Kategoria: Wojna

Rosja głównym zagrożeniem dla Europy – Pentagon

Rosja w tej chwili jest głównym zagrożeniem dla bezpieczeństwa międzynarodowego i kontynentu europejskiego. Stało się to jasne po wkroczeniu wojsk rosyjskich do Gruzji i na Ukrainę – informuje biuro prasowe Pentagonu powołując się na słowa przewodniczącego kolegium szefów sztabów sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych, generała Josepha Dunforda.

czytaj więcej

Rosyjski nazista Anton Rajewski stał się ofiarą propagandy Kremla

Rosyjski nazista został wykorzystany w rosyjskim materiale propagandowym o „okrutnych ukrofaszystach”, jako… „banderowiec”. W gazecie prorosyjskich terrorystów ukazał się artykuł zatytułowany „Marzenia ukronacjonalizmu się spełniają”. Oburzony Rosjanin zażądał wyjaśnień od redakcji gazety „Noworosja”.

czytaj więcej

Poważne straty rosyjskiej armii w Syrii. Antyasadowskie siły zniszczyli 7 rosyjskich samolotów

Rosyjskie wojska w Syrii poniosły największe straty od czasu rozpoczęcia operacji wojskowej. Rosyjski dziennik „Kommiersant” ujawnił, że 31 grudnia antyasadowskie powstańcy ostrzelali z moździerzy rosyjską bazę lotniczą Chmejmim niszcząc 4 rosyjskie bombowce Su-24, dwa myśliwce Su-35C i jeden samolot transportowy An-72.

czytaj więcej

Doradca Trumpa Herbert McMaster oskarżył Kreml o masowe morderstwo

Rosja przekroczyła wszystkie dopuszczalne granice, gdy rozpętała wojnę na Ukrainie, zestrzeliła Boeinga w Donbasie, zdobyła Krym i, oprócz wszystkiego, wspierała syryjski reżim odpowiedzialny za masakry własnych obywateli. Prędzej czy później najwyższe kierownictwo Federacji Rosyjskiej będzie musiało odpowiedzieć za te zbrodnie.

czytaj więcej

Rosyjska wojna hybrydowa. Polska obiektem ataku!

Najpierw wojna hybrydowa tworzy alternatywną rzeczywistość, nie nowe granice, ale alternatywny obraz. Formalnie wojny nie ma i nie ma agresji. Są konflikty wewnętrzne, walka polityczna, zarządzanie kryzysowe oraz przypadki zbrojnej konfrontacji. Agresji i agresora nie ma, są obawiający się sąsiedzi, swoboda słowa, sumienia i próby biurokracji dostosowania zasad do aktualnej sytuacji.

czytaj więcej

National Review: W grze w szachy z Putinem Gdańsk będzie królową

Władimir Putin rozgrywa szeroko zakrojoną partię szachów z NATO. Jego następnym krokiem będzie zaatakowanie krajów bałtyckich. Kiedy tak się stanie, USA będą musiały szybko przerzucić swoje siły zbrojne do Europy przez Polskę. Proszę zauważyć, że użyłem słowa „kiedy”, a nie „jeśli” Putin zaatakuje państwa bałtyckie.

czytaj więcej

Prezydent Turcji Recep Erdoğan nazwał Baszara al-Assada terrorystą, który zabił co najmniej milion osób

Baszar al-Assad, którego cała społeczność światowa uważa za winnego w śmierci setek tysięcy pokojowo nastawionych obywateli Syrii, jest uważany za marionetkę Kremla. Tak więc, rosyjskie MSZ skrytykowało prezydenta Turcji Recepa Erdogana i stanęło w obronie Baszara Assada.

czytaj więcej
Loading