dzieci. Taki wniosek wynika z przekazów zespołu Conflict Intelligence Team, który monitoruje sytuację w Syrii. Chodzi o użycie pocisków zapalających i klastrowych, które zgodnie z prawem międzynarodowym nie mogą być stosowane na obszarach mieszkalnych.

Oprócz tego, siły dyktatora Baszszara al-Asada po raz kolejny użyły broni chemicznej – podała BBC powołując się na amerykańsko-syryjskie stowarzyszenie medyczne. Podaje się, że od 14 do 16 osób z objawami zatrucia substancją chemiczną, prawdopodobnie chlorem, zostało przywiezionych do jednego ze szpitali.

Jak przypomniano przez grupę, wykorzystanie klastra i amunicja zapalająca w miejscach, gdzie ludność cywilna jest zakazane przez konwencje międzynarodowe.

KTO PODJĄŁ DECYZJĘ

W maju 2017 r. Rosja, Turcja i Iran wynegocjowały w Astanie o utworzeniu jednej z czterech stref deeskalacji we Wschodniej Gucie. Niemniej jednak w styczniu działacze na rzecz praw człowieka informowali o ostrzałach w regionie, a także o ataku gazowym wykorzystującym chlor, który został zorganizowany przez wojska koalicji Putina i Asada. Koalicja rosyjsko-syryjsko-irańska chce, aby społeczność światowa uważała, że one zmagają się z przede wszystkim islamistami z ugrupowania Dżabhat an-Nusra, ale to nie jest prawda, ponieważ Wschodnia Guta znajduje się pod kontrolą wielu grup opozycyjnych. Co więcej, wszystkie 350 tysięcy mieszkańców, którzy żyją na tym terenie, codziennie znajdują się na obszarach bezlitosnego masowego bombardowania. Rosyjscy i syryjscy piloci i artylerzyści codziennie zabijają niewinnych cywilów. Giną dzieci, kobiety i starcy. Krwawy syryjski dyktator, który zniszczył swój kraj i zabił ponad milion Syryjczyków, nie chce pokoju ani zawieszenia broni. On chce zwycięstwa za wszelką cenę.

PRZECZYTAJ:

Wielka Brytania i USA uderzą w wojska Asada, jeśli udowodnią użycie broni chemicznej

WOJNA DYPLOMATYCZNA

Od 19 lutego Moskwa w każdy możliwy sposób uniemożliwiała ustanowienie zawieszenia broni i bombardowała przedmieścia Damaszku w których mieszkają setki tysięc pokojowej ludności. Dopiero 24 lutego 2018 r. Rada Bezpieczeństwa ONZ podjęła rezolucję wprowadzającą 30-dniowy rozejm w Syrii. Czas ten miał pozwolić na przesłanie pomocy oraz ewakuację rannych z terenów objętych działaniami wojennymi. Jednak Moskwa, Damaszek i Teheran zignorowali rezolucję uchwaloną przez RB ONZ.

„Nalegamy bezzwłocznie na pełne wdrożenie rezolucji, mamy jednak podstawy, aby zachować ostrożność, biorąc pod uwagę fakt, że bombardowanie Wschodniej Guty trwało dziś rano” – powiedział wysoki komisarz ONZ ds. praw człowieka Zeid bin Ra’ad Zeid al-Hussein.

W niedzielę Francja i Niemcy wezwały Rosję, by wywarła „maksymalny nacisk” na syryjski reżim i skłoniła go do wprowadzenia rozejmu we Wschodniej Gucie.

Prezydent Stanów Zjednoczonych potępił działania Moskwy i Teheranu. Według Donalda Trumpa Moskwa, Teheran i Damaszek są odpowiedzialne za kryzys humanitarny na południowo-wschodnich przedmieściach Damaszku we Wschodniej Gucie, w której zginęły setki cywilów.

„Działania Rosji, Iranu i Syrii stanowią wstyd w sferze humanitarnej. To, co te trzy kraje robią ludziom w ostatnim czasie, to hańba”

– powiedział w piątek, 23 lutego, na wspólnej konferencji prasowej z premierem Australii Malcolmem Turnbullem.

PRZECZYTAJ:

Masakra w Syrii. Putin z Asadem popełniają nowe zbrodnie przeciwko ludzkości

JAK ROZPOCZĘŁA SIĘ WOJNA W SYRII

Dynastia syryjskich dyktatorów Baszszara al-Asada i jego ojca Hafiza al-Asada nigdy nie cieszyła się poparciem większości Syryjczyków. Są przedstawicielami Alawitów, muzułmańskiego wyznania, które jest częścią islamskiego szyizmu, liczba których w Syrii nie przekracza 13 procent ludności.

Zdecydowana większość Syryjczyków to sunnici, których w kraju jest około 70 procent populacji. Reszta to chrześcianie i Kurdowie.

Hafiz al-Asad, ojciec współczesnego dyktatora Baszszara al-Asada brutalnie stłumił protesty sunnitów w mieście Hama, zabijając tysiące cywilów. Przy wsparciu ZSRR ustanowił brutalną dyktaturę. Tysiące opozycjonistów zostało uwięzionych.

Właśnie dlatego sunici nienawidzą rządzącej mniejszości, która uzurpowała sobie władzę w tym krajui, z pomocą terroru, ustanowiła brutalną dyktaturę.

Arabska wiosna w latach 2010-2012 pokazała słabość autorytarnych dyktatur. Monolitowe reżimy Tunezji, Egiptu, Jemenu oraz innych krajów arabskich wpadły jak domki z kart. Szereg konfliktów i wojen domowych doprowadziły do zmiany konfiguracji geopolitycznej w regionie. Wydarzenia te zainspirowały Syryjczyków, którzy mieli nadzieję na pokojowe przemiany w kraju. Dziesiątki tysięcy ludzi wyszły na ulice, by protestować przeciwko reżimowi znienawidzonego Baszszara al-Asada, ale w marcu 2011 r. dyktator zaczął strzelać do pokojowych demonstrantówm, które w zdecydowanej większości nie mieli nic wspólnego z radykalnym islamizmem. Tak rozpoczęła się wojna w Syrii.

Konflikt militarny w Syrii trwa od 2011 roku. Wojna została rozpętana przez znienawidzonego przez naród syryjski dyktatora Baszara al-Asada – kukiełkę Putina, który użył ciężkiej broni, strzelając do pokojowych demonstrantów. W operacjach wojskowych uczestniczą siły Baszara al-Asada (SAR), umiarkowane opozycjoniści, radykalni islamiści, Kurdowie i inne siły. We wrześniu 2014 roku operacja przeciwko ISIS została rozpoczęta przez koalicję kierowaną przez Stany Zjednoczone. Rok po tym, we wrześniu 2015 r. Rosja przystąpiła do konfliktu po stronie Baszara al-Asada.

PRZECZYTAJ:

Kremlowski ślad w państwie islamskim

Rosyjscy imperialiści są w stanie udowodnić każdą agresję przeciwko suwerennym narodom. Warto tu w tym kontekście przywołać, jak udział armii FR w konflikcie syryjskim tłumaczył dyrektor rosyjskiego Centrum Badania Krajów Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej Siemion Bagdasarow.

„Jest to nasza ziemia! Stąd właśnie do nas przyszła cywilizacja! Być może ktoś zapomniał? Tak w ogóle to z Antiochii przyszli do nas pierwsi mnisi. Duchowni na Rusi byli Syryjczykami. Z pochodzenia nie byli Grekami, lecz Syryjczykami. I w czasie obchodów 300-lecia rodu Romanowów całą liturgię odprawiała nie rosyjska Cerkiew prawosławna, lecz antiochijska Cerkiew prawosławna. Gdyby nie było Syrii, nie byłoby Antiochii, nie byłoby prawosławia i nie byłoby Rusi! Jest to nasza ziemia! Są to nasze święte miejsca!”

– histerycznie wołał rosyjski nadworny uczony przed kamerami w studiu telewizyjnym.

W 2016 r. Turcja rozpoczęła operację wojskową na północy Syrii. Erdoğan twierdził, że jednym z celów inwazji było obalenie reżimu tyrana Asada. Ale potem wyjaśnił, że Turcja walczy przeciw terrorystom, a nie przeciwko „konkretnej osobie”.

ALEPPO. PUTIN WRAZ Z ASADEM ZRUJNOWALI MIASTO, KTÓRE BYŁO DOMEM DLA PONAD 2 MILIONÓW LUDZI. CAŁA SYRIA LEŻY W GRUZACH…

WĘZEŁ GORDYJSKI BLISKIEGO WSCHODU

Globalna geopolityczna gra w regionie:

  • Arabia Saudyjska i Stany Zjednoczone wspierają syryjską opozycję i Kurdów;
  • Rosja, Iran, a także terroryści z Hezbollahu popierają znienawidzonego przez naród syryjski krwawego dyktatora Baszara al-Asada;
  • Turcja walczy jednocześnie przeciwko Kurdom wspieranych przez Amerykanów i przeciwko siłom kremlowskiej kukiełki Baszara al-Asada
  • Izrael, unikając starcia z Rosją, jest przeciwny Iranowi i Hezbollahowi.

Konflikt interesów graczy globalnych: Rosja vs Stany Zjednoczone.

Sojusznicy sytuacyjni:

1. Rosja, Iran, terroryści z Hezbollahu, reżim syryjskiego dyktatora Baszara al-Asada, rosyjska agentura w ISIS.

2. Stany Zjednoczone, Arabia Saudyjska, Izrael, Kurdowie, syryjska opozycja demokratyczna i niektóre ugrupowania islamskie.

Głównymi regionalnymi graczami są: Arabia Saudyjska, Izrael, Iran i Turcja.

Główna oś konfrontacji: Konflikt między regionalnymi potęgami (Iran vs Arabia Saudyjska).

Konflikt religijny: Szyici (Iran) przeciwko Sunnitom (Arabia Saudyjska).

Konflikty nie do pogodzenia: Iran (Hezbollah) vs Izrael; Organizacja Wyzwolenia Palestyny vs Izrael; Baas vs Izrael.

PRZECZYTAJ:

Zabójstwa kobiet i dzieci. Prawie 80 procent masakr w Syrii na sumieniu Assada i Putina

Erdoğan nazwał Baszara al-Assada terrorystą, który zabił co najmniej milion osób

Syryjskiego dyktatora Baszara al-Asada należy postawić przed sądem międzynarodowym – Makron

Rzeź w Aleppo! Kukiełki Putina mordują niewinnych cywiłów, w tym kobiet i dzieci!

„Malutki głos Aleppo” Bana Al-Abed najbardziej bała się śmierci

Atak chemiczny w Syrii. Na miasto Chan Szajchun zrzucono bomby wypełnione trującą substancją chemiczną sarin

CIA: Rosja stosuje w Syrii taktykę „spalonej ziemi”

Trump musi pamiętać, że Putin – to wojenny zbrodniarz – Politico

The Washington Post: USA potakują okrucieństwom Putina

Przypomnijmy, Rosjanie ponieśli największe straty po tym, jak Putin powiedział, że Rosja kończy operację wojskową w Syrii. Właśnie po tym czasie rosyjska armia i najemnicy doświadczyli serii miażdżących porażek.

7 lutego 2018 r. koalicja kierowana przez Stany Zjednoczone zadała cios rosyjskim najemnikom w Syrii. Starcie z Amerykanami zakończyło się druzgocącą klęską Rosjan. Według nowych danych zginęło ponad 215 Rosjan. Jednostkę rosyskich najemników „Wagner” praktycznie zniszczono.

Kilka dni przed tym, 3 lutego w niebie nad Syrią zestrzelono najnowszy rosyjski samolot szturmowy Su-25SM (Frogfoot) o wartości około 50 milionów dolarów. Pilot został schwytany i zabity przez antyasadowskie syryjskie siły opozycyjne.

Na początku stycznia 2017 r. antyasadowskie siły zniszczyli 7 rosyjskich samolotów, zwłaszcza cztery samoloty bombowe Su-24, dwa myśliwce Su-35S i transportowy An-72 zostały zniszczone w wyniku ataku artyleryjskiego syryjskich bojowników na rosyjską bazę lotniczą Chmejmim.

Jagiellonia.org

FOTOGALERIA

SYRYJSKIE DZIECI WOJNY. DRASTYCZNE WIDEO (18+)

#Suriye #savesyria #poutinhuylo #СиріяПрокиньтесь люди!!!Ненавиджу росіян котрі дозволяють це своїй кривавій владі. …

Posted by Oleksandr Khadzhynov on Dienstag, 27. Februar 2018

ZOBACZ TAKŻE:

Masakra na przedmieściach Damaszku. Putin i Asad zignorowali rezolucję ONZ. Trwają bombardowania, użyto broni chemicznej

Wielka Brytania i USA uderzą w wojska Asada, jeśli udowodnią użycie broni chemicznej

Sekretarz Generalny ONZ wezwał do natychmiastowego udzielenia pomocy humanitarnej ludności syryjskiej