Kategoria: Wojna

„Jeśli Rosja nam grozi, musimy grozić Rosji” – były prezydent Francji

Obama chciał pokoju, ale własnym niezdecydowaniem sprowokował wojnę i doprowadził do wielkiego rozlewu krwi. Były prezydent Francji Francois Hollande w wywiadzie udzielonym dla Le Monde powiedział, że agresja Putina – nasilenie wojny w Syrii i rozpętanie konfliktu na Ukrainie – zostały sprowokowane przez niezdecydowaną i pokojową politykę byłego prezydenta USA Baracka Obamy.

czytaj więcej

Rosja nadal zabija! Masakra we Wschodniej Gucie wciąż trwa!

W kolejnym ataku na kontrolowane przez wrogów reżimu Baszara al-Asada terytoria w pobliżu Damaszku zginęło co najmniej 46 cywilów – informuje portal Kresy24.pl powołując się na The Washington Post. Rosyjskie i rządowe syryjskie samoloty zbombardowały miejscowość Kafr Batna w rejonie Wschodniej Guty, na wschodnich przedmieściach Damaszku – stolicy Syrii.

czytaj więcej

USA gotowe wymierzyć cios w reżim Asada. Rosja grozi odwetem

Jeśli Organizacja Narodów Zjednoczonych okaże się niezdolna do osiągnięcia zawieszenia broni we wschodniej Ghucie w okolicach Damaszku, Stany Zjednoczone są przygotowane zadać miażdżący cios wojskom Baszszara al-Asada – stwierdziła ambasador Stanów Zjednoczonych przy ONZ Nikki Haley – podaje europejski wielojęzyczny kanał informacyjny Euronews.

czytaj więcej

Rosja szykuje się do wojny: testuje nową broń w Syrii i symuluje naloty bombowe na Europę

Rosyjskie bombowce w 2017 roku kilkukrotnie symulowały ataki na cele NATO w północnej Norwegii. Mniej niż rok temu, 24 marca 2017 roku dziewięć rosyjskich bombowców symulowały ataki na cele NATO w północnej Norwegii – podaje portal Barents Observer powołuąc się na wypowiedzi dyrektora norweskich służb wywiadowczych generała Mortena Haga Lunde.

czytaj więcej

Pentagon ostro odpowiedział na groźby Putina: Jesteśmy w stanie zniszczyć Rosję!

Przywódcy amerykańskiego ministerstwa obrony apelowali do Rosji z krótkim, ale mocnym ostrzeżeniem, zauważając, że Waszyngton wciąż jest w stanie odpowiedzieć, niezależnie od tego, jaką broń nuklearną posiada Moskwa. „Amerykańskie okręty podwodne są w stanie zniszczyć Rosję, jeśli Stany Zjednoczone podejmą taką decyzję”.

czytaj więcej

Amerykańscy analitycy: Rosja w ciągu tygodnia może zmobilizować wojska i przejąć państwa bałtyckie

Grożąc światowi bronią jądrową, której nie zamierza używać, Putin odwraca uwagę Zachodu od prawdziwych zagrożeń. „Najważniejszą rzeczą w jego podejściu jest poprawa metod walki hybrydowej, której używał na Ukrainie i w Syrii przez najemników, »zielonych ludzików«, tajne operacje, cyberataki i siły konwencjonalne” – piszą autorzy raportu.

czytaj więcej

Psy wojny z Rosji. Media opublikowały zdjęcia siedziby „grupy Wagnera”

Według zespółu wolontariuszy InformNapalm, prywatna agencja wojskowa Wagnera (zarejestrowana w Argentynie) jest zamkniętą strukturą wojskowego typu, jej obóz treningowy mieści się w Molkino, Kraj Krasnodarski, na poligonie 10. brygady specjalnego przeznaczenia Głównego Zarządu Wywiadowczego Sztabu Generalnego Federacji Rosyjskiej.

czytaj więcej

Stany Zjednoczone rozważają możliwość ataku na oddziały i sojuszników Asada

Cios będzie odpowiedzią na użycie broni chemicznej przez siły rządowe na wschodnich przedmieściach Damaszku. W administracji prezydenta USA Donalda Trumpa dyskutowano o możliwości wymierzenia nowego ciosu wobec sojuszniczych sił reżimu Baszszara al-Asada w Syrii w odpowiedzi na użycie broni chemicznej w pobliżu Damaszku.

czytaj więcej

Spójrzcie na ruiny Syrii, oto co czeka Europę, jeśli nie potrafimy spacyfikować Rosji

Rosja testuje nową broń w Syrii. Przygotowuje się do wojny z NATO. Wojna w Syrii nie jest odległym konfliktem lokalnym, który ma jedynie pośredni związek z krajami Europy. Dla Putina wojna w Syrii jest także ogromnym polem doświadczalnym, na którym testowane są nowe rodzaje broni, a także taktyka i strategia prowadzenia nowoczesnych operacji bojowych.

czytaj więcej

ONZ: Zbrodnie wojenne we Wschodniej Gucie zostaną przekazane Międzynarodowemu Trybunałowi Karnemu

Ataki powietrzne syryjskich sił rządowych na oblężoną enklawę we Wschodniej Gucie, a także ostrzeliwanie przez rebeliantów z Damaszku, wydają się zbrodniami wojennymi, a winnych tych okrucieństw należy postawić przed sądem – powiedział 2 marca wysoki komisarz ONZ ds. praw człowieka Prince Zeid bin Ra’ad Zeid al-Hussein.

czytaj więcej

Waszyngton odpowiedział Putinowi: Obrona USA nie ma sobie równych

Waszyngton spokojnie zareagował na groźby Putina – „Obrona USA nie ma sobie równych”. Putin potwierdził to, co rząd amerykański wiedział od dawna, a co Rosja wcześniej zaprzeczyła. „Śledzimy Rosję od dłuższego czasu. Nie jesteśmy zaskoczeni. Jesteśmy pewni, że jesteśmy gotowi bronić naszego kraju, niezależnie od tego, co się stanie”.

czytaj więcej
Loading